W wielu firmach stanowią podstawowy element dekoracyjny, a zarazem wypełniają funkcję praktyczną. Wykładziny chronią podłogi przed zniszczeniem oraz zapobiegają ich brudzeniu. Co zrobić, gdy pojawią się na nich trudne do usunięcia plamy? Dowiedz się, na czym polega profesjonalne czyszczenie dywanów biurowych karcherem!

Dlaczego warto dbać o wykładziny w biurze?

Konieczność zapewnienia higienicznych warunków do pracy to jeden z powodów, aby na co dzień zadbać o czystość m.in. pokryć podłogowych. Nie tylko w takim otoczeniu pracownicy wykonują zadania efektywniej, ale jest ono także wizytówką firmy. Dla odwiedzających ją klientów znaczenie może mieć bowiem pierwsze wrażenie. Warto więc zadbać o odpowiedni porządek.

Dlaczego pranie wykładzin biurowych jest ważne? Ponieważ w zależności od modelu prowadzonej działalności na co dzień w obiektach firmowych, poza osobami zatrudnionymi, przebywa od kilku do kilkuset (lub nawet więcej) interesantów. Nic więc dziwnego, że są one nieustannie narażone na występowanie zanieczyszczeń różnego pochodzenia, zwłaszcza w miesiącach jesiennych i zimowych.

Na czym polega czyszczenie dywanów biurowych?

Intensywna eksploatacja i codzienne zabrudzenia, takie jak:

  • piasek,
  • błoto,
  • plamy po jedzeniu czy napojach

oraz inne zanieczyszczenia negatywnie wpływają na żywotność i wygląd pokryć podłogowych. Oprócz tego stają się źródłem alergenów i drobnoustrojów oraz nieprzyjemnych zapachów. Z kolei dokładne i regularne czyszczenie wykładzin biurowych pozwala zachować je dłużej w dobrym stanie.

Jest to zabieg wieloetapowy, który w pierwszej kolejności polega na pozbyciu się luźnych zanieczyszczeń, czyli dokładnym odkurzeniu na sucho. W ten sposób można uzyskać lepsze efekty działania środków do czyszczenia wykładzin dywanowych. Zastosowany płyn piorący wnika wówczas w strukturę runa i skutecznie rozpuszcza oblepiający je brud.

Czyszczenie wykładzin karcherem

Aby wspomniany proces przyniósł oczekiwane rezultaty, do usuwania zabrudzeń z powierzchni tekstylnych rekomendowane są profesjonalne odkurzacze Karcher. Czyszczenie wykładzin odbywa się więc w pierwszej kolejności na sucho. Następnym krokiem jest użycie tego sprzętu do prania ekstrakcyjnego. Jest to metoda polegająca na następujących działaniach:

  • identyfikacji materiału w celu dobrania odpowiednich środków,
  • przygotowaniu powierzchni do czyszczenia – po usunięciu zabrudzeń stałych,
  • nałożeniu wysoce skutecznego środka chemicznego, który powoduje rozpuszczenie plam oraz zabrudzeń,
  • szorowaniu, czyli oddziaływaniu mechanicznym, podnoszącym skuteczność działania zastosowanego preparatu oraz ułatwiającym przywrócenie czystości podłodze,
  • praniu ekstrakcyjnym – a więc spłukaniu przy użyciu łagodnego produktu brudu „zmiękczonego” we wstępnej fazie czyszczenia,
  • odplamianiu – za pomocą odpowiedniego odplamiacza usuwa się bardziej uporczywe plamy (czasami konieczne jest wykonanie tej czynności jako pierwszej w procesie odczyszczania),
  • suszeniu – niewielka ilość wilgoci, jaka pozostaje w materiale, szybko odparowuje. Dzięki zastosowaniu karchera można dogłębnie doczyścić dywany i wykładziny bez ich przemoczenia.

Preparaty dobierane są więc do rodzaju czyszczonej tkaniny i pozostawiają po sobie zapach świeżości i czystości. Zastosowane produkty mają wszelkie wymagane certyfikaty oraz świadectwa techniczne, a także są bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Jak często należy prać wykładziny biurowe?

Wszystko zależy m.in. od liczby pracowników oraz klientów odwiedzających firmę. Te dane, jak i intensywność korzystania z wykładzin biurowych, będą miały wpływ na ich wygląd. Z pewnością warto je bardzo często (nawet codziennie) odkurzać, a z kolei regularnie decydować się na bardziej zaawansowane czyszczenie, na sucho lub mokro.

Postaw na profesjonalne usługi czyszczenia dywanów biurowych!

Skuteczne doczyszczenie wykładzin biurowych zazwyczaj jest możliwe tylko przy użyciu odpowiednich preparatów chemicznych oraz sprzętu. A dysponują nimi specjaliści zajmujący się świadczeniem tego rodzaju usług, tacy jak np. firma Karcher Czyszczenie, działająca na terenie m.in. Środy Wielkopolskiej, Poznania i Dusznik.

Poprzedni artykułPlanujesz otworzyć dom weselno-bankietowy – sprawdź, gdzie szukać projektu?
Następny artykułPies w naszej sypialni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj