Usługi prawnika od nieruchomości

Obszar działania prawnika od nieruchomości jest dość rozległy, a zakres usług bardzo szeroki. Jeżeli planujesz inwestycję deweloperską, pomoc specjalisty w tym zakresie może okazać się nieodzowna.

Dobry prawnik od nieruchomości to również ekspert, którego działania mogą okazać się konieczne, kiedy chcesz odpowiednio szybko i na korzystnych warunkach sprzedać lub oddać do wynajmu nieruchomość. Pomoc eksperta z dziedziny prawa nieruchomości czy prawa budowlanego jest także często wykorzystywana w celu dochodzenia przez klientów swoich praw, przed sądami lub innymi organami. Zadaniem prawnika-specjalisty jest takie działanie w zakresie obowiązującego prawa, by w najkorzystniejszy dla klienta sposób zabezpieczyć jego interesy.

Usługi prawnika od nieruchomości

Zakres usług prawnika, specjalizującego się w szeroko rozumianym obszarze nieruchomości jest bogaty i uzależniony od przedsięwzięcia, jakie planuje wykonać jego klient. Na ogół, deweloperzy, przedsiębiorcy i inwestorzy sami nie posiadają wystarczającej wiedzy z zakresu obowiązującego prawa, która mogłaby w należyty sposób zabezpieczyć ich interesy. Specjalista-prawnik stale śledzi zmiany w prawie, dlatego na jego wiedzy oraz doświadczeniu można polegać.

Prawnicy do spraw nieruchomości zajmują się w szczególności następującymi zagadnieniami:

  • kompleksowo przeprowadzają audyty nieruchomości – gruntów i budynków, pod kątem prawnym,
  • obsługują cały proces inwestycyjny i zabezpieczają finansowanie przedsięwzięcia,
  • sporządzają, negocjują i opiniują umowy przedwstępne i końcowe,
  • negocjują warunki wykonywania usług przez architektów, projektantów, geodetów i innych specjalistów,
  • wykonują usługi zniesienia lub ustanowienia hipoteki, użytkowania, służebności,
  • wspierają od strony prawnej procesy wywłaszczenia nieruchomości, a także jej podziału lub scalenia,
  • pomagają w zdobyciu odpowiednich decyzji administracyjnych – w razie potrzeby reprezentują klientów przed sądem lub organami administracji.

Jakie korzyści dla dewelopera daje pomoc prawnika

Usługi prawne powinny dawać gwarancję fachowej i eksperckiej pomocy na każdym etapie działań klienta. Zaczynając od audytu prawnego czy zabezpieczenia finansowania, aż po etap końcowy – komercjalizację nieruchomości.

Z usług prawnych korzystają przede wszystkim klienci biznesowi i instytucjonalni. Firmy przemysłowe, handlowe i usługowe zabezpieczają w ten sposób swoje interesy. Aby zarząd i pracownicy firm mogli skupić uwagę na kwestiach, związanych bezpośrednio z ich kompetencjami, rozwiązania prawne przedsiębiorcy wolą oddać w ręce specjalistów. Stąd każdy inwestor i deweloper dba o to, by jego działalność została odpowiednio zabezpieczona prawnie.

Usługi prawnika od nieruchomości mogą m.in.:

  • pomóc zaoszczędzić środki pieniężne, na wielu różnych etapach całego procesu,
  • pomóc uniknąć kar pieniężnych oraz skutecznie ściągnąć długi,
  • przyspieszyć prace związane z inwestycją i zapobiec możliwym do uniknięcia opóźnieniom.

Prawo nieruchomości, prawo budowlane, a także prawo własności materialnych, majątkowych lub patentowych nie mają tajemnic przed specjalistami w tych dziedzinach.

Fachowe doradztwo szczególnie istotne jest dla deweloperów, którzy swoje budynki oferują na sprzedaż lub wynajem. Niejednokrotnie potrzebują oni prawników, wyspecjalizowanych w zakresie prawa gospodarczego, prawa administracyjnego, prawa autorskiego, prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, i innych.

Poprzedni artykułHosting współdzielony i serwer VPS – co wybrać?
Następny artykułSerwis taśm przenośnikowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj