Mogłoby się wydawać, że planowanie wyjazdu, to przede wszystkim organizacja noclegu, transportu, a także atrakcji turystycznych. W dużej mierze rzeczywiście są to podstawowe kwestie związane z przygotowaniem do wyprawy. Jednakże każda z nich w pewnym stopniu jest uzależniona od właściwego spakowania. Niezależnie od tego czy chodzi o długą podróż urlopową, weekendowy wypad za miasto czy też delegację, niezbędny element stanowi bagaż. Planując wyprawę, należy bowiem zadbać o dopasowanie bagażu do swoich potrzeb, jak i ograniczeń związanych np. z lotem samolotem. Bagaż podręczny w przypadku tego środka lokomocji, ma wiele obostrzeń. Duża walizka podróżna nie może być wniesiona na pokład samolotu bez rejestracji. Dlatego klasyfikuje się ją w podróży samolotem jako bagaż rejestrowany, który trafia do luku bagażowego. Te i inne kwestie należy wziąć pod uwagę, przygotowując się do wyjazdu. Jak się spakować na wyjazd? Lepszym rozwiązaniem dla podróżujących są walizki duże, torby podróżne czy plecaki?

Plecak czy duża walizka? Jaki bagaż wybrać?

Plecak bardzo często uznawany jest za najwygodniejszą formę bagażu z punktu widzenia swobody podczas noszenia większych gabarytów. Niemniej jednak nie w każdej podróży się sprawdzi. Przechowywanie w nim odzieży tym bardziej uniformu biznesowego, wiąże się z pognieceniem. Poza tym trudno o porządek w plecaku szczególnie jeśli to jedyny bagaż, w którym musi się znaleźć miejsce zarówno na ubrania, jak i kosmetyki czy bieliznę. Nie jest to zatem funkcjonalna postać bagażu do podróży służbowych, ale i dłuższych wypraw na urlop. Bezpiecznie i jednocześnie komfortowo można jednak przewozić swój dobytek za pomocą walizki. Nowoczesne duże walizki na kółkach, umożliwiają swobodne przemieszczanie się, a przede wszystkim pozwalają zachować porządek wewnątrz, gwarantując jednocześnie dobry stan odzieży po wyjęciu z bagażu.

Małe vs duże walizki podróżne. Na który wariant się zdecydować?

Wybierając rozmiar bagażu należy przede wszystkim uzależnić go od rodzaju podróży. Na krótkich wyjazdach najlepiej sprawdzają się małe walizki. Taką praktyczną walizkę niewielkich rozmiarów klasyfikowaną przez linie lotnicze jako bagaż podręczny, można zabrać ze sobą na pokład samolotu. Jeśli zaś chodzi o dwutygodniowy urlop, najlepszym rozwiązaniem będzie walizka duża, która umożliwi spakowanie niezbędnych rzeczy i przygotować się na ewentualne zmiany atmosferyczne.

Na co zwrócić uwagę, kupując walizki duże i małe?

Istotny czynnik wyboru walizki stanowi materiał wykonania. Dużą popularnością cieszą się obecnie bagaże z tworzywa ABS. Te w postaci twardej są sztywne i odporne na działanie czynników zewnętrznych w tym także na uszkodzenia mechaniczne. Należy przy tym jednocześnie podkreślić, że walizki wykonane z polipropylenu są lekkie, wodoodporne i co ważne łatwe w czyszczeniu. Z drugiej zaś strony walizki materiałowe są bardziej elastyczne, dzięki czemu często okazuje się, że można do nich zapakować zdecydowanie więcej aniżeli do twardych modeli. Ważną kwestię stanowią także kółka. Duża walizka na kółkach nie może być uciążliwa w przemieszczaniu się. Dlatego też warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Plastikowe kółka są podatne na złamania, dlatego lepiej sprawdzi się walizka duża wyposażona w kauczukowe kółka.

Jak się spakować na wyjazd?

Główną wskazówką związaną z wyjazdem jest dopasowanie swoich potrzeb do miejsca wyjazdu oraz planowanych atrakcji. Wiele też zależy od formuły podróży. Warto wziąć bowiem pod uwagę czy podróż odbywa się w jedno miejsce czy planowana jest zmiana lokalizacji. W drugim przypadku bowiem, być może bardziej komfortowym rozwiązaniem będzie jednak plecak. Dobrze jest z wyprzedzeniem stworzyć listę rzeczy do spakowania, a w przypadku ubrań z góry przygotować gotowe zestawy stylizacji na dany dzień. Dzięki temu w bagażu pojawi się w istocie tylko to, co niezbędne. Kosmetyki najlepiej zapakować w torebkę foliową lub przezroczystą kosmetyczkę, co pozwoli uniknąć zalania innych rzeczy w walizce w sytuacji, gdy się otworzą.

Pakowanie na wyjazd powinno być przemyślane. Odpowiednia organizacja bagażu gwarantuje spokój i bezpieczeństwo. Pozwala bowiem podróżnemu przygotować się na każdą okoliczność, a w tym przede wszystkim na zmianę warunków pogodowych. Dlatego też przygotowanie do urlopu, warto zacząć od zakupu jakościowej walizki, a jej rozmiar dostosować do swoich potrzeb. 

Poprzedni artykułWygodne spodnie robocze do pracy – jak je wybrać?
Następny artykułTop wskazówki jak zorganizować konferencję w Poznaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj