Panele akustyczne – rodzaje i szerokie zastosowanie
Coraz więcej osób w obecnych czasach zwraca uwagę na jakość dźwięku. Co istotne, są to nie tylko zawodowcy, np. muzycy, ale także prywatne osoby, pragnące stworzyć w warunkach domowych doskonałą salkę kinową czy muzyczną. Pamiętajmy jednak, że osiągnięcie zadowalających efektów nie będzie możliwe bez profesjonalnego wyposażenia jak nagłośnienie, ale i panele akustyczne… Czym one są i jakie ich rodzaje znajdziemy na rynku? Sprawdź już teraz!
- Rodzaje paneli akustycznych.
- Lamele ścienne i ich wyjątkowy design.
- Jeszcze więcej możliwości.
Zarówno panele akustyczne ścienne, jak i sufitowe montowane są w pomieszczeniach, w których kluczowe jest uzyskanie odpowiedniej akustyki. Mogą to być salki kinowe, profesjonalne studia nagraniowe, a nawet całe biura czy sale konferencyjne. Dzięki panelom akustycznym dźwięki rozchodzą się równomiernie, bez uciążliwego pogłosu czy echa. Jednak w pierwszej kolejności warto poznać wszystkie ich typy…
Rodzaje paneli akustycznych
Panele akustyczne dzielimy na produkty pochłaniające oraz rozpraszające falę dźwiękową. Panele dźwiękochłonne to tzw. absorbery (odpowiadają za tłumienie echa i pogłosu), z kolei rozpraszające to dyfuzory akustyczne (ożywiające dźwięk). Na rynku znajdziemy także modele hybrydowe posiadające cechy absorberów i dyfuzorów. Co ważne, aby zapewnić sobie najwyższą jakość, należy odpowiednio rozmieścić w danym pomieszczeniu oba rodzaje paneli.
Lamele ścienne i ich wyjątkowy design
Panele od renomowanego producenta posiadają jeszcze jedną istotną wartość – atrakcyjny, nietuzinkowy wygląd. Dekoracyjne panele akustyczne stają się wyjątkową ozdobą w każdym pomieszczeniu, w jakim się znajdują, w tym w salach koncertowych. Idealnym tego przykładem są lamele ścienne na filcu stwarzające niepowtarzalny trójwymiarowy efekt. Wykonywane z drewna oraz filcu, perfekcyjnie pochłaniają dźwięki, jednocześnie wpasowując się w każdy zastosowany styl.
Jeszcze więcej możliwości
Szerokie zapotrzebowanie na panele akustyczne dekoracyjne rośnie z roku na rok. Ich producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę i dokładają wszelkich starań, żeby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki temu wyposażyć się możemy również w takie produkty jak pułapki basowe. Wrażliwe na niskie częstotliwości, wyłapują je i eliminują dudnienie i podbijanie basu. Przeznaczone są szczególnie do pomieszczeń, w których odtwarzana jest muzyka – montuje się je w narożnikach, gdzie wykazują najwyższą skuteczność.