W poszukiwaniu oszczędności

Nie jest łatwo oszczędzać, wiemy o tym doskonale. Zmiana nawyków na niemal każdym polu kosztuje nas sporo wyrzeczeń, energii oraz samozaparcia. Jednak nic nie przychodzi samo. Na efekty „zaciskania pasa” nie przyjdzie nam długo czekać. Wystarczy konsekwencja, upór i określenie realnego celu, który chcemy osiągnąć. Brzmi to nieco enigmatycznie, jak więc powinno wyglądać w praktyce?

Postaw na zdrowe odżywianie

Przede wszystkim jedz jakościowe produkty, które nie bez powodu mają wyższą cenę. Korzystaj z takich sklepów jak Auchan. Gazetka daje spore pole manewru, jeśli chodzi o zdrowe jedzenie w atrakcyjnej cenie. Ale cena nie gra w tym przypadku głównej roli, a sam skład produktu. Pomagają w tym specjalne aplikacje, które po zeskanowaniu pokazują dane na temat zawartości danego artykułu i o jego ewentualnych szkodliwych dla zdrowia składnikach. Trzeba kupować jedzenie w najmniejszym stopniu przetworzone, dlatego powinniśmy omijać szerokim łukiem gotowe dania, które mają bardzo niezdrowy skład. Kupujmy zdrowsze, smaczniejsze produkty, które oczywiście kosztują więcej, ale za jakość trzeba zapłacić.

Jedz mniej słodkich rzeczy

Słodzone napoje, słodycze to zmora naszych czasów. Wydajemy na nie całkiem sporo, a nie dostajemy nic w zamian, oprócz dziury w portfelu. Gdy ograniczysz spożycie takich artykułów, niezwłocznie zaobserwujesz zmianę na lepsze. Lepiej pieniądze, które wydajemy na batoniki i gazowane napoje przeznaczyć na coś zdrowszego. Będzie miało to pozytywny efekt zarówno dla Twojego zdrowia jak i finansów. Przy okazji warto zastanowić się również nad ograniczeniem używek, co również przełoży się bezpośrednio na większą zasobność naszego portfela.

Przygotowuj posiłki w domu

Jedzenie zamawiane na wynos, lunche w restauracji – to wszystko kosztuje znacznie więcej i jest mniej zdrowe od własnoręcznego przyrządzenia posiłku. W ten sposób również pieniądze wyciekają z portfela. Kiedy zaczniesz analizować swoje finanse dojdziesz szybko do wniosku, że o wiele więcej oszczędzisz, gdy zaczniesz robić wszystko w domu i nie kupować „na mieście”. Samodzielne przyrządzanie posiłków wcale nie kosztuje nas tyle pracy, ile się wydaje. Tak naprawdę wystarczą dobre chęci, odrobina wolnego czasu i smacznego!

Staraj się nie marnotrawić jedzenia

Pewnie często wyrzucasz zepsute artykuły i te, którym skończyła się data przydatności do spożycia. Z czego to wynika? Z naszej manii zakupowej i kupowania po prostu za dużej ilości produktów, które nie są nam w danym momencie potrzebne i których nie mamy szans zużyć w krótkim czasie. Pieniądze wydane na takie jedzenie de facto wyrzucamy do kosza. Należy planować posiłki i robić zakupy z listą, w dużych sklepach typu Auchan. Aktualne gazetki w takich miejscach pełne są produktów w rozsądnych cenach. Dzięki temu w naszym koszyku znajdzie się tylko to, co jest nam naprawdę niezbędne. Zwracaj również uwagę na termin ważności, a posiłki staraj się przygotowywać na bazie tych artykułów, którym niebawem się ten termin kończy.

Poprzedni artykułLuksusowe czekoladki reklamowe zaprezentują firmę ze słodkiej strony
Następny artykułPożyczka online czy kredyt gotówkowy? Poznaj różnicę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj