Wysyłka i pakowanie felg nie należy do prostych czynności. Spowodowane jest to ich wagą, i gabarytami. Najpopularniejszym sposobem dostawy wszelkich części samochodowych, w tym felg, jest wysyłka kurierem.

Felgi – co jest potrzebne i jak zapakować

Sprzedawca, który pierwszy raz dokonuje transakcji sprzedażowej felg, zastanawia się jak wysłać felgi, żeby wszystko było w porządku.

Zaleca się wysyłanie felg „parami” – pakowanie ich w ten sposób znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzeń.

Wielkość kartonu musi być dobrana odpowiednio do gabarytów felg. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat tego, czym się kierować i jakie wypełnienie do kartonu dobrać warto zaczerpnąć informacji w internecie, np. na blogu dotyczącym bezpiecznego pakowania i wysyłki.

Równie istotne jest odpowiednie, dodatkowe zabezpieczenie felg przed zapakowaniem do pudełka. W chwili transportu mogą one ulec uszkodzeniom lub odkształceniom.

Felgi, każdą z osobna, trzeba przed zapakowaniem owinąć dokładnie i ciasno folią bąbelkową, i zakleić taśmą klejącą.Po włożeniu tak zabezpieczonych felg do kartonu, należy dodatkowo uzupełnić wolną przestrzeń w kartonie za pomocą wypełniacza. Można użyć do tego zwiniętej folii bąbelkowej, wypełniacza papierowego, ścinków tektury lub wypełniacza gąbkowego. Felgi muszą być unieruchomione podczas transportu, dlatego zastosowanie wypełniacza jest tutaj bardzo ważną, kluczową wręcz kwestią.. Na koniec trzeba zamknąć karton. Do tego przyda się mocna taśma klejąca, która idealnie zabezpieczy karton przed transportem.

Wysyłka felg – paczka standardowa czy niestandardowa

Na początek trzeba sprawdzić wagę paczki i jej gabaryty, od tego zależy klasyfikacja paczki na standardową i niestandardową.

Felgi, które zapakowane są w karton, będą uznane za przesyłkę standardową. Zapakowanie felg w samą folię stretch, spowoduje sklasyfikowanie przesyłki jako niestandardowa. Dlaczego w ogóle zadajemy sobie to pytanie?

Klasyfikacja przesyłki – dlaczego jest istotna

Jest to ważne, ponieważ od tego zależy czas dostarczenia przesyłki do klienta oraz koszty nadania.

Przesyłka standardowa jest dużo tańsza w realizacji od pozostałych. Czas dostawy jest wyraźnie krótszy. Przesyłka niestandardowa wiąże się z wyższymi kosztami oraz znacznie dłuższym czasem dostarczenia do klienta. Wydłużenie czasu spowodowane jest tym, że przesyłki niestandardowe wysyłane są na sortowanie ręczne. Ponadto istnieje także ryzyko, że taki rodzaj przesyłki może zostać niezrealizowany. Jeśli nadal masz pytania dotyczące pakowania i wysyłki felg lub opon sprawdź więcej informacji w artykule Wysyłka felg od A do Z.

Poprzedni artykułChemia gospodarcza online – jak rozpocząć sprzedaż?
Następny artykułEkologiczne opakowania – jakie warto wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj