Wiele osób spłacających kilka różnych zobowiązań, między innymi kredyty i pożyczki gotówkowe, raty za zakupy czy zadłużenie w ramach limitów w koncie lub kart kredytowych, w pewnym momencie obserwuje, że sytuacja zaczyna im ciążyć. Jedni mają problem z dopilnowaniem wszystkich terminów, dla innych suma comiesięcznych spłat staje się zbyt wysoka. Można poradzić sobie z taką sytuacją za sprawą produktu bankowego, jakim jest pożyczka konsolidacyjna lub kredyt konsolidacyjny. Czy jednak zawsze zamiana kilku zobowiązań w jedno jest opłacalna?
- Pożyczka – dla kogo to dobre rozwiązanie?
- Jak działa pożyczka konsolidacyjna?
- Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę?
W wielu przypadkach pożyczka konsolidacyjna czy kredyt konsolidacyjny gotówkowy stanowią szansę na uniknięcie spirali zadłużenia, jednak nie zawsze musisz czekać na taką ostateczną motywację. Więcej o różnych zaletach przeczytasz na: https://www.citibank.pl/kredyty/pozyczka-konsolidacyjna/.
Pożyczka konsolidacyjna – dla kogo to dobre rozwiązanie?
Pożyczki gotówkowe konsolidacyjne oraz dwa warianty kredytu konsolidacyjnego (kredyt konsolidacyjny hipoteczny i gotówkowy) to propozycje dla osób, które chciałyby zmniejszyć wysokość miesięcznych zobowiązań lub po prostu uporządkować wydatki. Istnieje kilka życiowych sytuacji, w których szczególnie warto wziąć pod uwagę podpisanie tego rodzaju umowy.
- Trudności w spłacie
Być może każdy z twoich kredytów opiewa na niewielką sumę, jedna całkowita kwota kredytu powoli przerasta twoje możliwości. W przypadku kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki konsolidacyjnej możesz liczyć na niższe koszty.
- Chaos w spłacie
Gdy spłacasz kredyt konsolidacyjny lub pożyczkę konsolidacyjną, wykonujesz tylko jeden przelew – nie musisz pamiętać o różnych datach.
- Nowa sytuacja na rynku
Może okazać się, że zmiany na rynku finansowym i gospodarczym sprawiły, że pożyczka konsolidacyjna jest po prostu korzystniejsza.
Jak działa pożyczka konsolidacyjna?
Schemat działania pożyczki konsolidacyjnej jest prosty: wybierasz zobowiązania, które chcesz scalić, podpisujesz umowę, a następnie środki przekazywane są na rachunki kredytowe w poszczególnych instytucjach finansowych. Ty zaś spłacasz tylko jedną ratę.
Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę?
Chcąc dokonać konsolidacji, sprawdź kilka podstawowych parametrów oferty. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych pożyczek i kredytów, weryfikacji podlega przede wszystkim oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Ten parametr sumuje wszystkie koszty, dlatego jest najbardziej miarodajnym wskaźnikiem.