Kompleksowe przygotowanie do rozprawy
Kompleksowe przygotowanie do rozprawy

Rozwód to bardzo stresująca sytuacja dla każdej ze stron. Bardzo często wiąże się z publicznym praniem brudów i koniecznością ustalenia np. kwestii związanych z opieką nad dziećmi, podziałem majątku czy alimentami. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy adwokata, który pomoże przeprowadzić przez wszystkie procedury.

Rozwód z orzeczeniem o winę – lepiej mieć adwokata 

Rozwód Wrocław z pewnością warto przeprowadzić korzystając z usług prawnika. Adwokat prawa rodzinnego dobrze zna prawo i wie na co należy przede wszystkim zwrócić uwagę. Dba o to, aby pismo procesowe było złożone w odpowiednim terminie i aby było kompletne. Dzięki niemu pozew rozwodowy z pewnością zostanie zaakceptowany przez sąd i nie trzeba będzie wnosić poprawek. 

Kolejną kwestią, o której należy wspomnieć jest przygotowanie klienta to sprawy sądowej. Dzięki współpracy z adwokatem będzie on wiedział jak się zachować, w jaki sposób i co mówić oraz jak odpowiadać na pytania. Jest to bardzo ważne i z pewnością redukuje poziom stresu. 

Omówienie wszystkiego z adwokatem ma szczególne znaczenie w przypadku rozprawy z orzeczeniem o winie. Wtedy to trzeba pamiętać także o skompletowaniu wszystkich dowodów oraz kompletnej dokumentacji. 

Kompleksowe przygotowanie do rozprawy

Adwokat Wrocław z pewnością pomoże przygotować każdego klienta do rozprawy sądowej. Dzięki niemu nie będzie żadnych niespodzianek. 

W pierwszej kolejności kluczowe jest ustalenie tego jaka jest prawdziwa i główna przyczyna rozpadu małżeństwa. Po określeniu tej kwestii, można wspólnie z adwokatem opracować najlepszą strategię rozwodową. 

Przygotowanie do rozprawy sądowej w sprawach rodzinnych
Przygotowanie do rozprawy sądowej w sprawach rodzinnych

W przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie, trzeba być świadomym tego, że może dojść do wyciągania wszystkich „brudów” związanych z trwaniem małżeństwa. Druga strona może wykorzystać każdy fakt, aby ugrać jak najwięcej, więc z pewnością nie można niczego zatajać przed prawnikiem. Taka sprawa rodzinna wymaga także powołania wiarygodnych świadków, którzy mogą poświadczyć o różnych kwestiach. 

Pomoc prawnika obejmuje także proces kompletowania dowodów, które pozwolą wykazać przed sądem, że to druga osoba jest winna rozpadowi małżeństwa. Jest to bardzo ważna kwestia, adwokat z pewnością wskaże co może się przydać, a czego lepiej nie wykorzystywać w trakcie batalii sądowej. 

Obowiązek alimentacyjny – dla dzieci, rodziców, małżonka lub krewnych

Alimenty Wrocław to kwestia, która zwykle budzi najwięcej kontrowersji. Prawnik rozwodowy z pewnością pomoże swojemu klientowi wywalczyć najlepsze warunki. Warto jednak zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi obowiązku alimentacyjnego. 

Przede wszystkim po rozwodzie alimenty przysługują małoletnim dzieciom. Jednak nie jest to jedyna możliwość. O alimenty może się także ubiegać małżonek, jeżeli rozwiązanie małżeństwa doprowadzi do znacznego pogorszenia jego warunków życiowych. Jeżeli jednak dany małżonek został uznany za winnego rozpadowi małżeństwa, nie ma prawa ubiegać się o świadczenia alimentacyjne. 

Aby uzyskać alimenty trzeba przede wszystkim złożyć właściwy wniosek i jasno określić w nim wszelkie żądania, a także opisać swoją sytuację materialną i życiową. Prawnik z pewnością pomoże przygotować taką dokumentację. 

Rozwód to bardzo trudna sytuacja dla każdego. Aby jak najlepiej się do niego przygotować i jak najbardziej zminimalizować poziom stresu warto zdecydować się na współpracę z doświadczonym prawnikiem. Adwokat z pewnością przygotuje całą dokumentację w imieniu klienta i opracuje z nim najlepszą strategię rozwodową. Jego pomoc jest nieoceniona także w procedurze alimentacyjnej. 

Poprzedni artykułEkskluzywne torby papierowe jako sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki
Następny artykułLipki Park Zakopane – komfortowe apartamenty w górach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj