Z jakich rozwiązań płatniczych warto skorzystać w 2021 roku

Obecnie istnieje wiele rozwiązań płatniczych, które pozwalają na błyskawiczne i w pełni bezpieczne realizowanie transakcji, często zupełnie bez użycia gotówki czy klasycznych kart płatniczych. Które opcje z aktualnie dostępnych cieszą się największą popularnością? Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dostępne formy płatności

Wiele osób dokonuje płatności online, co jest niezwykle wygodną formą kupowania jakichkolwiek towarów. Obecnie w internecie znaleźć można niemal wszystko – włącznie ze zdalnymi konsultacjami z lekarzem. Z tego powodu popularnością cieszą się takie metody płatności, jak:

  • SMS,
  • przelewy na telefon,
  • zlecenia stałe,
  • karty kredytowe,
  • karty debetowe,
  • karty wirtualne,
  • aplikacje mobilne do dokonywania płatności,
  • portfele elektroniczne.

Na rynku istnieje też kilka systemów płatności elektronicznych, takich jak P24. Pozwalają one na skorzystanie z wielu dostępnych opcji, które znacznie ułatwiają przelewanie pieniędzy. Są odpowiednio zabezpieczone, dlatego zapewniają bezpieczeństwo płatności bezgotówkowych. Operatorzy stale rozwijają swoją ofertę, pozwalając na skorzystanie z wielu ciekawych opcji.

Na jakie formy płatności warto postawić w 2021 roku?

W 2021 roku ogromną popularnością cieszą się rozwiązania płatnicze pozwalające na zrealizowanie z wykorzystaniem smartfona. Dzięki temu można kupić odpowiednie dobra lub usługi nawet w sytuacji, gdy nie masz przy sobie karty. Prawie każdy nosi telefon komórkowy, a nowoczesne urządzenia pozwalają na zainstalowanie odpowiednich aplikacji.

Na stronie https://www.przelewy24.pl/ znajdziesz także rozwiązania pozwalające na realizowanie transakcji w różnych walutach. To świetna opcja w sytuacji, gdy masz do czynienia z branżą turystyczną lub współpracujesz z osobami z innych państw. Obecnie ogromną popularnością cieszy się także BLIK. Przelewy24 pozwalają na udostępnienie tej metody płatności również bez konieczności posiadania terminala. To kolejna ciekawa opcja, trafiająca w gusta miłośników rozwiązań nowoczesnych i łatwych w obsłudze.

Transakcje bezgotówkowe jako sposób na sukces firmy

Nie warto jednak rezygnować z tradycyjnych rozwiązań płatniczych, takich jak karty. Najlepiej udostępnić klientom jak najwięcej opcji. Dzięki temu będą oni chętniej korzystać z Twoich usług lub kupować określone towary. Warto jednak pamiętać, by wybrać sprawdzonego operatora, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo transakcji, niezależnie od typu działalności, jaką prowadzisz.

Od 2020 roku wartość transakcji bezgotówkowych znacznie przewyższyła transakcje gotówkowe. To swego rodzaju przełom, co powinno być powodem do refleksji dla właścicieli firm. Udostępnienie klientom możliwości płacenia, np. smartfonem, pozwala na zwiększenie zasięgu swojej działalności i rozszerzenie grupy docelowej. Obecnie coraz więcej młodych osób korzysta bowiem z nowoczesnych form płatności, odrzucając gotówkę. Warto jednak przygotować się na każdą sytuację, oferując co najmniej kilka możliwości zapłacenia za towary bądź usługi.

Poprzedni artykułEkologiczne opakowania – jakie warto wybrać?
Następny artykułJak przygotować się do Polskiego Ładu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj