Robocze spodnie muszą być wykorzystywane na wielu stanowiskach pracy, aby móc zapewnić maksymalny komfort pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Taki element garderoby powinien zostać zaoferowany przez pracodawcę, ponieważ jest on zobowiązany do tego przepisami BHP. Główną zaletą spodni roboczych, jest ich trwałość, która pozwala na wykorzystanie przez długi czas.

Jakie spodnie robocze BHP będą najlepszym wyborem?

Decydując się na spodnie robocze, należy zwrócić uwagę na materiał wykonania, który będzie w stanie poradzić sobie nie tylko z nadmierną ilością zabrudzeń na placu budowy, ale także z uszkodzeniami mechanicznymi w warsztacie samochodowym. Wygodne spodnie robocze to te, które są elastyczne. Lepiej dopasowują się do ruchów ciała, dzięki czemu nie krępują ruchów. Do dyspozycji są bawełniane oraz jeansowe spodnie robocze, które są z reguły wyposażone w liczne kieszenie. Należy zwrócić uwagę na to, aby dostęp do nich był ułatwiony. Ten element garderoby zawsze powinien zostać dopasowany do wybranego stanowiska pracy.

Wytrzymałe spodnie robocze odblaskowe

Osoby, które pracują w niebezpiecznych warunkach, np. po zmroku na ruchliwej ulicy (prace drogowe), muszą mieć taką odzież, która zostanie wyposażona w elementy odblaskowe. W ten sposób będzie można pracowników zauważyć z dużej odległości, dzięki czemu będzie można ustrzec się od tragedii. Nie wystarczą tylko znaki ostrzegawcze, ale odpowiednia odzież robocza z elementami odblaskowymi, jest oczywistym obowiązkiem, także na placach budowy oraz w miejscach, gdzie ma się do czynienia z hałaśliwymi maszynami. Wstawki odblaskowe są w stanie uchronić nie tylko zdrowie, ale także życie.

Do dyspozycji są różne modele spodni roboczych. Jeżeli pracownicy dużą ilość czasu spędzają na kolanach, np. podczas naprawy samochodów, przydadzą się kieszenie na nakolanniki. Są to elementy, które będą w stanie zapewnić lepszą ochronę kolanom, co też będzie miało znaczący wpływ na zdrowie. Podwładni nie będą chodzić częściej na zwolnienia, jeżeli podczas wykonywania obowiązków zawodowych, będą mieli zapewniony właściwy komfort pracy.

Ogrodniczki robocze czy zwykłe spodnie?

W spodniach roboczych każdy pracownik musi czuć się wygodnie i komfortowo. Samodzielnie więc może on podjąć decyzję na temat tego czy lepszą propozycją okażą się ogrodniczki, czy też zwykłe spodnie. Ta pierwsza propozycja polecana jest dla tych osób, które pracując, mają bardzo często odsłonięte nerki, co też może negatywnie wpłynąć na ich zdrowie. Są one wyposażone w wygodny system pasków, dzięki czemu będzie można dopasować je do noszonego na co dzień rozmiaru. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji obwodu nogawek. Nie trzeba obawiać się tego, że paski mogą plątać się dookoła rąk, utrudniając wykonanie codziennych obowiązków. Ogrodniczki posiadają solidne zatrzaski, które na pewno nie będą się samodzielnie odpinać.

Spodnie robocze ocieplane do pracy w trudnych warunkach

W okresie zimowym nie każdy ma szansę na to, aby pracować w ciepłym biurze. Jest takie grono osób, które muszą wyjść na dwór, aby dopełnić swoich obowiązków zawodowych. W przypadku spodni roboczych ocieplanych lepiej postawić na długie ogrodniczki, które pomogą w zachowaniu większej ilości ciepła. Zabezpieczają one dolne partie kręgosłupa. Dzięki nim będzie można liczyć na ochronę przed śniegiem, deszczem oraz ujemnymi temperaturami. Oprócz spodni roboczych ocieplanych na dworze lub w mroźniach przez cały rok przyda się także pozostała część robocza – w tym koszula, buty i właściwa kurtka. Cały komplet będzie stanowić najlepszą ochronę przed zimnem, z jakim ma się do czynienia na różnych stanowiskach pracy.

Spodnie BHP do pracy przy wysokich temperaturach

Niektórzy muszą radzić sobie z pracą przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jest też taka grupa zawodowa, która musi zapewnić sobie odpowiednią ochronę przy wysokich temperaturach. W takich sytuacjach potrzebne będą spodnie, które wykonane są z wytrzymałego materiału. Najczęściej jest to bawełna pomieszana z poliestrem. Taka mieszanka jest w stanie wytrzymać obecność wysokiej temperatury, np. na hali produkcyjnej. Jeżeli chodzi o lato, to muszą być to spodnie robocze z odpinanymi nogawkami, które będą wykonane z cienkiego materiału. Dzięki temu będzie można uniknąć przegrzania organizmu. Odpinane nogawki są na tyle wygodne, że w przypadku gwałtownego ochłodzenia, nie trzeba będzie myśleć o zmianie garderoby. Wystarczy tylko na nowo skorzystać z możliwości dopięcia nogawek, aby zapewnić sobie większą ilość ciepła. Aczkolwiek, w sklepach dostępne są spodnie z krótkimi nogawkami, jeżeli ktoś wolałby skorzystać z takiej propozycji.

Zawsze należy postawić na spodnie robocze wygodne i wytrzymałe. Starannie sprawdzając dostępną ofertę odzieży roboczej, będzie można znaleźć złoty środek. Do dyspozycji są te spodnie, które wykonane są nie tylko z wytrzymałych tkanin, ale zastosowane w nich rozwiązania technologiczne, umożliwiające swobodną cyrkulację powietrza. Z takimi spodniami wykonywanie obowiązków zawodowych, nie będzie stanowić problemu.

Poprzedni artykułOptymalne narzędzie dla każdej firmy
Następny artykułJak się spakować na wyjazd?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj