Mało powiedziane, że czasy są ciężkie. Co się dzieje teraz w Polsce to prawdziwy kryzys i każda złotówka ma znaczenie. Wielu z nas musi szukać dodatkowych form zatrudnienia, ale jak poprawnie obliczyć podatek i realny zarobek „na rękę”? Zostań z nami chwilę i poznaj odpowiedź.

Trzeba to zrobić samemu

Niestety, nie zawsze warto liczyć na dobre intencje pracodawcy i słuchać jego zapewnień, że netto wyjdzie tyle a tyle, po czym się okazuje, że to nie do końca tak i czegoś tutaj brakuje. Rozczarowanie w takich sytuacjach bywa bolesne, a my mamy wrażenie, że zostaliśmy oszukani. Oczywiście to nieprawda, ponieważ ów pracodawca nie złamał postanowień umowy. Został tylko źle zrozumiany.

To częsty błąd nowych pracowników, którzy nie do końca przemyśleli rodzaj umowy, jaki podpisali ani daną sytuację podatkową, w której się znaleźli. A już na pewno nie zrobili własnych obliczeń na internetowym kalkulatorze wynagrodzeń. Taki podręczny przelicznik brutto netto to pierwszy krok do rozwiania wątpliwości odnośnie proponowanych zarobków. Co więcej, tego typu kalkulator online pomaga również w ocenie wielu innych aspektów naszej finansowej codzienności. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Kalkulator VAT, wymiana walut, przelicznik ulg dla klasy średniej…

Internetowe kalkulatory występują dzisiaj w wielu formach i z ich pomocą można bardzo łatwo policzyć nawet najbardziej złożone zawiłości świata finansów. Oprócz przelicznika brutto netto początkujący przedsiębiorcy muszą również poprawnie wykalkulować podatek VAT, żeby móc dobrze wycenić swoje usługi i nie zrobić byka na fakturze. Jego obecność może ucieszyć klienta, ale ciebie pozostawi z dodatkową dziurą w kieszeni. Choć fakturę można zawsze skorygować, taka praktyka źle świadczy o przedsiębiorcy, który nie umie sobie poradzić z wyliczaniem podatków. Na szczęście strona calc.pl/finanse oferuje naprawdę przyzwoity kalkulator VAT, który jest wolny od błędów oraz prosty w użyciu. Doprawdy, nie sposób się w tym pogubić. A do tego korzystanie z kalkulatora online jest całkowicie darmowe.

To samo dotyczy pozostałych przeliczników, które można znaleźć na tej samej stronie. W tym kalkulatora ulgi dla klasy średniej na podstawie najnowszych przepisów podatkowych. Ponadto portal przygotował bardzo funkcjonalny – i dokładny! – przelicznik walut oraz kilka innych rozwiązań, które są nieodzowne w praktyce dnia codziennego. Ot, przelicznik masy na przykład. Albo kalkulator spalania paliwa podczas planowanych wakacji. To niezwykle potrzebne przy dzisiejszych cenach, nie sądzisz? Dobrze jest sobie wszystko dokładnie wyliczyć przed podróżą i znaleźć jakieś pole na odrobinę oszczędności. Strona calc.pl/finanse ci w tym pomoże.

Poprzedni artykułGitara akustyczna — idealny pomysł na wakacje
Następny artykułCzym jest oprogramowanie ERP?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj