W obecnych czasach ciężko jest wyobrazić sobie funkcjonowanie magazynu czy handlu bez kodów kreskowych. Obecnie jest to najpopularniejszy sposób znakowania produktów. Dlatego niezbędnym elementem, który pozwoli odczytać informacje, które ukryte są w kodach jest skaner do kodów kreskowych.

Czytniki przyśpieszają i ułatwiają pracę w różnych branżach. Jednak bardzo ważne jest, aby wybrać czytnik, który będzie dostosowany do potrzeb firmy. Sprawdź, jakie rodzaje kodów kreskowych można wyróżnić.

Skanery kodów kreskowych – rodzaje

Czytnik kodów kreskowych umożliwiają odczytywanie informacji zawartych w kodach kreskowych oraz przesyłanie ich do bezpośrednio do komputera. Można wyróżnić kilka rodzajów skanerów kodów kreskowych, których wybór zależy przede wszystkim od miejsca i sposobu ich wykorzystywania.

Rodzaje skanerów według sposobu komunikacji

  • Skanery bezprzewodowe

Przesyłają dane odczytane z kodu do komputera za pomocą technologii bezprzewodowego przesyłu danych. Działają w oparciu o Wi-Fi lub Bluetooth. Skanery bezprzewodowe w znacznym stopniu usprawniają pracę, a także umożliwiają dotarcie do ciężko dostępnych miejsc.

  • Skanery stacjonarne

Czytniki stacjonarne przesyłają dane do komputera za pomocą przewodu. Tego typu skanery znajdują zastosowanie w miejscach, w których nie jest wymagane przenoszenie skanerów.

  • Skanery przemysłowe

Wykorzystywane są w magazynach, halach produkcyjnych, chłodniach, hurtowniach.  Ich obudowa wykonana z wysokojakościowych materiałów, odpornych na uszkodzenia. Skaner kodów kreskowych przemysłowy to urządzenie, które przystosowane jest do pracy w trudnych warunkach.

Rodzaje skanerów według techniki czytania kodów kreskowych

  • Skanery diodowe

Elementem skanującym w czytnikach diodowych są diody LED. Skanery diodowe umożliwiają odczytywanie informacji z kodów kreskowych z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Dodatkowo tego typu skanery zapewniają odczyt kodów w niskiej jakości oraz z ekranów komputerów.

  • Skanery laserowe

Informacje z kodów kreskowych odczytywane są za pomocą wiązki lasera. Czytniki laserowe pozwalają na odczytanie kodu kreskowego z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Ważne jest jednak, aby kody były wysokiej jakości.

O czym należy pamiętać, kupując czytników kodów kreskowych?

Skaner kodów kreskowych to urządzenie, które warto mieć w swoim asortymencie, by zapewnić wydajniejszą pracę w firmie.  

Odpowiednie skanery kodów kreskowych to takie, które dostosowane są do potrzeb oraz oczekiwań danej firmy. Wybierając czytnik kodów, należy zastanowić się na czym, najbardziej będzie Ci zależeć podczas wykorzystywania skanera w firmie. Dlatego warto uwzględnić, elementy takie jak:

  1. miejsce wykorzystywania czytnika;
  2. sposób wykorzystywania skanera;
  3. zasięg pracy czytnika;
  4. szybkość pracy.

Biorąc pod uwagę powyższe elementy, możesz mieć pewność, że wybierzesz skaner kodów kreskowych, który doskonale będzie sprawdzał się w branży, którą zajmuje się Twoja firma. Zapewnij swoim pracownikom wygodę podczas pracy, dzięki profesjonalnym czytnikom kodów.

Poprzedni artykułProfesjonalne środki czystości dla hotelu
Następny artykułKorzyści wynikające z wynajęcia adwokata przy rozwodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj