drukowanie-na-dibond

Dibond to jeden z tych materiałów, który z roku na rok zyskuje na popularności w branży reklamowej. Jest stosunkowo tani, bezproblemowy w obróbce, maksymalnie trwały i zaskakująco lekki. Dodatkowo tablica dibond może być wykończona na wiele sposobów i perfekcyjnie imitować rozmaite materiały. Jesteśmy pewni, że widziałeś/aś już niejedną taką tablicę, ale… dałeś/aś się zwieść pozorom i założyłeś/aś, że to szlachetna stal, miedź lub drewno.

Rozkładamy dibond na części pierwsze i sprawdzamy, dlaczego tablica reklamowa dibond to dobry pomysł.

Co to jest dibond?

Dibond jest kompozytem, czyli materiałem składającym się z innych surowców, które w procesie produkcyjnym zostały ze sobą ściśle połączone. Tablica dibond składa się z trzech warstw: dwóch zewnętrznych warstw z aluminium oraz warstwy wewnętrznej, tzw. rdzenia polietylenowego (rzadziej mineralnego). Całość jest kilkukrotnie trwalsza i bardziej wytrzymała niż samo aluminium czy sam polietylen.

Dibond w reklamie – mnóstwo zalet, zero wad!

Wiesz już czym jest dibond i znasz najważniejsze właściwości kompozytu. Przeanalizujmy jego zalety w kontekście zastosowania tablic z dibondu w reklamie.

  • stabilność wizualna przez cały okres użytkowania – dibond jest trwały i wytrzymały, tablice z dibondu z powodzeniem mogą być stosowane zarówno we wnętrzach budynków (materiały są bezpieczne dla człowieka i jego otoczenia!), jak i na zewnątrz (dibond jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, w tym na promieniowanie UV i opady)
  • lekkość – tablica dibond waży około 3,5 kg / m2, dzięki czemu może być instalowana do różnych powierzchni (np. ścianek działowych wykonanych z płyt kartonowo – gipsowych) – bez obaw o ich nadmierne obciążenie i zniszczenie
  • nośność – dibond sam w sobie jest lekki, ale doskonale sprawdza się w roli bazy / nośnika dla innych materiałów (również tych, które są od niego cięższe!), do tablic z dibondu możesz skutecznie przymocować np. drewniane litery
  • możliwość docięcia płyty dibond na wymiar – tablica dibond może mieć dokładnie taki kształt i wymiary, jakie są Ci potrzebne
  • możliwość wykonania tablicy 3D – kompozyt można wyginać, a Twoja tablica może mieć nieregularny kształt, zagięte brzegi czy wklęsły bądź wypukły środek
  • możliwość wykończenia tablicy w taki sposób, by imitowała inny materiał, np. szlachetną stal szczotkowaną, miedziane lub drapane złoto, dowolny gatunek drewna, lustro itp.
  • dowolna personalizacja – tablica z dibondu może zostać spersonalizowana z wykorzystaniem druku UV (najwyższej jakości, trwały nadruk wykonywany jest bezpośrednio na kompozycie i utrwalany światłem ultrafioletowym), frezowania / grawerowania lub oklejenia zadrukowanymi foliami.

Dodatkowo tablice z dibondu wyróżniają się na tle innych materiałów niską ceną

Tablica dibond cena, czyli ile to kosztuje?

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to najprawdopodobniej chodzi o… pieniądze, oczywiście! Kampanie reklamowe mogą być bardzo kosztowne, ale od większości wydatków z nimi związanych po prostu nie sposób uciec. Mądra strategia marketingowa pozwala skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji i zbudować rozpoznawalność marki.

Oszczędności? Jeśli je robić, to tylko w taki sposób, by nie było ich ani widać, ani czuć! Dibond tablica to produkt, który może do złudzenia przypominać m.in. szlachetną szczotkowaną stal, drapane złoto czy drewno.

Czyste tablice z kompozytu można kupić w cenach zaczynających się już od 60,00 zł netto za metr kwadratowy! Spersonalizowana tablica informacyjna lub reklamowa z dibondu może kosztować od 180,00 zł netto za metr kwadratowy.

Jak wykorzystać tablice dibond w marketingu?

Jesteś zdecydowany/a na użycie dibondu, ale nie wiesz, co właściwie możesz z niego zrobić dla swojej firmy? Z tego materiału najczęściej tworzy się informacyjne tabliczki i tablice oraz tablice reklamowe dla długoterminowych kampanii.

Tablica informacyjna dibond

Informacje umieszczone na dibondzie doskonale się prezentują, wyróżniają się czytelnością i trwałością. Możesz zamówić uniwersalne tabliczki informacyjne na drzwi lub ściany (do opisania pomieszczeń w siedzibie firmy) lub tabliczki spersonalizowane / imienne (np. do oznakowania biur konkretnych pracowników).

Duże tablice umieszczone na ścianach (np. przy wejściu, nad schodami) – mogą informować o wszystkich dostępnych w danym budynku biurach czy oddziałach.

Tablica reklamowa dibond

Planujesz długoterminową kampanię i zależy Ci na efektownej tablicy reklamowej? A może chcesz elegancko wyeksponować firmowe logo wewnątrz lub na zewnętrznej elewacji siedziby firmy? Tablica reklamowa dibond sprawdzi się w każdej sytuacji! Niski koszt produkcji tablicy, bezkonkurencyjne walory estetyczne i możliwość dowolnej personalizacji dibondu sprawiają, że to materiał po który branża reklamowa sięga coraz częściej.

Podsumowanie

Dibond to kompozyt składający się z zewnętrznych warstw aluminium i polietylenowego rdzenia. Tablica dibond jest równocześnie bardzo lekka i maksymalnie wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. Kompozyt może być personalizowany (np. poprzez zadrukowywanie lub frezowanie / grawerowanie) oraz poddawany dowolnej obróbce mechanicznej (m.in. cięciu i gięciu). Tablice reklamowe i tablice informacyjne z dibondu wyróżniają się elegancją i stabilnością estetyczną, będąc równocześnie materiałami tańszymi od większości produktów reklamowych wykonywanych na zamówienie.

W przygotowaniu tekstu pomógł Marcin Krakowiak z D-POS. Sprawdź, jak możesz wykorzystać tablice z dibondu w branży reklamowej!

Poprzedni artykułO czym warto pamiętać, przygotowując plan urlopów na 2023 rok?
Następny artykułJak usprawnić pracę CFO?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj