Czy automat vendingowy jest opłacalny? Gdzie postawić i ile kosztuje automat vendingowy? Te oraz inne pytania często zadają sobie osoby, rozważające z różnych względów wynajem lub kupno tego typu automatów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę są automaty vendingowe i kiedy warto się na nie zdecydować.

Automaty vendingowe co to jest?

Wielu z nas zapewne zastanawia się, czym tak naprawdę są automaty vendingowe. Otóż odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Są to bowiem automaty w zdecydowanej większości przeznaczone do wydawania za opłatą różnego rodzaju przekąsek. Najczęściej automaty vendingowe możemy spotkać w miejscach, w których znajduje się dużo ludzi, takich jak na przykład:

  • szkoły,
  • urzędy,
  • szpitale,
  • zakłady pracy

oraz wiele innych. Co równie ciekawe, możemy w nich znaleźć zarówno proste przekąski, takie jak na przykład batony czekoladowe, czy też słone paluszki, ale również pełnowartościowe, gotowe do zjedzenia posiłki. W wielu miejscach są również popularne automaty z różnego rodzaju zdrową żywnością, jak sałatki. Można więc śmiało stwierdzić, że wbrew wielu opiniom, w automatach vendingowych możemy znaleźć nie tylko szybkie, często niezdrowe przekąski, ale również takie, które są bogate w mikro i makro elementy.

W jaki sposób możemy zaopatrzyć się w automaty vendingowe? Ile kosztuje automat vendingowy?

W tej kwestii zdecydowany prym wiedzie wynajem automatów vendingowych. Rozwiązanie to ma wiele plusów, do których należą między innymi:

  • serwisowanie automatów – w ramach abonamentu w zdecydowanej większości przypadków mamy bowiem zapewniony serwis techniczny. Nie musimy się więc obawiać, że w razie awarii automatu będziemy musieli go samodzielnie naprawić;
  • regularne uzupełnianie brakujących produktów, bez konieczności ciągłego monitorowania zaopatrzenia automatów. Jest to szczególnie przydatne, gdy posiadamy kilka automatów vendingowych w różnych miejscach.

Właśnie dlatego automat vendingowy wynajem dla wielu osób jest znacznie lepszą opcją. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu związanego z obsługą tego typu automatu. Tym bardziej, że w wielu przypadkach płacimy tylko i wyłącznie za zamówione posiłki, a nie za wynajem maszyny, czego doskonałym przykładem są automaty oferowane przez firmę smartlunch.pl.

Jeśli jednak zastanawiasz się, ile kosztuje automat vendingowy, musisz liczyć się z tym, że w zależności od rodzaju automatu, może on kosztować od 2 do nawet 12 tysięcy złotych.

Jakie są plusy korzystania automatów vendingowych? 

Wbrew pozorom, wiele osób decyduje się na wynajem automatów vendingowych nie tylko ze względu na zysk. Coraz więcej firm decyduje się na wynajem automatów vendingowych w celu poprawy komfortu pracy ich pracowników, wychodząc z założenia, że zjedzenie w przerwie smacznej przekąski, może pozytywnie przełożyć się na wyniki w pracy. Zdecydowany prym w tej kwestii wiodą duże korporacje, które decydują się na wynajem automatów vendingowych do swoich biur czy zakładów.

Automaty vendingowe są również często spotykane na przykład na stołówkach pracowniczych. Nie oznacza to jednak, że z oferty automatów nie mogą skorzystać osoby pracujące na zewnątrz budynków. Coraz większą popularnością cieszą się bowiem automaty vendingowe zewnętrzne. Można je spotkać między innymi na dużych budowach, gdzie zatrudnionych jest wielu pracowników. Co ciekawe, z podobnych powodów na wynajem automatów vendingowych decydują się również różnego rodzaju placówki publiczne, takie jak na przykład szkoły. W ten sposób mogą one bowiem za stosunkowo niewielką kwotę zapewnić swoim uczniom dostęp do świeżej oraz zdrowej żywności, takiej jak wspomniane przez nas wcześniej sałatki, czy też świeżo przygotowane kanapki. Między innymi dlatego właśnie automaty vendingowe cieszą się tak dużą popularnością na całym świecie.

Podsumowanie

Decyzja o wynajmie automatów vendingowych może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam na zapewnieniu odpowiedniego poziomu komfortu w pracy i nie tylko. Między innymi z tego względu możemy je spotkać niemalże wszędzie, zarówno w pracy, miejscach użyteczności publicznej, ale również na ulicach. Jeśli więc zależy nam na zaopatrzeniu placówek w świeże i smaczne przekąski, możemy śmiało zdecydować się na automat vendingowy.

Poprzedni artykułWygodne obuwie medyczne, robocze i obuwie BHP. Gdzie znaleźć?
Następny artykuł5 najbardziej irytujących gadżetów promocyjnych i 5 tych, które mają przed sobą przyszłość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj