Bankiety są jednymi z najpopularniejszych rodzajów imprez firmowych. Wiążą się często ze szczególnymi wydarzeniami w życiu firmy. Jest to okazja to świętowania sukcesu i zacieśniania więzi w zespole. Bankiety firmowe powinny być wyjątkową i niezapomnianą imprezą w życiu firmy. Perfekcyjna organizacja bankietów firmowych wymaga poświęcenia i zaangażowania. Sprawdź jak zorganizować idealny i oryginalny bankiet firmowy!

Organizacja bankietów firmowych — budżet

Organizacja każdego wydarzenia zaczyna się od budżetu. Jeśli chcesz, aby Twój bankiet firmowy zakończył się sukcesem, musisz dokładnie rozważyć wszystkie aspekty wydarzenia, które będą wymagały odpowiedniego finansowania. Oczywiście najważniejszymi kwestiami pochłaniającymi budżet będą: miejsce wydarzenia, catering, rozrywka. Na tych punktach planowanie wydarzenia nie się nie kończy. Musisz też wziąć pod uwagę: dekoracje sali bankietowej, transport na miejsce zaproszonych gości, czas trwania imprezy i jej harmonogram. Planując budżet, warto zostawić sobie nieco pieniędzy na nieprzewidziane wydatki. Podobnie jak w przypadku organizacji wesela, czy niego dużego wydarzenia najlepiej rozpocząć od sporządzenia liczby gości. Ta wartość w dużej mierze decyduje o wyborze miejsca na bankiet firmowy.  Niektóre koszty nie są uzależnione od liczby uczestników imprezy, ale inne mocno z nią korelują.

Bankiet firmowy – określ cel imprezy

Większość bankietów firmowych urządza się z powodu ważnego wydarzenia w życiu firmy i świętowania jego sukcesu. Realizacja planów sprzedażowych, podpisanie umowy z nowym kontrahentem czy wprowadzenie świeżego produktu. Powodów do świętowania może być wiele i każdy jest dobry. Musisz zdecydować, jaki jest cel organizowanego bankietu, a następnie upewnić się, że cel ten rezonuje przez całe wydarzenie: od zaproszeń po przemówienia, catering i część rozrywkową. Gdy już określisz cel swojego bankietu, pamiętaj, aby rozpowszechnić ten cel wśród przyszłych uczestników imprezy. Ekscytacja wywołuje pozytywne emocje, a ich w firmie nigdy nie brakuje. Bez względu na cel duże znaczenie ma odpowiednie miejsce na bankiety. Wrocław to świetna lokalizacja na organizację bankietu firmowego. Znajdziesz tam odpowiednią salę na imprezę zarówno w centrum jak i na jego obrzeżach.

Organizacja bankietów firmowych – liczba gości i motyw imprezy

Organizacje bankietu firmowego we Wrocławiu należy rozpocząć od sporządzenia listy gości. Pozwoli Ci to w dalszej kolejności znaleźć odpowiednie miejsce i określić jak duża imprez się zapowiada. Najlepszym rodzajem zaproszeń będą zaproszenia pisemne. Należy w nich poinformować gości o miejscu bankiet i terminie. Powinieneś też w nich zawrzeć ostateczną datę na potwierdzenie rezerwacji oraz sposób, jaki mają to zrobić. Zaproszenie jest ten odpowiednim miejscem na krótki opis charakteru imprezy. Goście będą mogli dopasować do niej odpowiedni strój. Często bankiety firmowe to miejsce na imprezę kreatywną i odważną. Możesz zrobić bankiet nawiązujący klimatem do lat dwudziestych poprzedniego wieku lub do weneckiego karnawału. W zaproszeniu powinno być to zawarte tak jak sugestia co do rodzaju stroju.

Bankiet firmowy – wybór odpowiedniego miejsca

Znaczną część budżetu organizacji bankietu firmowego pochłonie wybór odpowiedniego miejsca imprezy. Od w dużej mierze od niego zależy czy bankiet się uda i będzie tylko miłym wspomnieniem. Sala bankietu powinna znajdować się w miejscu, do którego łatwo dojechać. Wskazana jest duża liczba miejsc parkingowych, jeśli uczestnicy będą przyjeżdżać własnymi autami. Możesz też zorganizować transport zbiorowy i przywieść wszystkich uczestników na miejsce. Sala bankietowa powinna być obszerna, aby każdemu zapewnić komfort i swobodę. Jeżeli planujesz koncert lub tańce powinno być miejsce na scenę i parkiet do tańczenia. Miejsce na bankiet powinno być również klimatyzowane. Często bankiety firmowe połączone są z konferencją.  Dobrze jest znaleźć lokal, który umożliwi połączenie tego rodzaju spotkań. Ostatnio w Wielkopolsce szukaliśmy miejsca na firmowe bankiety. Poznań zaskoczył nas fantastycznym miejscem, którym jest Hotel HP Park Plaza. Oprócz obszernej sali bankietowej, dogodnego dojazdu i profesjonalnej obsługi jego atutem jest to, że mamy do czynienia z hotelem. Jeśli planujesz oprócz bankietu dodatkowe spotkania biznesowe, czy wspominaną wcześniej konferencje możesz zapewnić gościom pokoje noclegowe na miejscu. To duża dogodność i oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Organizacja bankietu firmowego – catering

Bankiety to również wrażenia smakowe. Na pewno chcesz zaoferować swoim gościom szeroki wybór potraw, a także opcji dopasowanych do różnego rodzaju diety. Ustalanie jadłospisu będzie o wiele prostsze, jeśli przed wydarzeniem będziesz mieć potwierdzenie wszystkich gości z wyborem menu, dzięki czemu będziesz mógł zamówić odpowiednie ilości. Jeśli wybrane przez Ciebie miejsce nie oferuje własnego cateringu, będziesz musiał wynająć zewnętrzną firmę. Jeśli wybierasz się z firmą zewnętrzną. Jeśli chodzi o napoje, może zapewnić gościom nieograniczony dostęp do napojów lub zakupić odpowiednią ilość porcji. Pierwsza opcja jest z pewnością droższa. Naszym zdaniem organizując bankiet, najlepsze jest miejsce z własnym cateringiem. W takich miejscach odbywają się najlepsze bankiety. Olsztyn jest miejscem, gdzie znajdziesz taki lokal. My polecamy hotel HP Park Plaza. Smaczna kuchnia i profesjonalna obsługa  poradzi sobie z każdą imprezą, a Twoim gościom z pewnością będą smakować serwowane tam potrawy.

Bankiet firmowy – zadbaj o rozrywkę

Twoi goście będą oczekiwać rozrywki przez cały wieczór. Może ona przybierać różne formy,  a to, kogo wybierzesz, będzie zależeć od celu, tematu i budżetu. Możesz wynająć zespół muzyczny, pokazy cyrkowe, didżeja, występy stand-up. Na tym polu wybór jest ogromny. Czasem zamiast jednej gwiazdy wieczoru, która pochłonie cały budżet lepiej postawić na tańsze rozwiązani, ale większej liczbie. Zwiększasz wtedy prawdopodobieństwo, że każdy uczestnik bankietu znajdzie coś dla siebie.

Poprzedni artykułCholina: czym jest i za co odpowiada w organizmie człowieka?
Następny artykułPożyczka konsolidacyjna – na co zwrócić uwagę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj