Coraz więcej osób decyduje się na import towarów z Chin. Najpopularniejszym serwisem umożliwiającym współpracę z chińskimi firmami zajmującymi się handlem jest Alibaba. Jest to portal należący do Alibaba Group, która została założona w 1999 roku przez chińskiego przedsiębiorcę Jacka Ma. Mimo że siedziba grupy znajduje się w Chinach, portal Alibaba aktualnie obsługuje biznes w 190 krajach, dzięki czemu zyskał klientów z całego świata. Co oferuje platforma, i jak bezpiecznie z niej korzystać?

Na czym polega portal Alibaba.com?

Alibaba.com daje możliwość internetowego handlu zagranicznego. Strona działa na zasadzie B2B, co oznacza że transakcja odbywa się pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami.

Co oferuje portal Alibaba.com?

Na portalu znajdziemy ponad 30 różnych kategorii produktowych, które dodatkowo dzielą się na mniejsze, szczegółowe rodzaje towarów do wyboru. Niezależnie od tego, czy chcemy szukamy maszyn, tkanin, czy artykułów elektronicznych, bez wątpienia każdy znajdzie to, co go interesuje. Jeżeli chodzi o ceny, to są one zróżnicowane, jednakże można przyznać, że dużo produktów jest dość tanich i bardzo opłacalnych.

Jak kupować w bezpieczny sposób?

Zanim zdecydujemy się zamówić dany produkt, jednym z najważniejszych kroków jest sprawdzenie ocen klientów, którzy już dokonali zakupu. Dzięki temu nie tylko dowiemy się, czy dana firma wywiązała się z wcześniejszych zamówień, ale również czy produkty, które wysłała, są zgodne z opisem i zdjęciem. Jeśli dana firma nie ma żadnych recenzji, to najlepiej poszukać innej, aby nie ryzykować.

Warto również sprawdzić, ile czasu dana firma istnieje na portalu, bowiem im dłużej, tym prawdopodobnie większe doświadczenie posiada. Nie jest to jednak kluczowa kwestia, ponieważ można trafić na firmy, które znajdują się w serwisie stosunkowo krótko, a są wysoko oceniane.

Aby kupić produkt w jak najdogodniejszej cenie, należy porównywać oferty i sprzedawców. Niektóre firmy są zweryfikowane przez instytucje zewnętrzne, co daje większą gwarancję, że handel przebiegnie pomyślnie. Istnieją również dostawcy “Trade Assurance”, którzy akceptują płatności bezpośrednio przez stronę Alibaba.com, co daje większe bezpieczeństwo transakcji.

Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że chińska firma jest wiarygodna, zweryfikuj swojego dostawcę!

Dlaczego warto korzystać z serwisu Alibaba.com?

Strona jest przejrzysta i prosta w obsłudze, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z posługiwaniem się nią. Dodatkowo, w bardzo łatwy sposób można skontaktować się ze sprzedawcą w celu negocjacji lub ustalenia swoich warunków. Ceny na portalu są konkurencyjne i często przy kupowaniu większej ilości towaru, dostaje się zniżkę.

Alibaba jest najprężniej rozwijającą się stroną jeśli chodzi o handel elektroniczny. Z roku na rok liczba stałych klientów wzrasta. Zdecydowanie warto z niej skorzystać, gdyż jest wygodna i pomaga w nawiązaniu owocnej współpracy na lata.

Dowiedz się, jak kupować na Alibaba krok po kroku!

Poprzedni artykułJak zabezpieczyć telefon firmowy przed kradzieżą i zgubieniem?
Następny artykułCzy biuro rachunkowe to dobry pomysł na biznes?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj