Kredyt bez prowizji na umowę zlecenia

Kredyty gotówkowe cieszą się dużą popularnością m.in. ze względu na możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel. Wiele osób rezygnuje jednak z takiej formy finansowania z uwagi na brak zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. Sprawdź, czy istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu przez osobę z umową zlecenie.

Osoby z umową o pracę – szczególnie zawartą na czas określony – są cennymi kredytobiorcami. To grupa uznawana za mało ryzykowną – z uwagi na stałe zatrudnienie i comiesięczne wpływy z tytułu wynagrodzenia. Warto jednak mieć świadomość, że zasady przyznawania finansowania nieco się zmieniły – szczególnie w odniesieniu do kredytów gotówkowych. Dzięki temu każdy – niezależnie od formy zatrudnienia – ma szansę na uzyskanie wsparcia finansowego.

Kredyt bez prowizji na umowę zlecenie – jakie warunki?

Banki akceptują dochody pozyskiwane z umowy zlecenie, jednak po spełnieniu konkretnych warunków.

Chodzi przede wszystkim o utrzymanie ciągłości umowy – im dłuższy jest ten okres, tym lepiej. Warto jednak mieć świadomość, że banki różnie podchodzą do minimalnego stażu pracy niezbędnego do złożenia wniosku. W niektórych instytucjach będzie to 6 miesięcy, a w innych – nawet 12 miesięcy.

Znaczenie może mieć także minimalny dochód. Niektóre banki określają kwotę wynagrodzenia, inne traktują tę kwestię bardzo indywidualnie. Wiele też zależy od tego, jak duża ma być wartość finansowania.

Kto ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy w oparciu o umowę zlecenie?

Do weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy banki podchodzą tak samo – niezależnie od tego czy ktoś stara się o kredyt będąc zatrudnionym na umowę o pracę, czy umowę zlecenie. Dla instytucji liczy się wiarygodność, która pozwoli ograniczyć ryzyko związane z ewentualną niewypłacalnością kredytobiorcy.

Największe znaczenie ma zdolność kredytowa, która informuje o tym, czy osoba wnioskująca będzie w stanie spłacać w terminie swoje miesięczne zobowiązanie. Banki biorą przy tym pod uwagę nie tylko wysokość wynagrodzenia, ale również wiek, stan cywilny, wykonywany zawód, liczbę osób na utrzymaniu itp. Ważne są także koszty ponoszone każdego miesiąca, które – w zestawieniu z dochodami – potrafią zobrazować finanse kredytobiorcy.

 Jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy?

Większość banków udziela kredytów gotówkowych w oparciu o umowę zlecenie, dlatego przy wyborze finansowania nie warto ograniczać się do tego aspektu. Aby produkt w pełni spełnił oczekiwania, należy uwzględnić znacznie więcej kryteriów.

Wśród nich wymienić można m.in.:

  • koszty – weź pod uwagę nie tylko odsetki, ale i koszty pozaodsetkowe; niektóre banki oferują kredyt bez prowizji, co może przełożyć się na niższe RRSO;
  • okres finansowania – im dłuższym, tym niższej raty możesz się spodziewać lub zaciągnąć kredyt na wyższą kwotę
  • maksymalna kwota kredytu – w niektórych miejscach otrzymasz nawet do 200 000 zł (pod warunkiem odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej).

Umowa zlecenie wcale nie jest przeszkodą do zaciągnięcia kredytu gotówkowego – szczególnie, jeśli zależy ci na dość niskiej kwocie. Musisz jednak zapoznać się z warunkami finansowania w konkretnych bankach, aby wybrać rozwiązanie najlepiej wpisujące się w twoje potrzeby.

Poprzedni artykułKultura organizacyjna w instytucji – dlaczego jest taka ważna?
Następny artykułCzym jest ulga na złe długi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj