internet-sosnowiec

Nie ma wątpliwości, że Internet stanowi dziś kluczowe narzędzie w świecie biznesu. Wielu przedsiębiorców wykorzystuje go do pozyskiwania klientów, prezentowania oferty, ale też do prowadzenia negocjacji czy kierowania pracami zespołów zdalnych. W biznesie liczą się takie wartości jak stabilność, niezawodność i przewidywalność, czyli cechy, które idealnie charakteryzują tylko jedną technologię dostępu do sieci – światłowód. Szukasz Internetu dla firm w Sosnowcu, na którym możesz w 100% polegać? Wykorzystaj wskazówki, które znajdziesz w naszym artykule.

Dlaczego nie chcesz Internetu mobilnego dla swojej firmy?

Internet mobilny to oczywiście kusząca opcja, z której korzysta wiele przedsiębiorstw. Podstawową zaletą jest tutaj fakt, iż do jego uruchomienia nie potrzebujemy żadnej specjalnej instalacji – ot, wystarczy kupić kartę SIM, włożyć ją do routera z modemem i już możemy zacząć korzystać z sieci.

Z punktu widzenia interesów przedsiębiorcy Internet mobilny jest jednak rozwiązaniem niekorzystnym. Dlaczego? Oto kilka argumentów:

  • Usługa jest limitowana– po przekroczeniu przyznanego pakietu danych komórkowych Internet drastycznie zwalnia, co naraża przedsiębiorcę na frustrację oraz dodatkowe koszty z tytułu dokupienia ekstra pakietu.
  • Loteryjne działanie Internetu mobilnego– ta technologia jest niestety bardzo zawodna, podatna na warunki atmosferyczne czy aktualne obciążenie sieci, a biznes nie może sobie pozwolić na taką nieprzewidywalność, zwłaszcza w kontekście absolutnie podstawowego narzędzia pracy.
  • Internet mobilny nie sprawdza się przy intensywnym korzystaniu na wielu urządzeniach– a z taką sytuacją zwykle mamy do czynienia podczas pracy biurowej. Trudno byłoby sobie wyobrazić, że część pracowników musi się wylogować, aby umożliwić komuś innemu np. pobranie dużego pliku czy wysłanie „ciężkiego” załącznika.

Internet mobilny wcale też nie jest taki tani. W ostatecznym rozrachunku, biorąc pod uwagę irytujące limity, których zwiększenie wymaga dokupienia kosztownych pakietów, ta usługa może się okazać zupełnie nieopłacalna w stosunku do Internetu światłowodowego, który jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla firmy.

Dlaczego warto wybrać światłowód?

Światłowód to w praktyce jedyny prawdziwie nielimitowany Internet, zarówno na poziomie zużycia danych, jak i uzyskiwanych prędkości. Wybierając usługę gwarantującą np. 1 Gb/s downloadu, w zasadzie nie musisz się martwić, że w którymkolwiek momencie Internet okaże się zbyt wolny.

Świetnym rozwiązaniem dla firmy jest też opcja Internetu symetrycznego, który gwarantuje jednakowe parametry prędkości pobierania i wysyłania danych.

Można zatem bez żadnej przesady napisać, że Internet światłowody jest najlepiej dopasowany do potrzeb firmy, które w dodatku mogą się zmieniać wraz z rozwojem biznesu i np. zatrudnianiem dodatkowych pracowników.

Więcej o tym, na co zwrócić uwagę wybierając usługę Internetu dla firm w Sosnowcu, przeczytasz na stronie https://www.dg-net.pl.

DG-NET – zaufany dostawca Internetu dla Twojej firmy

Technologia dostępu do sieci jest oczywiście kluczowym kryterium wyboru, natomiast pamiętajmy, że duży wpływ na ostateczną satysfakcję z korzystania z Internetu ma dostawca usługi. Jeśli firma świadczy ją nierzetelnie, często miewa awarie, które usuwa opieszale, a przy tym nie udziela klientom wiarygodnej informacji o czasie przywrócenia działania usługi, to lepiej nie zawierać z nią umowy. Wszystko to możesz sprawdzić w oparciu o opinie dotychczasowych klientów danej firmy.

Jednym z najlepiej ocenianych dostawców usługi Internetu dla firm w Sosnowcu i całym regionie jest DG-NET. W ofercie tej firmy znajdziesz m.in. Internet symetryczny, atrakcyjne pakiety dla domu z telewizją, jak również Internet radiowy, który jest dobrą alternatywą dla światłowodu w sytuacji, gdy pod danym adresem nie ma możliwości uruchomienia Internetu stacjonarnego.

Z pełną ofertą DG-NET zapoznasz się na stronie internetowej https://www.dg-net.pl/.

Poprzedni artykułCzy warto inwestować w nieruchomości w obecnych czasach?
Następny artykułJak rozwinąć Instagram? Obserwujący z Polski pomogą rozwinąć konto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj