Jak zabezpieczyć telefon firmowy przed kradzieżą i zgubieniem

W wielu firmach pracownicy zaopatrzeni są w telefony służbowe. Dzięki nim mogą swobodnie komunikować się z klientami i innymi członkami zespołu, nawet przebywając poza biurem. Firmowe smartfony należy wyposażyć w korzystny abonament komórkowy dla firm, a także elementy ochrony przed kradzieżą i zgubieniem.

Przekazując smartfon pracownikowi, pamiętaj o odpowiednich zabezpieczeniach   

Telefony firmowe to prawdziwa gratka dla złodziejów. Smartfony to cenne sprzęty, których cena nierzadko przekracza kilka tysięcy złotych. Druga kwestia to zawartość telefonów. W pamięci urządzenia mogą być zapisane informacje o klientach, dane dostępowe do bankowości czy systemów i baz, które umożliwią kieszonkowcom włamanie do nich i zainstalowanie złośliwego oprogramowania. W konsekwencji kradzież smartfona może zakończyć się poważnymi stratami finansowymi i rysą na wizerunku firmy. Dlatego istotne jest wprowadzenie do firmowych telefonów odpowiednich zabezpieczeń.

Jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą i zgubieniem?

Po wybraniu modelu telefonu i telefonii komórkowej dla firm smartfon pracownika należy odpowiednio zabezpieczyć. Dobrym rozwiązaniem są specjalne aplikacje z funkcjami antykradzieżowymi. Cerberus, Anti-Theft czy Kaspersky Phound! to programy umożliwiające zdalne blokowanie urządzenia, jego lokalizację przez GPS, usuwanie danych, a nawet wykonanie zdjęcia złodzieja. Aplikacje mogą także uruchomić alarm dźwiękowy.

Co jednak w sytuacji, kiedy na telefonie nie została zainstalowana żadna aplikacja namierzająca? Wówczas warto wykorzystać (dosłownie) Plan B. Program Plan B umożliwia zdalne sterowanie telefonem za pośrednictwem konta Google. Należy jednak pamiętać, że na smartfonie musi być włączona transmisja danych. To kolejny powód, aby wybrać dobrą telefonię komórkową dla firm, gwarantującą niezawodny zasięg na terenie całego kraju. Jak więc widać, abonament komórkowy dla firm to nie tylko kwestia nieograniczonego kontaktu z klientami, lecz także bezpieczeństwa.

Gdzie znaleźć dobrą ofertę dla firm?

Telefonia komórkowa dla firmna najwyższym poziomie to jeden z filarów dobrze zorganizowanego biznesu. Jeśli chcesz zapewnić swoim pracownikom nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y, a także korzystny pakiet Internetu mobilnego, postaw na INEA. Operator proponuje usługi szyte na miarę przedsiębiorstw, oferując atrakcyjne promocje, dzierżawę urządzeń, a także łatwe przeniesienie numeru.

Inne sposoby na zabezpieczenie telefonu

O ile przed samym faktem kradzieży lub zgubienia telefonu nie da się zabezpieczyć, w końcu są to sytuacje losowe, tak przed skutkami tych wydarzeń – owszem. Aplikacje z funkcjami antykradzieżowymi są znakomitym rozwiązaniem, należy jednak pamiętać o takich szczegółach jak m.in. drugi kod blokady ekranu. Dwuetapowa weryfikacja za pomocą hasła i odcisku palca może być uciążliwa dla osób korzystających z urządzenia kilkadziesiąt razy dziennie, jednak wybierając pomiędzy bezpieczeństwem a wygodą, lepiej postawić na dobrą ochronę.

Kradzież może występować w formie fizycznej i wirtualnej. Coraz częściej musimy mierzyć się z kieszonkowcami z sieci, czyli hakerami. Warto o tym pamiętać i zastosować ochronę w postaci programu antywirusowego.

Poprzedni artykułSztuczna inteligencja w Business-to-consumer
Następny artykułImport z Chin – Platforma Alibaba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj