szkolenia-iso-9001

Obecnie certyfikat ISO 9001 stanowi w zasadzie podstawę działania w wielu różnych branżach. Co więcej, przejście samego procesu certyfikacji – choć wymagające wysiłku – nie oznacza końca pracy nad system jakości. Świadomość pracowników i wypracowanie konkretnych umiejętności wiąże się natomiast z koniecznością przeprowadzenia szkoleń. Czym sugerować się, wybierając szkolenia ISO 9001 dla zespołu? Dlaczego warto skoncentrować się na spełnieniu wymagań systemu zarządzania jakością w organizacji?

  1. Szkolenia ISO – co wziąć pod uwagę?
  2. Szkolenia ISO 9001 – jak wybrać najlepsze?
  3. Regularność szkoleń

System zarządzania jakością wdrażany przez szkolenia ISO 9001 wprowadza przedsiębiorstwo na kolejny, wyższy poziom organizacyjny. Oczywiście, nie można w tym przypadku poprzestać wyłącznie na teorii.

Szkolenia ISO – co wziąć pod uwagę?

Szkolenia ISO 9001 występują w kilku wariantach i formach realizacji. W zależności od specyfiki przedsiębiorstwa oraz potrzeb pracowników można zdecydować się na szkolenia online lub stacjonarne. Dużą popularnością cieszą się szkolenia dla audytorów wewnętrznych, które łatwo wyszukasz pod hasłem: szkolenie audytor ISO 9001, a także podstawowe z zakresu systemów zarządzania jakością, dzięki którym uczestnik szkolenia zrozumie, po co i w jaki sposób należy je wdrażać.

 Szkolenia ISO 9001

Czy jednak podstawowym kryterium wyboru szkoleń faktycznie powinno być to, czy są to szkolenia ISO 9001 online? Nie tylko. Podpowiadamy, co jeszcze ma znaczenie.

Szkolenia ISO 9001 – jak wybrać najlepsze?

Prawdopodobnie znajdziesz kilka firm, których szkolenia są dopasowane do wymagań normy. Aby jednak realizowany program w pełni odpowiadał na potrzeby klientów, warto zweryfikować osobą prowadzącego lub doświadczenie firmy. Niestety, na rynku znaleźć można szkoleniowców, których w wiedza na temat systemu zarządzania jest jedynie podręcznikowa i de facto jej przekazanie nie zwiększy kompetencji zespołu. Właśnie dlatego weryfikacja trenera jest tak ważna.

W drugiej kolejności sprawdź program szkoleń. Większą część harmonogramu powinny stanowić aspekty praktyczne wpływające na zarządzanie ryzykiem. Zweryfikuj, czy uczestnicy zapoznają się ze wszystkimi wymaganiami normy, czy poruszone zostaną takie kwestie jak prowadzenie audytu, stosowanie narzędzi jakości czy skuteczne zarządzanie ryzyko. Skup się również na tym, by szkolenie nie opierało się wyłącznie na wprowadzeniu do wymagań standardu ISO 9001:2015.

Regularność szkoleń

Dobrym pomysłem jest niewątpliwie ciągłe doskonalenie ułatwione przez nieograniczony dostęp do materiałów. Cykliczne szkolenia utrzymują kompetencje zespołu na wysokim poziomie, rzutując jednocześnie na kondycję firmy.

Poprzedni artykułWszystko, co musisz wiedzieć o miłości!
Następny artykułChojnice – atrakcje. Co warto zobaczyć w Chojnicach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj