Ekologia to temat ważny nie tylko dla ruchów społecznych czy polityków. Świadomość tego, jak ważne jest dbanie o środowisko rośnie bowiem w społeczeństwie i wymusza zmiany w wielu branżach. Marki odzieżowe, podążając za nurtem zero waste, nieustannie zmieniają swoje technologie tak, aby wspierać ochronę środowiska, minimalizować liczbę odpadów i wykorzystywać w produkcji nowych kolekcji coraz bardziej ekologiczne materiały. Dotyczy to także producentów obuwia, którzy dbając o środowisko, nie tylko ograniczają zapotrzebowanie na energię, ale też wykorzystują coraz bardziej ekologiczne surowce. Jak wyglądają trendy na rynku obuwniczym w tym zakresie?

Dbałość o środowisko jest na topie

Coraz większa świadomość społeczna, dotycząca degradacji środowiska naturalnego sprawia, że nie tylko marki odzieżowe, ale też producenci obuwia, projektują swoje kolejne kolekcje, sięgają po rozwiązania proekologiczne. Marki takie jak Nike czy Adidas, ograniczające nie tylko zapotrzebowanie na energię, niezbędną do produkcji ich butów, ale też eliminujące w sposób istotny ilość odpadów z procesu wytwórczego, to jednak nie wszystko. Chroniąc zwierzęta, większość producentów rezygnuje też ze skóry naturalnej na rzecz coraz wyższej jakości skóry ekologicznej i materiałów syntetycznych, takich jak nylon czy poliuretan.

Na rynku pojawiają się marki takie jak Dr. Martencs, Native czy Rombaut, produkujące obuwie nie tylko w  ekologiczny sposób, ale też ekologiczne same w sobie. Buty wegańskie, bo o nich mowa, to hit ostatnich sezonów i modele, po które sięga coraz liczniejsze grono klientów. Osoby, dla których ważna jest ekologia w takim wydaniu, sprawdzają nie tylko sposób produkcji butów, ale też materiały, z których zostały wykonana wkładka czy cholewka, klej użyty w procesie wytwarzania i wiele innych elementów, składających na to, że obuwie wspiera ochronę środowiska naturalnego.

Ekologicznie i modnie w każdej sytuacji

Świadomie decydując się na buty ekologiczne, nie trzeba rezygnować z modnych stylizacji. Klasyczne i uniwersalne modele, takie jak sztandarowe buty Dr. Martens, wytworzone nie ze skóry, a z poliuretanu, będą komponować się świetnie z wieloma stylizacjami, od sportowego looku, przez romantyczny look ze zwiewną sukienką, aż po zestawienia biznesowe. W duchu sportowego uroku stylizacji miejskich fantastycznie prezentować się będzie także najbardziej popularny model marki Native – Native Fitzsimmons, który założyć można zarówno do jeansów i casualowej marynarki, jak i do odzieży sportowej, niezbędnej podczas górskich wojaży.

Jak widać, podążanie za modą ekologiczną nie musi się wiązać z ograniczeniami co do tego, na jakie stylizacje można się decydować. Wybór zarówno ciuchów, jak i butów ekologicznych jest bowiem bardzo szeroki i nie ogranicza się jedynie do modeli sportowych. Fanki modnych, ale i bezpiecznych dla środowiska naturalnego rozwiązań, mają zatem spore pole do popisu i na co dzień mogą wspierać ten nurt, tworząc inspirujące zestawienia na każdą okazję.

Poprzedni artykułNa co zwracać uwagę, kupując meble gastronomiczne?
Następny artykułZ czym łączyć koszulę w kratę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj