Wiele osób spłacających kilka różnych zobowiązań, między innymi kredyty i pożyczki gotówkowe, raty za zakupy czy zadłużenie w ramach limitów w koncie lub kart kredytowych, w pewnym momencie obserwuje, że sytuacja zaczyna im ciążyć. Jedni mają problem z dopilnowaniem wszystkich terminów, dla innych suma comiesięcznych spłat staje się zbyt wysoka. Można poradzić sobie z taką sytuacją za sprawą produktu bankowego, jakim jest pożyczka konsolidacyjna lub kredyt konsolidacyjny. Czy jednak zawsze zamiana kilku zobowiązań w jedno jest opłacalna?

  1. Pożyczka – dla kogo to dobre rozwiązanie?
  2. Jak działa pożyczka konsolidacyjna?
  3. Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę?

W wielu przypadkach pożyczka konsolidacyjna czy kredyt konsolidacyjny gotówkowy stanowią szansę na uniknięcie spirali zadłużenia, jednak nie zawsze musisz czekać na taką ostateczną motywację. Więcej o różnych zaletach przeczytasz na: https://www.citibank.pl/kredyty/pozyczka-konsolidacyjna/.

Pożyczka konsolidacyjna – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Pożyczki gotówkowe konsolidacyjne oraz dwa warianty kredytu konsolidacyjnego (kredyt konsolidacyjny hipoteczny i gotówkowy) to propozycje dla osób, które chciałyby zmniejszyć wysokość miesięcznych zobowiązań lub po prostu uporządkować wydatki. Istnieje kilka życiowych sytuacji, w których szczególnie warto wziąć pod uwagę podpisanie tego rodzaju umowy.

  • Trudności w spłacie

Być może każdy z twoich kredytów opiewa na niewielką sumę, jedna całkowita kwota kredytu powoli przerasta twoje możliwości. W przypadku kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki konsolidacyjnej możesz liczyć na niższe koszty.

  • Chaos w spłacie

Gdy spłacasz kredyt konsolidacyjny lub pożyczkę konsolidacyjną, wykonujesz tylko jeden przelew – nie musisz pamiętać o różnych datach.

  • Nowa sytuacja na rynku

Może okazać się, że zmiany na rynku finansowym i gospodarczym sprawiły, że pożyczka konsolidacyjna jest po prostu korzystniejsza.

Jak działa pożyczka konsolidacyjna?

Schemat działania pożyczki konsolidacyjnej jest prosty: wybierasz zobowiązania, które chcesz scalić, podpisujesz umowę, a następnie środki przekazywane są na rachunki kredytowe w poszczególnych instytucjach finansowych. Ty zaś spłacasz tylko jedną ratę.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę?

Chcąc dokonać konsolidacji, sprawdź kilka podstawowych parametrów oferty. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych pożyczek i kredytów, weryfikacji podlega przede wszystkim oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Ten parametr sumuje wszystkie koszty, dlatego jest najbardziej miarodajnym wskaźnikiem.

Poprzedni artykułJak zorganizować niezapomniany bankiet firmowy?
Następny artykułWózki Anex wyróżniają się jakością wykonania – zainwestuj w bezpieczeństwo swojego dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj