Szeroko rozumiana edukacja dziecka trwa od jego najmłodszych lat. Nie tylko na jej początku, ale i potem, najlepszą jej formą jest nauka przez zabawę. Twórcy tablic manipulacyjnych wykorzystują właśnie tę zasadę. 

Pobudzanie dziecięcej kreatywności poprzez zabawę to ważny proces edukacyjny, który powinien towarzyszyć dzieciom od najmłodszych lat. Między innymi takie działania mają pomóc dziecku w rozwoju jego potencjału w wielu sferach życia. To podstawa metody Montessori – systemu edukacyjnego, który od paru przeżywa swój prawdziwy renesans i jest z powodzeniem stosowany w przedszkolach i szkołach. W metodzie Montessori bardzo istotną rolę odgrywają pomoce dydaktyczne. Tablice manipulacyjne dla dzieci są zrobione właśnie według założeń tej metody i znakomicie spełniają swoje funkcje jako zabawka, która uczy.

Tablica manipulacyjna dla dzieci – czym jest

Tablica manipulacyjna dla dzieci to drewniana tablica, na której są umieszczone przedmioty codziennego użytku. A te, jak wiadomo, najbardziej rozbudzają dziecięcą ciekawość i są najbardziej pożądanymi przedmiotami do zabawy. Dzięki tablicom manipulacyjnym dziecko może taką zabawę uskuteczniać w sposób bezpieczny. Klamki, zębate kółka, zasuwki, tarcze zegarków ze wskazówkami, różnego rodzaju przyciski – czyli, jednym słowem: prawdziwy raj dla małego ciekawskiego człowieka. Tablice manipulacyjne to najlepsza zabawka dla dzieci w wieku od ok. 2 od ok. 6 lat. Mogą mieć one różne rozmiary i różny zestaw umieszczonych na nich przedmiotów. 

Tablice manipulacyjne – co rozwijają

Tablice manipulacyjne – zwane również tablicami sensorycznymi – nie tylko pobudzają ciekawość dziecka i jego kreatywność oraz pozwalają na samodzielne i swobodne poznawanie otaczającego świata (to główna zasada metoda Montessori). Tablica manipulacyjna to również rozwój poprzez stymulowanie zmysłów: dotyku, wzroku i słuchu. Dotykanie różnych przedmiotów, manipulowanie przy nich to także pozytywny wpływ na koordynację ruchów oraz na motorykę małą, która potrzebna jest potem np. do nauki pisania. Tablice manipulacyjne dla dzieci najwyższej jakości są skonstruowane zgodnie z normami dotyczącymi bezpieczeństwa, a to w przypadku zabawek dla małych dzieci jest niezwykle istotne.

Tablica manipulacyjna Woobiboo to bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka – tym bardziej, że możemy wybierać spośród wielu rodzajów tego typu zabawek. Tablice, pobudzając kreatywność dziecka, w sposób znaczący przyczynią się do jego prawidłowego rozwoju. Poza tym, co najważniejsze, zabawa nimi to duża przyjemność – i naprawdę wciąga!

Poprzedni artykułSystem ERP dla instytucji publicznych
Następny artykułPanele akustyczne – rodzaje i szerokie zastosowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj