GoWork to największa w Polsce platforma z opiniami na temat pracodawców. Znajdziemy tam oceny i komentarze osób, które były lub są pracownikami danych firm. To daje nam dostęp do informacji z pierwszej ręki. Czy wszystkie znajdujące się tam treści są zgodne z prawdą? Jakie korzyści może nam zapewnić sprawdzanie opinii na GoWork? 

GoWork opinie — źródło cennych informacji 

Go Work opinie to przede wszystkim ogromna kopalnia informacji na temat pracodawców działających na polskim rynku. Jeszcze kilka lat temu, jako osoby szukające pracy, nie mieliśmy szansy na zapoznanie się z takimi szczegółami. Taką wiedzę zdobyć można było dopiero po zatrudnieniu się w danej firmie lub też ewentualnie od znajomych, którzy pracowali w niej wcześniej. Teraz dostęp do tych informacji ma każdy, dzięki czemu zanim złożymy gdzieś naszą aplikację, możemy sprawdzić, czy konkretne miejsce pracy spełnia nasze standardy. 

Czego właściwie dowiemy się z GoWork opinii? Lista takich rzeczy jest naprawdę długa. Przede wszystkim możemy znaleźć sporo informacji na temat tego, jaka atmosfera panuje w danym miejscu pracy — zarówno pomiędzy samymi pracownikami, jak i pracodawcą a pracownikami. Dzięki temu możemy uchronić się przed toksycznym środowiskiem, mobbingiem oraz innymi przykrościami, jakie mogą nas spotkać w niektórych firmach. To działa zresztą w dwie strony, ponieważ może nam to pomóc znaleźć uczciwego pracodawcę, zapewniającego świetne warunki zatrudnienia i pełen profesjonalizm w miejscu pracy. 

Z opinii na GoWork możemy dowiedzieć się wiele także na temat realnych zarobków. Pracodawcy bardzo często nie ujawniają wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę. W związku z tym niejednokrotnie tracimy czas, udając się na rozmowę rekrutacyjną, na której okazuje się, że możemy liczyć jedynie na najniższą krajową. Dobry research na GoWork pozwoli nam tego uniknąć. To samo dotyczy zresztą umowy oraz ścieżki rozwoju. Z opinii szybko dowiemy się, czy będziemy mogli liczyć na umowę o pracę oraz awans. 

Czy zła opinia na GoWork skreśla pracodawcę?

GoWork to sprawdzony portal z opiniami, dbający o ich autentyczność. Jednak przy sprawdzaniu komentarzy warto mieć na uwadze, że niektóre z nich mogą być też nieprawdziwe. Zwykle jednak bardzo łatwo jest je ”wyłowić” ponieważ są krótkie i podobne do siebie. Dlatego warto czytać przede wszystkim te dłuższe i szczegółowe. 

Niektórzy pracodawcy mają na GoWork kilkaset lub nawet kilka tysięcy opinii. I nawet ci najlepsi uzbierają wśród nich kilka negatywnych. Dlatego też, jeśli przeglądając profil firmy, znajdziemy pare takich komentarzy, nie musimy od razu jej skreślać. Natomiast w przypadku, gdy ilość tych negatywnych opinii jest przeważająca, powinno być to dla nas czerwonym światłem. 

Poprzedni artykułOryginalne sposoby na promocję firmy
Następny artykułJaką pensje ma księgowy i jakie są jego obowiązki w pracy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj