Popularność Instagrama nie zwalnia tempa już od dłuższego czasu. Portal dynamicznie się rozwija, udoskonala i proponuje swoim użytkownikom coraz więcej możliwości. Niewątpliwie jest jednym z tych mediów społecznościowych, w których drzemie ogromny potencjał. Posiada już blisko milion aktywnych użytkowników. Poza osobami indywidualnymi ochoczo korzystają z niego również: marki, firmy, artyści i osoby publiczne.

Każdy stara się w tym miejscu wzbudzić jakieś zainteresowanie i inspirować innych. Nie da się jednak ukryć, że wśród faktycznie ciekawych i popularnych kont, wiele pozostaje w cieniu. Niekiedy jest to świadoma decyzja użytkowników, innym razem, brak odpowiedniej strategii czy umiejętności. Kluczową kwestią jest zadbanie o estetykę feedu. Warto wyróżnić się z tłumu, chociażby wrażeniami wizualnymi. Jednym ze sposobów jest nieszablonowa czcionka na Instagramie. Nazwę konta, notatkę w BIO, czy nawet posty możemy zapisać inną niż ta standardowa dla portalu. Tylko jak to zrobić?

Gdzie możemy zmienić czcionkę na Instagramie?

Sposobów na zmianę czcionki na Instagramie, jest kilka. Możemy to zrobić z praktycznie na każdym urządzeniu, z jakiego obsługujemy swoje konto. Ten prosty zabieg pozwala na efektowną zmianę wizualną profilu, dzięki czemu zdaj się on bardziej dopracowany, zadbany i oryginalny. Zatem jak zmienić czcionkę na Instagramie? O tuż do tego mamy dedykowane odpowiednie strony online, tak zwane generatory lub aplikacje dostępne na telefon i to w każdym systemie operacyjnym. Co, najważniejsza sprawa jest niezwykle prosta i bezpłatna. Do tego mamy dostępną pokaźną ilość różnych, ciekawych fontów. Dzięki temu mamy zagwarantowaną niezłą zabawę w personalizowaniu konta i możliwość wyróżnienia się, a tym samym przyciągnięcia uwagi.

Dlaczego warto zmienić czcionkę na Instagramie?

Ciekawa i niestandardowa czcionka wykorzystana na Instagramie z pewnością dodaje świeżości profilowi i podkreśla jego indywidualny charakter. Do tego zmienia estetykę konta, które wzbudza większe zainteresowanie. Zdaje się ciekawsze, a nawet bardziej profesjonale. Poprzez wyróżnienie się na tle innych kont, zyskujemy szanse na szybsze pozyskiwanie nowych lajków i follow na instagramie. Oznacza to, że szybciej się rozwijamy. Należy pamiętać, że sama zmiana czcionki to nie wszystko. Do tego warto zadbać o spójny motyw lub kolor przewodni publikowanych zdjęć oraz wartość merytoryczną dodawanych treści.

Jak zmienić czcionkę na Instagramie?

Jak już wiemy, sposobów na zmianę czcionki na Instagramie jest kilka. Służą do tego:

  1. Generatory czcionek online. W tym przypadku dużą popularnością cieszy się strona: lingojam.com
  2. Aplikacje telefoniczne w systemie Android. Wśród nich najczęściej wybierane są: Fonts – Czczionki. Klawiatura oraz Font for Instagram – Beauty Font Style.
  3. Aplikacje telefoniczne w systemie iOS. Wśród nich najczęściej wybierane są: Keyboard Fonts ++ oraz Fonts Art – Fonts for iPhones.

Wszystkie wymienione strony i aplikacje działają niezwykle sprawnie i intuicyjne. Oznacza to, że zmiana czcionki na Instagramie jest naprawdę nieskomplikowana i dostępna dla wszystkich użytkowników tego portalu.

W przypadku generatora lingojam.com należy skorzystać z opcji kopiowania i wklejania. Czyli, docelowy tekst tworzymy z poziomu generatora, następnie wybieramy dla niego dostępną czcionkę. W ostatnim kroku kopiujemy treść w wybranym foncie i przeklejamy na Instagram. To wygodna i prosta opcja do zrobienia z poziomu na przykład komputera.

Jeśli chodzi o aplikację z czcionkami, to niemal każda działa identycznie. Zaczynamy od zainstalowania wybranej aplikacji na telefon. Następnie w ustawieniach telefonu lub z poziomu aplikacji z czcionkami należy udostępnić tę niestandardową klawiaturę do użytkowania w telefonie. Jeśli tylko to zrobimy, każdorazowo tworząc, opis na Instagramie będziemy mogli ją do tego wykorzystać. Wówczas już w czasie tworzenia treści bezpośrednio w docelowym miejscu możemy wybrać dla niego nieszablonową czcionkę spośród tych, które oferuje dana aplikacja.

Poprzedni artykułJak zwiększyć zasięgi na Instagramie?
Następny artykułMęskie koszulki na lato. Sprawdź co jest modne w tym sezonie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj