Shopware jest jedną z najpopularniejszych platform e-commerce typu open source. To oznacza, że możemy bezpłatnie pobrać oprogramowanie, a następnie dowolnie modyfikować kod, nie ponosząc kosztów. Platforma została założona w Niemczech w 2000 roku. Obecnie korzysta z niej ponad 100 tys. firm na całym świecie. Sprawdź, dlaczego warto stworzyć na niej swój sklep internetowy!
Intuicyjny panel administracyjny
Panel administracyjny jest przejrzysty i intuicyjny, dzięki czemu mogą z niego korzystać, nawet osoby, które nie dysponują zaawansowaną wiedzą techniczną. Aby zaprojektować sklep online, nie musisz modyfikować kodu. Wystarczy, że skorzystasz z funkcji „drag & drop” (przeciągnij i upuść).
Shopping Experiences zapewnia dużą elastyczność w zarządzaniu treściami. Korzystając z kreatorów, bez problemu stworzysz landing page, czy karty produktów lub kategorii. Jeden layout może posłużyć dowolnej liczbie podstron, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu. Elementy projektu są responsywne, co oznacza, że dopasowują się one do wielkości ekranu urządzenia. Dodatkowo możesz dopasować content do kanału sprzedaży, a także przetłumaczyć go na inne języki. Platforma pozwala zarządzać kilkoma sklepami online z jednego panelu administracyjnego.
Platforma Shopware – co warto o niej wiedzieć?
Decydując się na wersję open source, możesz korzystać z wbudowanych narzędzi, a także zainstalować dodatkowe wtyczki, dostępne na Shopware Store. Obecnie baza liczy ponad 4000 pluginów i stale się powiększa. Dzięki temu znajdziesz rozszerzenia, które spełnią potrzeby Twoje i klientów. Należy jednak liczyć się z tym, że nie zapewnia ona wsparcia technicznego.
Jeśli myślisz o prowadzeniu biznesu e-commerce na większą skalę, rozważ wersję Rise, Beyond lub Evolve. Nie tylko zapewniają wsparcie techniczne producenta, lecz także pozwalają na automatyzację realizacji zamówień. Interfejs API pozwala na integrację platformy e-commerce z takimi narzędziami, jak:
- CMS (Customer Relationship Management) – system, w którym zapisywane są informacje o obecnych, potencjalnych i byłych klientach. W ten sposób można dopasować narzędzia i rozwiązania do konsumenta, a także kontrolować cały proces sprzedażowy.
- ERP (Enterprise Resource Planning) – wspiera procesy produkcyjne i logistyczne, usprawnia też pracę działu finansowego i kadr.
- PIM (Product Information Management) – system zarządzania informacją o produkcie.
- PWA (Progressive Web App) –to aplikacja webowa, którą zapisujemy na telefonie, ale możemy z niej korzystać nawet wtedy, gdy mamy słabe połączenie internetowe lub offline. Dodatkowo jest ona szybka i responsywna, a po pobraniu uruchamia się w trybie pełnoekranowym.
Wspomniane warianty umożliwiają też samoobsługowe zwroty i wymiany. Wystarczy, że ustalisz zasady, na jakich mają się odbywać.
Sklep Shopware – zalety
Shopware 6 kładzie nacisk na międzynarodowość, dlatego możesz prowadzić działalność nie tylko w Polsce, lecz także rozszerzyć ją na Europę, Azję, czy Stany Zjednoczone. Platforma e-commerce oferuje wtyczki do tłumaczenia, dzięki czemu znikną bariery językowe. Dodatkowo umożliwia ona płatność w lokalnej walucie, co wpływa na jakość obsługi klienta.
Kolejną zaletą Shopware jest zaangażowana społeczność, użytkownicy chętnie dzielą się swoimi opiniami i proponują konkretne rozwiązania. Niezależnie od tego, czy masz pytanie dotyczące wtyczek, motywów, czy wersji oprogramowania, znajdziesz odpowiedź na forum. Zapoznaj się z artykułami na blogu, które dostarczają cennych wskazówek.
Jeśli zależy Ci na tym, żeby szybko i intuicyjnie konfigurować kampanie promocyjne, Shopware spełni Twoje oczekiwania. Platforma pozwala stworzyć oferty ograniczone czasowo, przyznać rabat wybranej grupie docelowej, a także wystawić kod zniżkowy konkretnemu klientowi. Możesz również przydzielić zniżki do poszczególnych produktów, lokalizacji, czy też ograniczyć je do maksymalnej kwoty zamówienia.
Wsparcie SEO
Platforma e-commerce posiada wbudowane narzędzia SEO, co znacznie ułatwia optymalizację. W ten sposób Twój sklep online znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania. Pakiet funkcji obejmuje:
- określenie metadanych (meta title i meta description),
- linkowanie wewnętrzne,
- dodanie opisu alternatywnego do grafik,
- tworzenie przyjaznych adresów URL,
- automatyczne generowanie mapy witryny.
Integracja sklepu Shopware
Shopware umożliwia prowadzenie sprzedaży wielokanałowej (Omnichannel). Sklep internetowy możesz też zintegrować z platformami marketplace, takimi jak Allegro, Amazon, Empik, czy eBay. Wbudowane opcje uwzględniają:
- Google Shopping,
- Facebook Marketplace,
- Voice Commerce,
- Instagram Marketplace.
Platforma pozwala różnicować kanały, pod względem asortymentu, języka i waluty. Dzięki temu dotrzesz do większej grupy klientów, co wpłynie na wyniki sprzedaży. Dodatkowo istnieje opcja skonfigurowania go z popularnymi operatorami płatności online i firmami kurierskimi. Dzięki temu wzniesiesz swój biznes na wyższy poziom.
Shopware – podsumowanie
Dobrze dobrana platforma e-commerce sprzyja rozwojowi sklepu, dlatego potraktuj ją jako długoterminową inwestycję. Zastanawiasz się, czy Shopware spełni Twoje potrzeby i oczekiwania? Umów się na konsultację z doświadczonym zespołem! Podpowiemy, która wersja oprogramowania sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej. Zapraszamy na https://satisfly.co/pl/technologie/shopware/.