Własny basen ogrodowy to świetny sposób na wakacyjny relaks. Oczywiście pod warunkiem, że mamy w nim krystalicznie czystą wodę. Utrzymanie basenu ogrodowego w czystości wymaga odpowiedniej pielęgnacji. To ze względu na to, że w wodzie basenowej znajduje się szereg bakterii, drobnoustrojów czy innego rodzaju zanieczyszczeń, których nie da się uniknąć – ich obecność jest naturalna. Świetnym sposobem na utrzymanie czystej wody w basenie jest regularna dezynfekcja. Najpopularniejsze preparaty służące do dezynfekcji wody basenowej opierają swoje działanie na chlorze – na substancji, która wciąż stwarza wiele pytań. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące chloru basenowego. Czytaj dalej, a dowiesz się:

  • Basen ogrodowy – jaki preparat wybrać?
  • Jak często stosować chlor w wodzie basenowej?
  • Wpływ temperatury wody na częstotliwość chlorowania basenu
  • Chlor do basenu – Podsumowanie

Basen ogrodowy – jaki preparat z chlorem wybrać?

Chlor do basenu występuje na rynku głównie w dwóch formach – mamy do wyboru tabletki bądź granulat. Na jaki rodzaj preparat się zdecydować? To zależy – obie formy mają swoje specyficzne właściwości. Granulat rozpuszcza się dużo szybciej niż tabletki. To podstawowa różnica między tymi rodzajami preparatu. Kolejną ważną kwestią jest sposób użytkowania, który często wymusza wybór konkretnego produktu. Granulat dozuje się bezpośrednio do wody – wzdłuż krawędzi basenu, najlepiej wieczorem. Tabletki natomiast wymagają wykorzystania specjalnego dyspensera bądź skimmera.

Bez względu na to, na jaki chlor basenowy się zdecydujesz – każda forma, odpowiednio wykorzystana, z pewnością wzorowo spełni swoje zadanie.

Jak często stosować chlor w wodzie basenowej?

To zależy od częstotliwości korzystania oraz od temperatur, w jakich użytkowany jest basen. Poziom chloru powinien mieścić się w zakresie od 0,3 do 0,6 mg na litr wody. Obecną jego ilość w wodzie sprawdzisz w łatwy sposób przy użyciu np. paskowego testera do chloru.

Wpływ temperatury wody na częstotliwość chlorowania basenu

W okresie upałów zaleca się częstsze kontrolowanie poziomu chloru w basenie. Wysoka temperatura przyspiesza rozkład chloru, co wiąże się z koniecznością regularnego uzupełniania jego poziomu.

Chlor do basenu – Podsumowanie

Czysta woda w basenie, jeśli chcemy ją zachować, wymaga pielęgnacji i stałej dezynfekcji. Przy dezynfekcji wody basenowej – zachowaj środki ostrożności – pamiętaj, że na wszystkich środkach chemicznych znajdziesz dokładne wytyczne dotyczące użytkowania produktu. Wybieraj środki chemiczne zgodnie z powyższymi wskazówkami, przy zabiegu postępuj zgodnie z zaleceniami producenta, a woda w Twoim basenie z pewnością pozostanie na długo czysta.

Poprzedni artykułRP Arms – sklep z bronią Łódź
Następny artykułJak najtaniej wysłać paczkę do Niemiec?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj