Praca w Holandii jest dla Polaków atrakcyjna. Na terenie tego kraju mieszka i pracuje wielu naszych rodaków. Według różnych statystyk jest to liczba przekraczająca 250 tys. obywateli Polski. To osoby w różnym wieku i przeważnie wyjechali do kraju tulipanów w celach zarobkowych. Największym skupiskiem polonii są miasta Haga, Rotterdam i Amsterdam. Pracują oni głównie w branży rolniczej, ogrodniczej i budowlanej. A co z zarobkami? W dzisiejszym artykule chcemy poruszyć kwestię zwrotu podatku z Holandii. Czy jest on obowiązkowy? Jak wygląda procedura zeznania podatkowego? Zapraszamy.

Zwrot podatku z Holandii – co powinieneś wiedzieć?

Rozliczenie holenderskiego podatku obowiązuje każdą osobę, która podejmowała się legalnej pracy na terenie Holandii. Nasz pracodawca opłaca comiesięczne zaliczki na podatek dochodowy. Jeżeli są one większe, niż prognozowane przez urząd skarbowy, podatnikowi należy się zwrot nadpłaconego podatku. System podatkowy w Holandii przewiduje kary za brak dostarczenia zeznania podatkowego. Dlatego dla osób niezameldowanych termin na uporanie się z dokumentami przypada na 1 lipca. Natomiast Ci, którzy posiadają meldunek obowiązuje data graniczna 1 maja. Dobrą informacją jest to, że można tego dokonać przez Internet lub z pomocą biura podatkowego, które całą procedurę wykona za nas.

Rozliczenie podatku z Holandii. Czy jest obowiązkowe?

Tak, pracując w obcym kraju, w tym przypadku Holandii, każdy legalnie zatrudniony pracownik jest zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego. Dochodzi do tego w sytuacji, gdy otrzymaliśmy wezwanie z Belastingdienst (odpowiednika polskiego urzędu skarbowego), nasz zwrot podatku wynosi więcej niż 15 euro, a także kiedy mamy obowiązek dopłaty do podatku dochodowego powyżej 46 euro. Nałożona kara za brak dostarczenia zeznania podatkowego może być dotkliwa dla podatnika i wynieść nawet kilka tysięcy euro. Z tego powodu należy pamiętać o rozliczeniu podatku z Holandii w obowiązującym terminie. Więcej dowiesz się na https://borsukpodatki.pl/zwrot-podatku-holandia/

Zwrot podatku z Holandii z biurem podatkowym. Rozlicz się w terminie szybko i bezstresowo z pomocą specjalistów

Wniosek o zwrot podatku z Holandii może złożyć każdy pracownik, który był zatrudniony legalnie w Niderlandach. Sama długość zatrudnienia nie ma znaczenia. Ważne, aby nasz pracodawca odprowadzał co miesiąc składki na rzecz podatku dochodowego. Wysokość zwrotu uzależniona jest od uzyskanego dochodu, długości zatrudnienia i przysługujących ulg podatkowych. BorsukPodatki, czyli jedno z najdłużej działających biur podatkowych w naszym kraju, posiada bogate, ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pomocy Polakom odzyskać zwrot podatku z zagranicy. Zaufało im już tysiące klientom. Przełożyło się to na zwroty podatków w okolicach 150 milionów euro! Skorzystaj z usług ekspertów z dziedziny prawa podatkowego i zacznij współpracę już dzisiaj. Zyskasz gwarancję zadowolenia, a pieniądze trafią na Twoje konto szybko i bezstresowo.

Poprzedni artykułZwrot podatku z Holandii razem z aplikacją Aangifte24!
Następny artykułJak zacząć oszczędzać pieniądze? Sprawdzone sposoby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj