Lipki Park Zakopane – widok na Krupówki w Zakopanem
Lipki Park Zakopane – widok na Krupówki w Zakopanem

Lipki Park to nowoczesny, komfortowy kompleks apartamentów znajdujący się w Zakopanem przy ul. Za Strugiem 41. Położenie w centrum miasta sprawia, że jest on świetną bazą wypadową do zwiedzania największych atrakcji zimowej stolicy Polski, a kilka z nich położonych jest naprawdę bardzo blisko kompleksu. Z drugiej strony, willa Lipki Zakopane zapewnia turystom spokój i prywatność, niezbędne do udanego wypoczynku.

Zakopane to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w naszym kraju. Co roku odwiedzane jest przez tysiące turystów – zimą staje się mekką miłośników jazdy na nartach, wiosną i latem chętnie odwiedzają je osoby chcący lepiej poznać Tatry. Na komfortowy wypoczynek pozwala oczywiście doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna – mnóstwo miejsc oferujących noclegi w górach, wypożyczalnie sprzetu, bary i restauracje, obiekty rozrywki dla dzieci i wiele innych.

Jedno z najnowocześniejszych miejsc na noclegowej mapie Zakopanego to Lipki Park – powstały w 2018 r. kompleks apartamentowy przy ul. Za Strugiem 41. Stanowi on doskonały punkt wypadowy do poznawania miasta i jego okolic.

Lipki Zakopane – spacerem do punktu widokowego na Giewont

Apartamenty pod Lipkami Zakopane zlokalizowane są tuż obok jednego z najlepszych w całym mieście punktów widokowych na Giewont – najwyższy szczyt Tatr Zachodnich położony w całości na terenie Polski. Jest to góra legendarna, z którą łączy się wiele ludowych podań i wierzeń. Najsłynniejsza mówi o tym, że w jej licznych jaskiniach śpią rycerze, którzy obudzą się jeżeli Polska znajdzie się w wielkim zagrożeniu.

Jeśli wypoczywającym w apartamenty Lipki Park Zakopane turystom nie wystarczy samo podziwianie Giewontu z punktu widokowego, warto spróbować wejść na ten szczyt, wybierając jedną z dostępnych tras. Najpopularniejsza jest bez wątpienia trasa rozpoczynająca się w Kuźnicach, prowadząca przez Halę Kondratową, Kondracką Przełęcz, Wyżnią Kondracką Przełęcz aż na sam Giewont. Po drodze podziwiać można unikalną przyrodę Tatrzańskiego Parku Narodowego. Oczywiście po tego typu całodziennej wycieczce konieczny będzie relaks w wygodnym apartamencie i wówczas Lipki Park Zakopane sprawdzą się idealnie!

Apartament premium – Zakopane noclegi nieopodal Galerii Antoniego Rząsy

Apartamenty Lipki Park Zakopane położone są w centrum miasta, więc wypoczywający tam turyści w ciągu kilku minut dojdą z nich do licznych miejskich atrakcji. Jedną z nich jest Galeria Antoniego Rząsy, zlokalizowana nieopodal – przy ul. Bogdańskiego 16a. Antoni Rząsa urodził się na Podkarpaciu, na pograniczu kultur Zachodu i Wschodu. Był rzeźbiarzem, który większość swojego życia spędził w Zakopanem. Jego twórczość łączy w sobie elementy wczesnego renesansu, sztuki romańskiej, polskiej sztuki ludowej oraz prawosławnej ikonografii. Mimo że czerpał z tradycji, tworzył dzieła nowoczesne, przemawiające do współczesnego odbiorcy. W 1976 r. wybudował w Zakopanem autorską galerię, którą obecnie prowadzi jego syn wraz z żoną.

Lipki Zakopane – spacerem do Muzeum Karola Szymanowskiego

Z apartamentów Sun & Snow Resorts Lipki Park Zakopane można również odbyć krótki, przyjemny spacer do znajdującego się niedaleko Muzeum Karola Szymanowskiego. Ten słynny kompozytor od wczesnej młodości często odwiedzał Zakopane, a pod koniec życia osiadł tu nawet na stałe. Zamieszkał w willi Atma przy ul. Kasprusie, w której po śmierci kompozytora zorganizowano poświęcone mu muzeum.

Godna obejrzenia jest już sama willa Atma – powstała w 1890 r. jako pensjonat i jest książkowym przykładem architektonicznego stylu zakopiańskiego, wprowadzonego przez Stanisława Witkiewicza. Muzeum znajduje się na parterze budynku – wystawa przedstawia najważniejsze informacje o życiu i twórczości Szymanowskiego, można tam obejrzeć jego rzeczy prywatne oraz rekonstrukcję gabinetu, w którym pracował. Budynek jest przystosowany do zwiedzania również przez osoby niepełnosprawne.

Lipki Park Resort Zakopane to ciekawa opcja dla osób, które chcą spędzić urlop w komfortowym apartamencie, w centrum miasta, ale jednocześnie w przytulnej, spokojnej atmosferze. Tego typu noclegi w górach docenią zarówno zakochane pary szukające wygody, grupy przyjaciół chcące mieć na wyciągnięcie ręki atrakcje nocnego życia Zakopanego, jak i rodziny z dziećmi, szukające bazy wypadowej do górskich wędrówek.

Poprzedni artykułRozwód i alimenty – jak poradzić sobie w rodzinnych sprawach w ujęciu prawnym?
Następny artykułSukcesja majątku – co to i jak to zorganizować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj