Windows 7 jest kolejną z wersji oprogramowania dla komputerów wyprodukowanego przez markę Microsoft. Idealnie spisuje się na komputerach stacjonarnych, ale i przenośnych laptopach. Obecnie wypierany przez nowsze wersje, jednak wciąż w użytku. Czym charakteryzuje się Windows 7?
Windows 7 – najważniejsze informacje
Windows 7 to jeden z systemów operacyjnych marki Microsoft, który przyjął się najlepiej i dotychczas uważany jest za największe osiągnięcie marki. Windows Vista, poprzednik Windows 7, był dużo wolniejszy od swojego następcy. Ta właśnie cecha sprawiła, że ogromne grono użytkowników ukochało sobie Windows 7 bez pamięci. W tym systemie usprawniony został interfejs Aero, a ponadto postępem może pochwalić się działanie menu Start. Pasek zadań jest bardziej przejrzysty.
Praca nad systemem Windows 7 objęła również dodanie kilku mechanizmów. Przykładem są Aero Snap oraz Aero Shake. Ułatwiają one pracę z wieloma oknami na raz.
Wersję Windows 7 wydano w roku 2009. Choć system ten ma już ponad 10 lat, a także kilku następców, nadal jest chętnie wybieranym systemem operacyjnym wśród użytkowników. Codzienna praca na tym systemie jest bardzo łatwa i przyjemna. Całość jest łatwa w obsłudze i niezwykle intuicyjna. Windows 7 to gwarancja kompatybilności, niezawodności, wydajności oraz znakomitego bezpieczeństwa.
Nowinki, które pokochali wierni użytkownicy Windows 7
W przypadku systemu Windows 7 możemy mówić o pierwszych bibliotekach. Chodzi bowiem o wirtualne foldery, a także możliwość szyfrowania pamięci zewnętrznych. Pomagała w tym funkcja Bitlocker. Siódma wersja systemu Windows to również usprawniona kompozycja paska bocznego i pulpitu. Microsoft sprzedawany jest wraz z bibliotekami multimedialnymi oraz przeglądarką internetową Internet Explorer w wersji 8. Windows 7 zazwyczaj dostarczany jest z zaktualizowanymi wersjami Windows Media Player oraz Windows Media Center. Aktualizacje oprogramowania są potrzebne, nic więc dziwnego, że marka dba o to, aby Windows 7 sprzedawany był w odpowiedniej wersji z dobrze dobranymi aktualizacjami. Istotne jest również dokonanie aktualizacji zabezpieczeń, co można śmiało obserwować na tym systemie operacyjnym.
Kolejne innowacje dla lepszego użytkowania
Nie ulega wątpliwości, że system operacyjny Windows 7 skupia w sobie najlepsze funkcje, jakie mogły być dostępne na rok 2009. Ponadto, nieustannie znaleźć można aktualizacje, które czynią go lepszym. Wydajność rozruchu jest fantastyczna, podobnie jak odnowiony pasek zadań czy natywna obsługa obrazów. Największą zmianą systemu Windows 7 jest wprowadzenie łatwego i znacznie szybszego poruszania się po plikach, folderach oraz przypinanie konkretnych, wybranych przez użytkownika elementów do paska zadań. Programistom może spodobać się fakt, że Windows 7 wyposażony jest w DirectX 11. Jeśli decydujesz się na wymianę sprzętu, możesz wybrać dla siebie zwykły domowy system albo Home Premium. Instalacja takiego pakietu jest niezwykle prosta, dlatego nie trzeba się nią stresować. Zazwyczaj przebiega bez większych problemów i bez konieczności skomplikowanej konfiguracji.
Windows 7, czyli system, który nie przeszedł jeszcze do historii
Od premiery Windowsa 7 minęła ponad dekada, jednak wciąż mnóstwo ludzi chętnie z niego korzysta. Windows Vista często był krytykowany, zaś Windows 7 stał się w szybkim tempie najlepszym wyborem dla domu czy dla biura. Nie wiesz, czego potrzebujesz? Z pewnością Windows 7 odpowie na wszystkie Twoje wymagania. I choć niedługo po siódemce wyszła również ósemka, a nawet dziesiątka, ogromna liczba użytkowników nie chce pożegnać się z Windowsem 7.
Rok przed premierą, czyli w 2008 roku, Windows 7 rozesłany został w wersji testowej do firm. Już pierwsze testy pokazały, że Windows 7 to może być ogromny sukces. I tak się stało. Do sprzedaży system ten trafił końcem roku 2009. Dotychczas na rynku dostępne są różne wersje systemu, mianowicie Starter, Home Premium, Home Basic, Enterprises, Professional oraz Ultimate. Różnią się między sobą głównie dodatkowymi funkcjami.
Jakie wymagania sprzętowe ceni sobie Windows 7?
Jeśli chcesz postawić na Windows 7 i pragniesz, aby działał na Twoim sprzęcie bez zarzutu, koniecznie musisz wziąć pod uwagę jego wymagania sprzętowe. Do prawidłowego działania Windows 7 potrzebuje pamięci o pojemności minimum 1 GB w wersji 32 bity. Dodatkowo konieczna jest pamięć operacyjna 2GB w edycji 64 bity. Dobrze byłoby, gdyby na dysku znajdowało się 16 GB pamięci. Procesor o taktowaniu minimum 1 GHz to konieczność, jednak nieważne, czy będzie to AMD czy może Intel. Sprzęt powinien posiadać także kartę graficzną zgodną z DirectX w wersji jedenastej.
Nie lubisz zmian? Jesteś od lat wierny systemowi Windows 7? Z pewnością nie jesteś sam. Produkt ten skradł serca milionów użytkowników na całym świecie i obecnie jest równie często wybierany, jak nowsze wersje. Jest to najbardziej udany system operacyjny, jakim może cieszyć się firma Microsoft i idealna odpowiedź na porażkę związaną z systemem Windows Vista, który spotkał się z ogromną krytyką.