Obsługa magazynu, szczególnie dużych rozmiarów, nie jest zadaniem łatwym. Prowadzenie gospodarki magazynowej oznacza konieczność prowadzenia stosownej dokumentacji. Fakturowanie, sporządzanie spisu z natury czy wystawianie dokumentów magazynowych zajmuje sporo czasu. Na szczęście jest sposób na przyspieszenie tych procesów. Jest nim zastosowanie profesjonalnego programu do fakturowania z magazynem. Jakie korzyści daje korzystanie z takiego programu i jakie funkcje obejmuje taki program? Czy warto korzystać z takiego oprogramowania?

Jakie korzyści daje fakturowanie z magazynem?

Fakturowanie z magazynem jest sporym ułatwieniem dla firmy, szczególnie w momencie sporządzania spisu z natury. Program pozwala na szybki wgląd w aktualny stan magazynu, liczbę towarów i materiałów czy kolejkowanie. Fakturowanie z magazynem jest stosowane przede wszystkim w zakładach produkcyjnych, gdyż w ich przypadku wystarczy tylko brak jednego elementu, by cała produkcja została zatrzymana. Warto wiedzieć, że wszyscy przedsiębiorcy są zobowiązani do prowadzenia gospodarki magazynowej, co jest uregulowane w ustawie o rachunkowości.

Dzięki zastosowaniu profesjonalnego narzędzia do fakturowania, proces wystawiania dokumentów staje się zautomatyzowany, funkcjonalny, a do tego spersonalizowany pod kątem potrzeb księgowych danej firmy. Jeżeli nie masz pewności, czy dany program sprawdzi się w Twojej firmie, możesz skorzystać z darmowego okresu próbnego, podczas którego możesz przetestować wszystkie dostępne opcje i zdecydować, czy będą one przydatne w przypadku Twojej firmy. To bardzo przydatna i korzystna opcja, z której warto skorzystać. 

Jakie dokumenty magazynowe wystawiane są przy fakturowaniu z magazynem?


Fakturowanie z magazynem ma ścisły związek z wystawianiem wielu różnych dokumentów. Dokument WZ, czyli wydanie zewnętrzne to potwierdzenie wydania towaru bądź materiały z magazynu w wyniku jego sprzedaży lub wydania nieodpłatnego. Dokument RW to rozchód wewnętrzny, który oznacza wydanie materiałów na potrzeby wewnętrzne firmy. Dokument PZ to przyjęcie zewnętrzne; ten dokument wystawia się, gdy towary zostają zakupione bądź nieodpłatnie przyjęte, zwłaszcza, gdy dostawa nie jest udokumentowana przy pomocy faktury. PW natomiast to przyjęcie wewnętrzne, gdy towar zostaje odebrany od jednostki stanowiącej część danej firmy. Dokument MW to przesunięcie magazynowe, czyli potwierdzenie przemieszczenia się materiałów między magazynami, a ZW to zwrot wewnętrzny materiału, który został pobrany w ilości większej niż jest wymagana.

Progarm do fakturowania z magazynem- jakie funkcje oferuje?

Prowadzenie gospodarki magazynowej z zastosowaniem programu pozwala na łatwe zarządzanie magazynem i błyskawiczne sporządzenie spisu z natury. Co więcej, program umożliwia jednoczesne prowadzenie kilku magazynów. Przydatną opcją jest możliwość generowania plików JPK_MAG, które są przekazywane na żądanie organu podatkowego. Korzystną funkcją, jaką oferuje progarm do fakturowania z magazynem jest także automatyczne pobieranie danych kontrahentów czy możliwość wystawiania dokumentów walutowych, faktur eksportowych i wszelkich dokumentów sprzedaży.

Program do fakturowania jest wykorzystywany do wystawiania faktur również w przypadku firm, które nie prowadzą gospodarki magazynowej. Może być wykorzystywany także do ewidencji przychodów, rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego.

Program do fakturowania i obsługi magazynu umożliwia tworzenie arkuszów takich, jak rejestry przychodów i rozchodów, spis dokumentów uzupełniających paragony czy np. rejestr VAT. Umożliwia zarządzanie wszelkimi fakturami, bez względu na to, czy jest to faktura VAT, faktury zaliczkowe czy inne. Możliwa jest także bezpośrednia wysyłka dokumentów z programu do kontrahenta poprzez adres e-mail. To wszystko sprawia, że procesy te stają się zautomatyzowane, a przez to szybsze i sprawniejsze.

Czy warto wykorzystywać program do wystawiania faktur VAT z magazynem?

Program do wystawiania faktur zaliczkowych, faktur końcowych czy dokumentów kosztowych to ogromne ułatwienie w prowadzeniu gospodarki magazynowej. Faktury wystawiane są błyskawicznie dzięki automatycznemu wstawianiu danych kontrahenta. Korzystanie z programu będzie więc sporą oszczędnością czasu. Sam program jest bardzo łatwy w zastosowaniu. Umożliwia nie tylko łatwe wystawianie, ale także łatwe klonowanie wystawianych już wcześniej faktur, ich modyfikację i ponowne wystawienie. Faktury VAT i wszelkie inne dokumenty sprzedażowe są wystawiane szybko i bezproblemowo, pozwalając na oszczędność czasu. Programy dostępne są w wersjach podstawowych i PRO, różniących się od siebie funkcjonalnością i ceną. Co więcej, program współpracuje z czytnikami kodów kreskowych i drukarkami fiskalnymi. Obsługa magazynu z zastosowaniem programu do fakturowania jest znacznie prostsza i wydajniejsza.

Jeżeli szukasz sposobu na automatyzację zarządzania Twoim magazynem i fakturowania, profesjonalne oprogramowanie spełni swoje zadanie, pozwalając Ci na sporą oszczędność czasu.

Poprzedni artykułDo czego służą flaczarki?
Następny artykułCzy warto kupić lajki na FB?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj