sędzia młotek decyduje o rozwodzie małżeńskim
sędzia decyduje o rozwodzie małżeńskim

Rozwód to jedno z najbardziej stresujących doświadczeń w życiu człowieka. Wiąże się jednak nie tylko z trudnościami natury emocjonalnej. Wywołuje także szereg konsekwencji prawnych i finansowych. Skorzystanie z usług adwokata rozwodowego wielokrotnie pomaga zredukować stres, a także uniknąć przykrych konsekwencji, które będą ciągnęły się za nami przez całe lata.

Pomoc w załatwieniu i przeprowadzeniu formalności

Proces rozwodowy wiąże się z koniecznością dopilnowania szeregu formalności. Dla wielu osób jest to poważnym problem. Samo rozstanie jest najczęściej bardzo trudnym i emocjonalnym momentem w życiu. Większość z nas nie ma wówczas głowy do zajmowania się dokumentacją, czy sądowymi procedurami. Jednak ich niedopilnowanie może się wiązać z różnymi konsekwencjami, które będą się za nami ciągnęły przez kolejne lata. Adwokat rozwodowy jest osobą, która może zdjąć z nas ten ciężar i pomóc w następującym zakresie:

  • doradzenie w kwestii formy rozwodu – z orzekaniem lub bez orzekania o winie;
  • napisanie pozwu rozwodowego;
  • pomoc w przygotowaniu wniosków dowodowych;
  • porady prawne i sporządzanie wniosków dotyczących alimentów, opieki nad dziećmi oraz podziału majątku wspólnego małżonków.

Reprezentacja w sądzie

Kolejnym ważnym aspektem współpracy z adwokatem rozwodowym jest reprezentacja w sądzie. Sprawa rozwodowa, nawet ta najprostsza, jest bardzo stresującym doświadczeniem. Wsparcie obiektywnej osoby, która występuje przed sądem w naszym imieniu, bywa w tym przypadku nieocenione. Najczęściej mamy jednak do czynienia z sytuacją, w której rozchodzące się strony nie są w stanie dojść do porozumienia. Czy to w kwestii winy, alimentów, czy opieki nad dziećmi. Tego typu sprawy rozwodowe bywają bardzo skomplikowane i długotrwałe. Jeżeli w grę wchodzi dodatkowo orzekanie o winie, konieczne będzie zgromadzenie materiału dowodowego i przesłuchania świadków. Adwokat rozwodowy może nas wówczas uchronić przed poważnymi konsekwencjami prawnymi, czy finansowymi. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.kancelariamlynska.pl/adwokat-rozwod-gdansk/

Pomoc w negocjacjach

Fakt wynajęcia prawnika do sprawy rozwodowej często bywa kojarzony ze złymi intencjami wobec współmałżonka. To błędne i krzywdzące myślenie. Adwokat rozwodowy jest osobą, która ma zadbać o nasze interesy i dopilnować, aby cały proces przebiegł zgodnie z prawem. Często pomaga on także w dojściu do porozumienia. Prawnik w sposób obiektywny przedstawi obu stronom konsekwencje ich decyzji, dotyczących np. orzekania o winie czy wysokości alimentów. Chłodne spojrzenie i suche fakty wielokrotnie pomagają ostudzić emocje. Warto dodać, że sprawa rozwodowa, podczas której obie strony są w miarę zgodne i wykazują chęć współpracy, przebiegnie krócej i pomoże zachować między byłymi małżonkami poprawne relacje. 

Zmniejszenie stresu

Adwokat rozwodowy jest przede wszystkim specjalistą, który ma nam pomóc przejść przez  meandry prawa. Duże znaczenie ma jednak także jego wpływ na zmniejszenie stresu związanego z rozwodem. Korzystając z usług fachowca, czujemy się przede wszystkim bezpieczniej. Niejednokrotnie pomoże nam on uniknąć niewłaściwych, szkodliwych dla nas działań powodowanych negatywnymi emocjami.

Poprzedni artykułRodzaje czytników kodów kreskowych
Następny artykułChcesz przenieść swoją firmę do Niemiec? O tym musisz pamiętać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj