Doskonała organizacja pracy, szczególnie w wypadku tak odpowiedzialnego stanowiska, jak dyrektor finansowy, to podstawa sukcesu. Nowoczesny CFO nie może jednak polegać wyłącznie na własnych umiejętnościach. Lista jego obowiązków jest na tyle długa, że warto w tym przypadku sięgnąć po pomoc wiarygodnego partnera. W ten sposób dyrektor finansowy może odciążyć swój kalendarz i skupić się na pracy kreatywnej czy planowaniu strategicznym. Jak dokładnie można usprawnić codzienną pracę dyrektora finansowego w organizacji? 

Kluczowe obowiązki dyrektora finansowego

W pracy CFO i jego zespołu wymienia się przede wszystkim takie zadania jak tworzenie i realizacja strategii finansowej firmy, a także nadzór nad przygotowaniem sprawozdań finansowych oraz raportów. Ponadto CFO może zajmować się kwestiami związanymi z przygotowywaniem rocznego budżetu w firmie, a co za tym idzie, będzie zaangażowany w optymalizowanie kosztów, ocenę inwestycji czy optymalizację podatkową. Na barkach CFO spoczywa odpowiedzialność za płynność finansową firmy oraz współpraca z instytucjami finansowymi czy organami podatkowymi. W zależności od charakteru i wielkości firmy, dyrektor finansowy może także być odpowiedzialny za pracę działu księgowego, kontrolingu czy np. audytu wewnętrznego. Co za tym idzie, CFO jako lider ma wówczas w swoich obowiązkach kształtowanie polityki zatrudniania i rozwoju pracowników w tych komórkach. 

Jak wesprzeć działania CFO?

W WZ Partners, opierając się na naszym 30-letnim doświadczeniu w szeroko rozumianej branży finansowej, stworzyliśmy specjalny pakiet usług usprawniających pracę dyrektorów finansowych. Jego podstawą jest profesjonalny outsourcing księgowości, którego filarem jest transparentna wymiana informacji i obsługa przez specjalistów, którzy są w ciągłym kontakcie z CFO. Sama księgowość obejmuje m.in. prowadzenie ksiąg rachunkowych, prowadzenie ewidencji VAT czy kalkulacje podatku dochodowego CIT i PIT.

Głównym narzędziem, dzięki któremu współpraca między zespołem WZ Partners a dyrektorem finansowym przebiega płynnie i efektywnie, jest SaldeoSMART. Wśród wielu jej możliwości warto wymienić błyskawiczny obieg dokumentów księgowych (wraz ze wbudowanym modułem OCR) zgodnie z potrzebami, łatwy dostęp przez aplikację mobilną lub webową, zarządzanie płatnościami, eksport do ksiąg rachunkowych czy tworzenie archiwum danych. Co istotne, dane finansowe mogą być przygotowane przez narzędzia BI do tworzenia cyklicznych raportów i zestawień, co pozwala na uzyskiwanie niezbędnych informacji na temat sytuacji finansowej firmy. 

Poza tym w WZ Partners oferujemy w ramach własnej licencji dostęp do narzędzia COMARCH ERP OPTIMA®, które obejmuje kwestie związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych, moduły sprzedaży, magazynu, cash flow, środków trwałych czy działu kadrowo-płacowego. 
Kolejną składową pakietu dla CFO w WZ Partners jest doradztwo biznesowe. W naszym zespole znajdują się osoby, które mają kompetencje zarówno w księgowości, jak i w prawie podatkowym, finansowym czy prawie pracy. Współpracując z WZ Partners praca CFO staje się łatwiejsza, ponieważ zyskuje nie tylko kluczowe usługi z zakresu outsourcingu księgowości, ale także znacznie szersze spojrzenie na sprawy organizacji.

Poprzedni artykułDlaczego warto wykonać tablicę reklamową z dibondu?
Następny artykułKup bilet pkp na EuroPodróże.pl i podróżuj komfortowo pociągiem z dziećmi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj