Czasem, gdy już podejmiemy decyzję, by ulokować środki w fizycznych formach kruszcu, zwracamy uwagę na te spośród monet, które dają duże możliwości, w zakresie szybkiego rozbudowania portfolio. Poniżej, opowiemy właśnie o seriach wyróżniających się tą specyfiką.

Do najlepszych numizmatów, które pozwalają relatywnie szybko rozbudować portfolio, należy seria Maple Leaf, czyli Klonowy Liść. Jej rynkowy debiut przypadł na rok 1979. Tym samym, przerwała ona, trwający kilkanaście lat, monopol debiutanta w tym sektorze. Był nim wytwarzany do dziś w RPA numizmat Krugerrand. Jak nietrudno się domyślić już po samej nazwie, krajem pochodzenia edycji, jest Kanada. W końcu liść klonu, to jeden z oficjalnych symboli państwa położonego w Ameryce Północnej. Zresztą już dawno wykroczył on poza te oficjalne ramy. Można go spotkać na pamiątkach, ale na przykład również na herbach klubów sportowych. Tak jest choćby w przypadku występującego w NHL zespołu z Toronto. Omawiana tutaj seria, jest swoistym rekordzistą. Zawiera się on w tym, ile kruszców, używanych jest do produkcji egzemplarzy. Mamy tu do czynienia nie tylko ze złote, czy srebrem. Ponadto, wykorzystywanymi szlachetnymi metalami, są również platyna i pallad. Kanadyjskie monety, a zwłaszcza jeden z nominałów, będzie również świetny dla tych, których budżet na początkowym inwestycyjnym etapie, nie należy do najbardziej obszernych. Mowa tu o monetach, zawierających dokładnie jeden gram kruszcu. Co więcej, dostępne są one nie tylko pojedynczo. Można je nabyć także w formie pakietów. Każdy z nich, zawiera w sumie kilkadziesiąt monet.

Serię, na którą również warto zwrócić baczniejszą uwagę, jeśli patrzymy gównie na jej wymiar lokacyjny, jest ta, wytwarzana w Australii. Gold Nugget, bo o niej mowa, zaczęła być produkowana w 1986 roku. Tytułowy samorodek złota był grawerowany na monecie tylko przez pierwsze trzy lata. Później w jego miejsce, zaczął się pojawiać motyw kangurów. Taki stan rzeczy, utrzymuje się zresztą do dziś. Wyjątkowość serii z czysto inwestycyjnego punktu widzenia polega na tym, że wytwarza się tu największą liczbę nominałów. Dość powiedzieć, obok często spotykanego wariantu takiego, jak choćby pół uncji, w regularnej sprzedaży, znajdziemy również egzemplarze o wadze równej jednego kilograma. Dla właściwego oddania skali dodajmy, że jedna uncja trojańska kruszcu, równa się około trzydziestu jeden gramom. Nie trzeba więc chyba specjalnie długo przekonywać, o ile większy zysk, może przynieść włączenie do swego portfolio, monety ważącej jeden kilogram. Dodatkowo warto tu chyba wspomnieć, że wytwarzana przez Perth Mint seria, jest dwukrotnym posiadaczem rekordu. Dotyczy on wyprodukowania największej monety, do której powstania, użyto złota. Za pierwszym razem, egzemplarz ważył dokładnie sto kilogramów. Już ta ilość, musi robić wrażenie. O tym, że to nie ostatnie słowo przedsiębiorstwa z Antypodów, świadczy numizmat waży dokładnie tonę. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to oczywiście moneta, znajdująca się w regularnej sprzedaży.

Tavex – kantor Lublin, to dobry wybór na rozszerzenie swojego portfolio inwestora. Oferuje swoim klientom zakup złota inwestycyjnego i srebra inwestycyjnego od ręki i  posiada prawdopodobnie najlepsze kursy walut w Lublinie!

Poprzedni artykułJakie są zalety spieków kwarcowych w porównaniu z innymi materiałami na blaty?
Następny artykułWymiana szybki iPad air 4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj