Turystyka mobilna cieszy się coraz większą popularnością. Co warto wiedzieć na jej temat? Sprawdź!

Turystyka mobilna – ciekawy sposób na podróżowanie

Turystyka mobilna cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników podróżowania. Do gałęzi turystyki mobilnej możemy zaliczyć między innymi caravaning oraz podróżowanie w modelu couchsurfing. Jeśli chcesz zapoznać się z ciekawymi informacjami na ten temat, przeczytaj dalszą część naszego artykułu.

Caravaning – czym jest i dlaczego warto?

Jedną z ciekawych form turystyki mobilnej jest caravaning. Polega on na podróżowaniu samochodem kempingowym (kamperem) lub z przyczepą kempingową. Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na caravaning. Należą do nich przede wszystkim:

  • Niezależność – dużym plusem caravaningu jest swoboda podróżowania. Decydując się na wycieczkę z biurem podróży, bardzo często musimy dostosować się do określonych terminów. Podróżując kamperem, możemy natomiast dowolnie zaplanować trasę i miejsca, które chcemy odwiedzić.
  • Elastyczność – jeśli chcemy zacząć przygodę z caravaningiem, nie musimy kupować własnego kampera. Możemy pomyśleć o wynajęciu takiego pojazdu, co jest praktycznym i atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem.
  • Możliwość spakowania dowolnej ilości rzeczy – wybierając się w podróż kamperem, nie musimy się martwić o wielkość bagażu. Takiego komfortu nie dostaniemy w innych środkach transportu – samolocie, pociągu czy samochodzie osobowym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat caravaningu, zajrzyj na stronę internetową Maciej Straus.

Podróżowanie i spanie w modelu couchsurfing

Kolejną interesującą gałęzią turystyki mobilnej jest tzw. couchsurfing. Polega on na darmowym korzystaniu z miejsc noclegowych. Jak zacząć podróżować w ten sposób? Wystarczy zarejestrować się na portalu couchsurfing.org. Serwis zrzesza osoby z całego świata, które nieodpłatnie udostępniają turystom miejsca noclegowe w swoich mieszkaniach. Do zalet couchsurfingu możemy zaliczyć przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Pamiętajmy jednak, że mimo iż nocleg jest darmowy, w dobrym tonie jest przywiezienie gospodarzowi drobnego upominku. Warto też wspomnieć, że taka forma podróży daje nam szansę na nawiązanie nowych znajomości oraz poznanie kultury odwiedzanych miejsc.

Mobilna turystyka staje się coraz bardziej popularna wśród miłośników wypraw w nieznane. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z tym rodzajem podróżowania, do wyboru masz między innymi caravaning i couchsurfing. Chcesz przeczytać więcej ciekawostek dotyczących turystyki mobilnej? W takim razie koniecznie zobacz artykuły o podobnej tematyce.

Poprzedni artykułCzego nie powinno zabraknąć w Twojej kosmetyczce?
Następny artykułAplikacja mobilna — bankowość w kieszeni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj