ekologiczne opakowania

Budowanie pozytywnego wizerunku marki to skomplikowany proces, w którym znaczenie mają nawet najmniejsze detale. Liczy się nie tylko to, co oferujemy konsumentom, ale również to, w jaki sposób im to podajemy. Jeśli przedsiębiorstwo stara się zaprezentować jako firma dbająca o środowisko, musi zadbać o odpowiednie opakowania. Co możemy nazwać opakowaniem ekologicznym?

Czym są opakowania ekologiczne?

Opakowaniami ekologicznymi nazywamy trzy grupy opakowań: pochodzące z recyklingu, biodegradowalne oraz wielokrotnego użytku. Pierwsze mogą być nawet plastikowe, o ile wykonano je z przetworzonych odpadów. Drugie to przede wszystkim opakowania papierowe, kartonowe oraz z tkanin naturalnych. Trzecie mogą być jednocześnie biodegradowalne lub recyklingowane, o ile producent zaprojektował je tak, aby znalazły zastosowanie po zużyciu produktu. Jedną z najlepszych i najbardziej uniwersalnych propozycji są opakowania bawełniane, czyli wszelkiego typu woreczki, w które można zapakować praktycznie każdy rodzaj towaru od bielizny i obuwia, poprzez kosmetyki, aż po świeże owoce i warzywa.

Opakowania bawełniane dla sklepu z żywnością

Podstawowe zastosowanie bawełnianych woreczków to sprzedaż artykułów spożywczych, między innymi pieczywa, warzyw i owoców, suchych i sypkich produktów, takich jak ziarna kawy, liście herbaty, nasiona roślin strączkowych i tak dalej. Wykorzystanie takich opakowań pozwala na dobre wyeliminować z obiegu woreczki foliowe, a jednocześnie jest to rozwiązanie bardziej eleganckie i praktyczne. W torebeczce z bawełny produkty spożywcze psują się wolniej, ponieważ dociera do nich świeże powietrze, co nie dopuszcza do zawilgocenia zawartości i rozwoju pleśni. Przechowywane w takich woreczkach owoce i warzywa dłużej są świeże i aromatyczne, a wypieki mają chrupiącą skórkę i piękny aromat. W opakowaniach z bawełny świetnie prezentują się także doniczki z przyprawami lub kwiatami.

Woreczki bawełniane Natura

Worki bawełniane do sklepów z odzieżą, galanterią i dodatkami

Dlaczego duży bawełniany worek będzie lepszym opakowaniem dla ubrań czy butów niż foliowa torba? Między innymi ze względu na fakt, że przepuszcza powietrze, a co za tym idzie nie pozwala na wytworzenie się nieprzyjemnego zapachu. Poza tym, jest to oczywiście rozwiązanie bardziej ekologiczne, trwałe i eleganckie – zwłaszcza, jeśli sklep zadba o odpowiedni design takiego worka. Torby z bawełny nadają się do pakowania wszelkiego typu ubrań, bielizny, butów, torebek, pasków czy akcesoriów do włosów. Można zamówić je w dowolnym rozmiarze, dobrać splot tkaniny i jej kolor, a na koniec nanieść nadruk w postaci hasła firmowego, logo czy nazwy sklepu. Takie opakowanie będzie nie tylko cegiełką budującą pozytywny wizerunek firmy, ale również reklamą, która rozprzestrzeni się wszędzie tam, gdzie zabierze ją ze sobą zadowolony klient.

Bawełniane opakowania również w branży towarów luksusowych

Z pozoru mogłoby się wydawać, że naturalne woreczki z bawełny sprawdzą się jedynie przy produktach o charakterze rustykalnym, boho czy eko. Tymczasem odpowiednio zaprojektowane opakowanie z tkaniny doskonale odnajdzie się także w biznesie oferującym towary luksusowe, takie jak biżuteria, egzotyczne produkty spożywcze, produkty jakości premium, na przykład kosmetyki czy perfumy. Woreczki na biżuterię można udekorować z zewnątrz dodatkową satynową wstążką, która nadaje szyk. Dzięki wielu rodzajom tkanin, które różnią się splotem i kolorem, takie opakowanie ma szansę prezentować się naprawdę elegancko. Przykładowo, granatowy woreczek ze złotym nadrukiem i złotą tasiemką będzie tak samo efektowny, jak zdobione pudełeczko z pokrywką. Tak naprawdę design opakowań bawełnianych ogranicza jedynie wyobraźnia i poczucie estetyki zamawiającego. Woreczki mogą przyjmować bowiem dowolny kolor, a naniesiona na nie grafika nie musi ograniczać się jedynie do nazwy firmy czy logo. Mnogość możliwości i wysoka jakość takich opakowań sprawia, że jako alternatywa dla nieekologicznego plastiku, nie stanowią one żadnego wyrzeczenia dla sklepu czy producenta.

Poprzedni artykułJak dobrze zapakować i wysłać felgi?
Następny artykułZ jakich rozwiązań płatniczych warto skorzystać w 2021 roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj