Możliwość oferowania swoich produktów za granicami Polski to z pewnością sposób na przetrwanie trudniejszych czasów, a także możliwość rozwoju. Jednym z krajów, z którym polskie firmy chętnie nawiązują współpracę, są Niemcy. Bliskość, a zarazem podobne otoczenie kulturowe sprawiają, że polskie przedsiębiorca bez trudu znajdują tam nowe rynki zbytu. Jednym z problemów, na który można się natknąć, myśląc o ekspansji, jest strona logistyczna całego przedsięwzięcia. O ile duże firmy posiadające swoje własne działy transportowe nie będą miały z tym kłopotu, tak mniejsi producenci i rzemieślnicy już tak.

Jak tanio wysłać paczkę zagraniczną?

W sukurs mniejszym podmiotom przychodzą firmy kurierskie, które zapewniają pewne i szybkie przesyłki kurierskie. Na polskim rynku działa szereg międzynarodowych firm, które zapewniają transport paczek, kopert, a nawet całych palet towarów do dowolnego kraju w Unii Europejskiej, a nawet na świecie. Wysyłając miesięcznie niewielką ilość paczek trudno samodzielnie podjąć bezpośrednią współpracę z firmą kurierską. Stała umowa to duże zobowiązanie. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak zapewnić sobie tanie przesyłki kurierskie bez podejmowania ryzyka? Odpowiedzią będą usługi świadczone przez brokerów kurierskich, którzy poprzez swoje strony oferują możliwość zamówienia kuriera w atrakcyjnej, zazwyczaj niższej niż w bezpośrednio w firmie kurierskiej, cenie. Jeśli dodatkowo zwiążemy się na stałe z jednym z tych pośredników, z pewnością zostanie nam przedstawiona jeszcze bardziej atrakcyjna oferta cenowa. Warto wiedzieć, że z usług brokera mogą korzystać nawet osoby prywatne, wysyłające pojedyncze paczki. Do wysyłki potrzebny jest tylko adres odbiorcy i nadawcy, wymiary paczki, jej waga i możliwość dokonania opłaty za wysyłkę. W firmie Boxfox nie trzeba nawet drukować listu przewozowego. To kurier dostarczy etykietę, gdy przyjedzie po paczkę.

Ile kosztuje paczka z Polski do Niemiec?

Cennik przesyłek międzynarodowych jest indywidualny dla każdego przewoźnika. Czynnikami, na które mają wpływ nadawcy, a które mają kluczowy wpływ na ostateczną cenę, będą wymiary paczki, jej waga oraz kraj odbioru. Im dłuższą drogę ma pokonać paczka, tym cena będzie wyższa. Im dłuższą drogę ma pokonać paczka, tym cena będzie wyższa. Im bardziej nietypowy adres odbioru, tym cena będzie wyższa. Na szczęście Republika Federalna Niemiec to kraj bezpośrednio sąsiadujący z Polską, dlatego cena paczki do Niemiec nie będzie wysoka. Warto zwrócić uwagę, jakie usługi są zawarte w cenie. Część z nich, dla przykładu dodatkowe ubezpieczenie, w jednym firmach może znacząco wpłynąć na cenę, a u innych będzie wliczone w opłatę standardową.

Więcej informacji o najtańszych przesyłkach z Niemiec do Polski https://www.boxfox.pl/blog/jak-najtaniej-wyslac-przesylke-z-niemiec-do-polski/.

Tania paczka do Niemiec

Jaki kurier najtańszy do Niemiec?

Wybierając firmę kurierską, zazwyczaj kierujemy się ceną za przesyłkę. Koniecznie trzeba mieć na uwadze wiarygodność i rzetelność firmy przewozowej, ponieważ zamawiający produkty mogą chętniej dokonywać zakupów, mając pewność, że zamówione towary dotrą bezpiecznie. Rozpoznawalność danej marki może być w tym przypadku kluczowa i mieć większe znaczenie niż tylko cena. Decydując się na wysłanie paczek poprzez brokera kurierskiego, z pewnością otrzymamy najniższą cenę za przesyłkę do Niemiec.

Możliwość ekspansji zagranicznej dla polskich firm to niezwykły atut bycia częścią Unii Europejskiej, w ramach której istnieje swobodny przepływ towarów i usług. Polscy przedsiębiorcy mają do dyspozycji bardzo dobrze rozwinięte usługi logistyczne, które są dużym wsparciem w tym procesie. Możliwość znalezienia dodatkowych oszczędności w postaci opcji skorzystania z tanich przesyłek międzynarodowych to okazja do stworzenia dużej przewagi konkurencyjnej nad innymi przedsiębiorstwami z pozostałych krajów UE.

Partnerem artykułu jest Boxfox – pewny broker kurierski

Poprzedni artykułChlor do basenu – wszystko, co chciałbyś wiedzieć
Następny artykułPiec laboratoryjny – jaką funkcję spełnia w laboratorium?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj