Wszyscy wiemy, że w dzisiejszych czasach sporą część doby spędzamy za biurkiem. Pracujemy w biurach przez osiem godzin, często nawet dłużej, a po powrocie zasiadamy ponownie przed blatem, aby wykonać dodatkowe zlecenia, pograć w gry, korzystać z mediów społecznościowych. Warto zainwestować w biurko: ale nie jakiekolwiek, tylko ergonomiczne biurko elektryczne. Dlaczego właśnie ono odmieni twój dotychczasowy styl życia?

  1. Czym wyróżnia się biurko regulowane elektrycznie?
  2. Jak działa elektryczna regulacja wysokości?
  3. Biurka elektryczne w różnych wariantach
  4. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w biurko z regulacją wysokości?

Jeszcze kilka lat temu biurko regulowane elektrycznie było postrzegane przez pryzmat nowinki i ciekawostki. Obecnie takie modele, choć nadal nowoczesne, stają się coraz powszechniejsze – i bardzo dobrze, gdyż korzystanie z nich niesie z sobą wiele korzyści.

Czym wyróżnia się biurko regulowane elektrycznie?

Jak sama nazwa wskazuje, biurka z regulacją wysokości to typ mebla, w którym zastosowana technologia pozwala modyfikować położenie blatu w celu maksymalnego dostosowania go do użytkownika. W pierwszych i tańszych regulowanych modelach blat biurka był przenoszony na inną wysokość za pomocą ręcznej korby. Obecnie zdecydowanie wygodniejsze okazuje się biurko z elektryczną regulacją. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, by znaleźć preferowane usytuowanie.

Co ważne, takie biurka można wykorzystywać zarówno do pracy siedzącej, jak i stojącej. W niektórych modelach znajdziemy dodatkowe udogodnienia, jak na przykład pamięć preferowanych ustawień, co sprawdza się zwłaszcza kiedy ze stanowiska korzysta kilka osób. Biurka regulowane są projektowane z myślą o ergonomii. Wiele osób po przemianie swojego miejsca pracy zauważa, że przemijają dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa czy głowy. Dużo łatwiej jest także zachować jasność umysłu i dynamikę podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Jak działa elektryczna regulacja wysokości?

Zasada działania biurka z elektryczną regulacją jest bardzo prosta. Praca mechanizmu bazuje na sterowniku współpracującym z zamontowanymi w stelażu biurka silnikami. Użytkownik, naciskając określony przycisk, przekazuje sygnał sterownikowi, wybierając pożądaną wysokość. Następnie silniki dostosowuje pozycję blatu do wybranej przez użytkownika wysokości. Dzięki tej funkcji łatwo dopasować ustawienia biurka do swoich indywidualnych potrzeb, co zwiększa komfort pracy.

Biurka elektryczne w różnych wariantach

Na rynku dostępne są różnorodne warianty biurek elektrycznych, które można dostosować do indywidualnych wymagań oraz upodobań.

  • Biurka gamingowe

Czym różni się biurko gamingowe od zwykłego? Tego rodzaju regulowane biurko również zostało zaprojektowane z myślą o ergonomiczności, natomiast cechuje je zwykle zwiększona stabilność biurka pozwalająca na bezpieczne dźwiganie sprzętu. Często znajdziemy tu dodatkowe udogodnienia, jak choćby podświetlenie LED.

  • Biurko podnoszone z blatem prostym

To najprostszy i podstawowy model, zwykle dostępne w kilku wielkościach blatu, zaczynając od blatów 80 x 120 cm,

  • Biurko podnoszone narożne

Świetnie sprawdzi się na ograniczonej przestrzeni, umożliwiając efektywne wykorzystanie kątów pomieszczenia, na przykład w domowym salonie czy sypialni.

Możesz zdecydować się także na biurko na zamówienie – dostosowując wielkość, kolor blatu czy rodzaj stelaża.

Kiedy i dlaczego warto zainwestować w biurko z regulacją wysokości?

Ergonomiczne biurko podnoszone może istotnie zmienić sposób wykonywania codziennej pracy. Poniżej przedstawiamy kilka obszarów, w których na pewno zauważysz poprawę.

  • Poprawa zdrowia i postawy

Przebywanie przez długi czas w pozycji siedzącej przy biurku często prowadzi do wielu dolegliwości zdrowotnych, takich jak bóle pleców, sztywność mięśni czy zaburzenia krążenia krwi. Biurka elektryczne z regulacją wysokości eliminują te zagrożenia.

  • Wielofunkcyjność i elastyczność

Biurka elektryczne z regulacją wysokości są wszechstronne i elastyczne. Niezależnie od tego, czy preferujesz pracę w pozycji siedzącej czy stojącej, biurko elektryczne umożliwia łatwe przejście między tymi dwoma pozycjami.

  • Ergonomia i komfort

Biurka elektryczne z regulacją wysokości są projektowane z myślą o ergonomii i komforcie użytkownika. Dostosowanie wysokości blatu do indywidualnych potrzeb poprawia postawę ciała i redukuje napięcie mięśniowe. Dodatkowo, wiele biurek z regulacją wysokości oferuje dodatkowe funkcje, takie jak regulowane podłokietniki, podstawki pod monitor czy uchwyty na przewody, co dodatkowo zwiększa komfort pracy.

Biurka elektryczne znajdują szerokie zastosowanie w codziennej pracy, przede wszystkim ze względu na ich wszechstronność. Mogą być doskonałym rozwiązaniem zarówno w otwartych przestrzeniach biurowych, indywidualnych gabinetach czy w domu, tworząc komfortową przestrzeń do pracy i rozrywki. Świetnie sprawdzą się także w biurach coworkingowych czy w biurach wykorzystujących model hot desku – rotacyjnych stanowisk, z których korzystają różne osoby. W domu także łatwo dopasować blat do potrzeb wszystkich mieszkańców: począwszy od uczniów, przez gamerów po pracowników.

Poprzedni artykułJakie są korzyści z posiadania suszarki bębnowej?
Następny artykułWycena firm – jak poznać wartość swojej firmy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj