Jak stworzyć dobre CV?
Jak stworzyć dobre CV?

Rynek pracy od zawsze rządzi się swoimi prawami. By zdobyć upragnioną posadę nie wystarczy już tylko posiadać wymaganych kwalifikacji, doświadczenia czy referencji. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak swoje kompetencje zaprezentować – a przydatne w tym jest efektowne CV. Już teraz pracodawcy wymagają od swoich kandydatów interesujących życiorysów – w przeciwnym wypadku nie poświęcają im nawet chwili. Nic nie wskazuje na to, by w przyszłym roku sytuacja miała się zmienić. Jak więc zyskać przychylność rekrutera? Jak stworzyć potężne CV w 2023?

Po czym poznać dobre CV?

Zamierzasz stworzyć swoje CV, jednak nie do końca wiesz, jakie powinno ono być? Zacznijmy od podstaw, czyli wyjaśnienia, po czym poznać dobre CV? Kwestię tę najprościej zweryfikować sprawdzając, jak często otrzymaliśmy zaproszenia od rekruterów na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli wynik jest satysfakcjonujący, śmiało możemy mówić, że nasz życiorys jest skuteczny – a więc dobry. 

Umiejętność tworzenia atrakcyjnych CV w 2023 jeszcze bardziej zyska na wartości. Ze względu na wysokość inflacji w naszym kraju, konkurencyjność na rynku pracy stale wzrasta, a rekruterzy poświęcają coraz mniej czasu na przeglądanie profili kandydatów. Z tego powodu kluczowe jest posiadanie dobrego CV, które swoim wyglądem przyciągnie do siebie pracodawcę, a treścią sprawi, że będzie chciał on się z nami spotkać. 

Jak stworzyć CV w 2023?

Trendy na rynku pracy przychodzą i odchodzą, jednak jedna rzecz nigdy się nie zmieni – w CV to treść jest najważniejsza. Oczywiście, szata graficzna również odgrywa istotną rolę, ponieważ z reguły to ona decyduje o tym, czy rekruter sięgnie po nasz życiorys. Niestety, nawet najpiękniej przyozdobiony dokument nie zachęci pracodawcy do zatrudnienia, jeśli będzie on pozbawiony kluczowych informacji lub też zawierał błędy stylistyczne, ortograficzne i interpunkcyjne. 

Jak więc stworzyć CV w 2023? Przede wszystkim, należy iść z duchem czasu i postawić na nowoczesne rozwiązania. Gotowe szablony oferowane przez wszelkiej maści kreatory online zaoszczędzą nam sporo trudu i zadbają o estetykę dokumentu – warto więc skorzystać z ich pomocy podczas budowania swojego CV. W 2023 do życiorysu należy dołączyć informacje, takie jak:

  • Imię i nazwisko
  • Dane kontaktowe
  • Cel zawodowy
  • Doświadczenie
  • Wykształcenie
  • Osiągnięcia
  • Umiejętności
  • Zainteresowania

Powyższe dane oprawione w atrakcyjną szatę graficzną, z pewnością skłonią rekrutera do zaproszenia nas na rozmowę kwalifikacyjną.

Poprzedni artykułJak przyśpieszyć ładowanie strony internetowej na mobile?
Następny artykułPoznaj Fortunę z bonusami bukmacherskimi na start

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj