kobieta z zakupami

Z dnia na dzień możemy zaobserwować, że torby papierowe stają się coraz bardziej popularne. Uwarunkowane jest to przede wszystkim wprowadzaniem ograniczeń i opłat za używanie opakowań z tworzyw sztucznych. Nie bez znaczenia jest też wydźwięk ekologiczny. Torby papierowe mają przewagę nad ich odpowiednikami z plastiku ze względu na czas rozkładu i możliwości recyklingowe. Dodatkowo należy pamiętać, że torba papierowa wcale nie musi być szara i bez wyrazu.

W dzisiejszych czasach różni producenci umożliwiają urozmaicenie jej matowej powierzchni poprzez personalizowane treści czy kolorowe nadruki. W każdej chwili możemy zamówić ekskluzywne torby papierowe z nadrukiem, aby wprowadzić nieco koloru do naszego życia. Tych, którzy gustują w torbach papierowych lub dopiero chcą odkryć ich praktyczność i wygodę użytkowanie, zapraszam do dalszej części artykułu.

Krótko o pochodzeniu toreb papierowych

Papier został wynaleziony w Chinach już w II wieku przed naszą erą. W XIX wieku za sprawą Fransisa Woola powstawały pierwsze papierowe pojemniki, co zapoczątkowało rozkwit branży papierniczej. Wynalezienie toreb foliowych w latach 60 XX wieku znacznie spowolniło rozwój artykułów papierniczych jako opakowań. Wprowadzone przez niektóre stany Ameryki opłaty i akcyzy na opakowania foliowe, zapoczątkowały w naszej kulturze nowy eko trend – który, co najważniejsze trwa do dziś. Moda na ekologiczne torby przypłynęła do nas zza Atlantyku nieco później, wprowadzając znaczne zmiany w branży. Dzisiaj torby papierowe stały się ikoną ekologicznego życia i już na stałe zagościły w sklepach, restauracjach, szkołach i domach.

 Pergamin z chińskim wzorem

Ekologiczne torby papierowe

Należy pamiętać, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę. Powinniśmy więc, z pełną świadomością, uciekać od rozwiązań, które mogą prowadzić do degradacji gleby i atmosfery Ziemi.

Plastiki rozkładają się nawet do 1000 lat. Papierki po cukierkach i batonikach, wykonane z tworzyw sztucznych, potrzebują około 450 lat, a reklamówka rozłoży się dopiero po 400. Na szczęście, papierowe torby nie potrzebują aż tyle czasu. Wystarczy zaledwie 6 miesięcy, aby nasza torba, rozłożyła się w całości.

 Plastikowa torba z jedzeniem

Ekskluzywne torby papierowe jako idealny gadżet na każdą okazję

Ekskluzywne torby najczęściej wykorzystują przedsiębiorcy, którzy pragną przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów do oferowanych produktów lub zwrócić uwagę na elegancki charakter imprezy.

Organizujesz konferencję i potrzebujesz urozmaicić ją podarkami dla uczestników?

Żaden problem. Wykorzystaj ekskluzywne torby papierowe z nadrukiem logo firmy. Spraw, aby uczestnicy wydarzenia byli pod wrażeniem Twojego zaangażowania w dbałość o szczegóły.

Organizujesz szkolenie i planujesz obdarować uczestników mnóstwem materiałów edukacyjnych?

Torby papierowe pozwolą im przechować wszystkie notatki w jednym miejscu. Poza promowaniem firmy wśród kursantów takie opakowania z nadrukiem działają jak reklama także pośród osób, z którymi się one spotkają.

Luksusowe torby z nadrukiem posłużą też jako świetny gadżet podarunkowy na organizowanych przez Ciebie dniach otwartych. Reklamowe torby papierowe z ciekawym nadrukiem przyciągną do Twojego stoiska rzesze osób.

Prowadzisz własny interes i pragniesz podkreślić luksusowy charakter produktów, które oferujesz? Nic prostszego. Torby reklamowe sprawią, że nawet najbardziej wymagający klient opuści progi Twego przybytku z uśmiechem na twarzy i reklamą Twojej firmy w ręku.

Wykorzystanie ekskluzywnych toreb papierowych jest bardzo szerokie. Stosować może je każdy – zarówno salony luksusowych aut, sklepy, butiki, salony kosmetyczne, jubilerzy jak i organizatorzy konferencji, szkoleń czy targów.

Idealna ekskluzywna torba, sposób wykonania

Personalizacja toreb papierowych pozwoli nam na dostosowanie ich do naszych potrzeb i grup odbiorców. Stosując różnorodne metody uszlachetnień, możemy uzyskać ciekawe efekty, a całości dopełnią uchwyty z satynowych wstążek.

Zamawiając papierową torbę, która będzie reprezentować Twoją markę, upewnij się, że masz szeroką możliwość personalizacji.

Wyjątkowe torby możesz zamówić bezpośrednio tutaj – Duet – Producent toreb papierowych.

Nietypowe papiery ozdobne

Bazę dla torby stanowi papier podstawowy. Do produkcji wykorzystujemy najczęściej papiery:

  • papier typu kraft — gruba, lecz jednocześnie jedna z najbardziej wytrzymałych wersji torby papierowej,
  • papier kredowy — popularnie zwany jest kredą lub papierem kredowanym, jest to papier powlekany cienką warstwą mieszaniny kleju oraz białego pigmentu mineralnego,
  • papier makulaturowy — opcja dla najbardziej wymagających klientów zwracających uwagę na aspekty ekologiczne ze względu na szybki rozkład i łatwiejszy recykling.

Każdy papier możemy laminować, aby pozbyć się matowego, surowego wyglądu. Torby laminowane to wyjątkowe opakowanie podkreślające status Twojej marki. Jedną z metod laminowania jest soft touch, która sprawia, że powierzchnia torby jest satynowa, a sam produkt zadowoli najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie niepowtarzalny design.

Wzór z nadrukiem

Najnowsze metody druku sprawiają, że cała powierzchnia torby jest do Twojej pełnej dyspozycji. Wszystko zależy od kreatywności, stylu oraz preferencji. Możesz z łatwością umieścić na niej logo swojej firmy, uczelni, salonu kosmetycznego czy butiku. Z możliwości personalizacji toreb papierowych mogą skorzystać również projektanci ubrań, ekskluzywne kliniki oraz przedsiębiorcy pragnący wypromować swój biznes.

 kobieta na zakupach z torbami papierowymi

Bardziej wymagające osoby mogą wykorzystać wnętrze torby papierowej jako miejsce na nadruk. Jeśli chcesz zaskoczyć klientów, warto wykorzystać tę dodatkową powierzchnię reklamową.

Uchwyt torby

Różne rodzaje uchwytów pozwalają na wprowadzenie dodatkowej modyfikacji naszej ekskluzywnej torby. Tutaj mamy do wyboru:

  • sznurek bawełniany lub syntetyczny — możemy stosować różne długości z możliwością wklejenia lub zamontowania oczek,
  • tasiemką atłasową, rypsową lub bawełnianą — wiązaną lub wklejaną, podobnie jak w przypadku sznurka, możemy wkleić tasiemki lub zawiązać na zamontowanym oczku,
  • uchwyt sztancowy — w dwóch modyfikacjach, do zawiązania kokardy lub na rzep.

Do każdego z uchwytów możemy dobrać również odpowiednie mechanizmy zamykające torbę, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba.

Wytrzymała torba — papierowa alternatywa dla foliówki

 papierowa torba kraftowa

Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że torby powinny być klejone wyłącznie przy użyciu specjalistycznych taśm, gwarantując odpowiednią trwałość i wytrzymałość spoiny klejowej.

Odpowiednia gramatura papieru zapobiegnie jego rozerwaniu. Jeśli chcemy, aby nasza 'wizytówka’ przetrwała jak najdłużej, powinniśmy zdecydować się na papier o gramaturze nawet do 300 g/m2.

Jeżeli chcemy wykorzystać niewielkich rozmiarów torebki papierowe (na przykład na biżuterię lub kosmetyki), nie musimy skupiać się na mocnych uchwytach ani na dużej gramaturze papieru. Wówczas wybór wiązanej, wklejanej tasiemki okaże się lepszy niż sznurka z uchwytem na metalowym oczku.

Jeśli zapragniemy wybrać papierową torbę, która wytrzyma nieco więcej niż kilka kosmetyków na dnie, powinniśmy rozważyć zamontowanie metalowych oczek na sznurku lub uchwytu sztancowanego.

Personalizowane eleganckie torby papierowe

Papierowe torby stają się coraz bardziej popularne jako elegancki zamiennik materiałów niebiodegradowalnych. Coraz częściej używa się ich jako ekologiczny zamienniki dla reklamówek. Nie muszą one przy tym być szare, matowe i bez wyrazu. Z pomocą odpowiedniego producent papierowe torby firmowe mogą okazać się doskonałym sposobem na promocję biznesu.

Reklamowe torby papierowe — podsumowanie

Torby papierowe to świetny zamiennik dla toreb z tworzywa sztucznego. Coraz więcej firm w ten właśnie sposób próbuje dotrzeć do świadomości klientów. Szeroki wybór wzorów, różne papiery ozdobne i ciekawe uszlachetnienia sprawiają, że torby laminowane możemy dopasować do profilu naszej branży czy grupy docelowej. Kluczową kwestią jest przy tym wybieranie odpowiednich, starannie wyselekcjonowanych materiałów, tak aby gotowa torba miała nie tylko wyjątkowy charakter, ale również była wytrzymała i odporna na czynniki mechaniczne.

Poprzedni artykułMęskie koszulki na lato. Sprawdź co jest modne w tym sezonie!
Następny artykułRozwód i alimenty – jak poradzić sobie w rodzinnych sprawach w ujęciu prawnym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj