Lampka biurkowa

Aranżując mieszkanie warto zastanowić się nad dodatkami, które można wykorzystać, aby nadać pomieszczeniu osobistego charakteru i niepowtarzalnego stylu. Pomoże w tym odpowiedni dobór oświetlenia np. w postaci lamp stołowych, które występują w różnych stylach i kolorach i będą idealną ozdobą salonu, jadalni czy sypialni. Nie wszyscy wiedzą, jak ważne są wszelkiego rodzaju dodatkowe punkty świetlne w pomieszczeniach, w tym lampy stołowe. Dlaczego tak ważne jest umieszczenie takich lamp w projekcie mieszkania, domu czy innego pomieszczenia i wybranie właściwego modelu dla siebie.

Oświetlenie ma kluczowe znaczenie we wnętrzu, dlatego potrzeba wielu warstw dostarczających nam światło. Górna warstwa składa się z lamp wiszących lub centralnych lamp sufitowych. Dolne warstwy to lampy stołowe i podłogowe. Nie tylko oświetlenie salonu czy innego wnętrza powinno być zaplanowane zgodnie z zasadą, która mówi, że każdy kącik i fragment powinien być oświetlony po wyłączeniu głównego światła i włączonych lamp stołowych i stojących. Dzięki takiej aranżacji lamp można stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę.

Jak wybrać najlepsze lampy stołowe?

Lampy stołowe są najczęściej spotykane w sklepach i pasują do minimalistycznego wystroju. Najpopularniejszym stylem ostatnich lat jest minimalizm, ze względu na swoją elegancję i trwałość. Zanim wyjdziesz na zakupy zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać dzięki swojej lampie, ponieważ podstawowym kryterium jest styl.

Istnieje również szeroki wybór lamp dla osób kochających klasyczne, wysokie, misternie zdobione opcje. W dzisiejszych czasach jest tak wiele możliwości wyboru, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Kupując lampy stołowe do swojego mieszkania, upewnij się, że bierzesz pod uwagę wielkość lampy i pomieszczenia. Upewnij się, że proporcje są prawidłowe i porównałeś je z wysokością i szerokością pomieszczenia, w którym planujesz je umieścić. Zbyt duża lampa w małym pomieszczeniu po prostu zaśmieci przestrzeń i sprawi, że będzie trudno odpocząć.

Jeśli masz mniejszy salon, postaw na prostsze, bardziej minimalistyczne rozwiązania. Większe abażury nadają się do większych pomieszczeń, podczas gdy mniejsze lampy stołowe znikną w większej przestrzeni pełnej mebli i innych przedmiotów. Jaki rozmiar lampy stołowej jest najlepszy? Jedną z zasad, która pomoże ci umieścić lampy w salonie, jest to, że nie mogą być wyższe niż 1,5 raza wysokości stołu, obok którego się znajdują. Dzięki temu Twój pokój będzie wyglądał bardzo elegancko. Zastanów się dokładnie, ile lamp chcesz kupić, ponieważ każde pomieszczenie powinno mieć określoną liczbę.

Punkty świetlne w postaci lamp stołowych świetnie sprawdzają się na dużych meblach, takich jak szafa czy duże komody. Im więcej miejsca masz w pokoju, tym więcej punktów świetlnych możesz dodać. Nie oznacza to jednak, że muszą być umieszczone w każdej wolnej przestrzeni w pokoju. Dzięki umieszczeniu lamp stołowych po obu stronach telewizora pomieszczenie uzyskuje dobrą równowagę i może wyglądać bardzo przytulnie. Ważny jest układ pomieszczenia, podobnie jak szerokość stołu, na którym staną lampy. Unikaj sytuacji, w których klosz lampy wystaje zbyt daleko poza krawędź blatu stołu czy komody. Takie postępowanie uchroni Cię przed uderzeniem czymś i złamaniem, a także sprawi, że zaplanowany wystrój będzie ładny i uporządkowany.

Lampy stołowe czy też kinkiety, plafony, lampy podłogowe mogą zapewnić dodatkowe oświetlenie pokoju i sprawić, że przestrzeń życiowa stanie się bardziej przytulna. W sklepie Domotio znajdziesz wiele modeli które świetnie się ze sobą komponują i zapewnią doskonałe oświetlenie każdego rodzaju wnętrza.

Poprzedni artykułCo jest trendy w obecnym sezonie?
Następny artykułTikTok Ads – co warto wiedzieć o reklamie na TikToku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj