Aplikacja mobilna — bankowość w kieszeni

Nie rozstajesz się ze swoim smartfonem? Załóż bankową aplikację mobilną i sprawdź, jak łatwe, bezpieczne i wygodne może być bankowanie online!

Jak wskazuje serwis PRNews, rośnie grono klientów, którzy obsługują swoje finanse wyłącznie za pomocą telefonów komórkowych. Jak wynika z danych zebranych po I kwartale 2022 r., liczba klientów, którzy obsługują swoje finanse wyłącznie za pomocą telefonów komórkowych przekroczyła już 11,3 mln osób. Nic dziwnego. Korzystanie z usług banku przez internet zapewni Ci wyjątkową wygodę i komfort bankowania.

Bankowe aplikacje mobilne — co to jest?

Bankowe aplikacje mobilne to oprogramowanie stworzone po to, aby korzystać z usług bankowych bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej, bez względu na godzinę i aktualne miejsce przebywania, z poziomu własnego smartfona.

Jakie czynności wykonasz z poziomu aplikacji?

Przy pomocy aplikacji bankowej zrealizujesz większość czynności, jakie mógłbyś wykonać w oddziale bankowym:

  • sprawdzisz saldo konta;
  • wykonasz przelew;
  • założysz lokatę;
  • złożysz wniosek o kredyt gotówkowy, konsolidacyjny samochodowy;
  • sprawdzisz saldo karty kredytowej;
  • ustawisz zlecenie stałe;
  • sprawdzisz historię transakcji;
  • zastrzeżesz kartę kredytową lub debetową;
  • wykonasz przelew BLIK na telefon.

Jak rozpocząć korzystanie z bankowej aplikacji mobilnej?

Najważniejszym krokiem do rozpoczęcia korzystania z bankowej aplikacji mobilnej jest posiadanie urządzenia — smartfona lub tabletu z dostępem do internetu. Jeśli dysponujesz takim urządzeniem, upewnij się, że Twoja umowa z bankiem przewiduje możliwość bankowania w aplikacji. Jeśli tak właśnie jest, ściągnij na swoje urządzenie właściwe oprogramowanie. W zależności od tego, którego systemu operacyjnego używasz, znajdziesz je w Google Play (dla telefonów z systemem operacyjnym Windows) lub w AppStore (dla telefonów z systemem operacyjnym OS).

Masz już aplikację? Jak możesz z niej korzystać?

Jeśli masz już aplikację, rozpoczęcie jej używania będzie wymagać od Ciebie zalogowania — podania loginu i hasła. Taka czynność potrwa jedynie kilka sekund, a znacząco ułatwi korzystanie z usług bankowych.

Bezpieczeństwo aplikacji bankowych — tak czy nie?

Czy korzystanie z aplikacji bankowych jest równie bezpieczne co wygodne? Tak. Pamiętaj jednak, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo nie powinna spoczywać wyłudzenie na banku, ale także na Tobie. Co możesz zrobić, aby uczynić bankowanie przez internet jeszcze bezpieczniejszym?

  • Nie zapisuj i nie zapamiętuj w przeglądarce danych logowania.
  • Regularnie aktualizuj przeglądarkę i system antywirusowy.
  • Zmieniaj hasło do bankowości internetowej. To samo hasło od kilku miesięcy lub lat? Zdecydowanie nie. Zadbaj o to, aby było ono zdecydowanie „mocne”, zawierało nieprzypadkowy ciąg liter, cyfry i znaki specjalne. Kiepskim pomysłem będzie ustawianie hasła w postaci daty urodzenia, NIP-u firmy czy przypadkowego ciągu cyfr, np. 123.
  • Nigdy pod żadnym pozorem nie podawaj nikomu loginu i hasła do bankowości internetowej. Często zdarza się, że hakerzy podszywający się pod pracowników banków proszą przez telefon o podanie poufnych danych. Zwłaszcza w takim przypadku zachowaj szczególną ostrożność i nie zdradzaj poufnych informacji.
  • Nie klikaj w podejrzane linki zawarte w mailach. Zwłaszcza te, nawołujące do weryfikacji tożsamości lub potwierdzenia danych osobowych. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, kto jest nadawcą wiadomości, skontaktuj się z bankiem. Takie działanie to przejaw odpowiedzialnej postawy za własne finanse.
  • Upewnij się, czy Twoje transakcje z poziomu aplikacji są uwierzytelniane wielostopniowo.

Mobilne aplikacje bankowe to niekwestionowany przełom w bankowości. Większość usług bankowych dostępnych na wyciągniecie ręki? Zdecydowanie tak. Szybko, bezpiecznie i bardzo wygodnie.

Źródło:
https://gotowibezgotowkowi.pl/blog/bankowosc-mobilna-jak-bezpiecznie-z-niej-korzystac

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank

Poprzedni artykułTurystyka mobilna – co warto o niej wiedzieć?
Następny artykułRaty kredytu a inflacja – jak wzrost inflacji wpływa na kredyt?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj