Wielu klientów banków narzeka na to, że ma problem  z uzyskaniem pożyczki. Jeśli nie dojdzie do zawarcia umowy pożyczki bankowej, konsumenci nie zrealizują swoich planów. Czasem może chodzić o spełnianie marzeń, a czasem o uwolnienie się od trudnych długów. Osoby, które mają złą historię kredytową, w zasadzie nie mają szans na żadną pożyczkę w znanych instytucjach bankowych i pozabankowych. W dobie internetu mogą korzystać z rozwiązań takich jak pożyczka prywatna. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto brać pod uwagę pożyczkę od prywatnej osoby. 

  1. Pożyczki prywatne online
  2. Kto może skorzystać z pożyczki prywatnej?
  3. Pożyczka prywatna nawet w kryzysowych sytuacjach

Pożyczki pozabankowe na stałe zadomowiły się w Polsce. Rozwinęły się w czasach, gdy banki zaczęły ograniczać udzielanie kredytów gotówkowych. Klienci banków bez większych zawirowań mogli podpisywać umowę pożyczki przez internet. Wymagania względem pożyczkobiorców nie były wygórowane. Pierwotnie były to pożyczki bez sprawdzania baz (BIK i KRD). W zasadzie każda pełnoletnia osoba fizyczna mogła otrzymać pożyczkę bez zbędnych dokumentów. Wsparcie finansowe nie wymagało zabezpieczeń typu weksel in blanco i zastaw nieruchomości. Pożyczka internetowa bardzo szybko okazała się bestsellerem na rynku finansów. Prywatne pożyczki online zaczęły wypierać oferty pożyczek bankowych. Umowa pożyczki pozwalała na spokojną i bezstresową spłatę — taki kredyt został uznany przez konsumentów za komfortowy. 

Pożyczki prywatne online

Jeśli chodzi o pożyczki prywatne, to są one bardzo konkurencyjne. Koszty pożyczek od osób prywatnych mogą być niższe niż w komercyjnych bankach. To oczywiście zależy od tego, jaką propozycję opracuje prywatny inwestor. Prywatną pożyczkę można otrzymać zazwyczaj na dowód osobisty. Prywatna pożyczka to minimum formalności. Z ofert pożyczek prywatnych mogą też korzystać osoby z wysokim ryzykiem — jest to szansa dla osób zadłużonych na pozyskanie środków na spłatę długów. Okres spłaty pozwala na dojście do równowagi finansowej. W typowych firmach pozabankowych osoby z negatywnymi rekordami w bazach nie mają możliwości otrzymania pozytywnej decyzji. Dlatego tak wielkim zainteresowaniem cieszy się pozabankowa pożyczka prywatna

Kto może skorzystać z pożyczki prywatnej?

Pożyczkę prywatną można dostać nawet łatwiej niż standardową chwilówkę. W przypadku osób zadłużonych pożyczki prywatne są jedynym ratunkiem. Warunki umowy są czytelne nawet dla osób, które zbytnio nie znają się na prawie. Pożyczkobiorca ma prawo wypowiedzieć umowę zawartą poza siedzibą na zasadach przypominających zwrot zamówienia do sklepu internetowego. W tym przypadku może oddać kwotę pożyczki bez zamartwiania się o jakiekolwiek konsekwencje i dodatkowe koszty pożyczki. Na ogół jednak pożyczkobiorcy spłacają taką pożyczkę w korzystnych ratach. Osoba udzielająca pożyczki może zawierać umowy z osobami będącymi w trudnej sytuacji finansowej, ale jest to jej wybór. Niektórzy pożyczkodawcy zabezpieczają się w taki sposób, że ubezpieczają pożyczkę. Nie musi to być jednak praktyka standardowa. 

Pożyczka prywatna nawet w kryzysowych sytuacjach

Pożyczka od inwestora szczególnie przyda się w takich sytuacjach jak:

  • wypowiedzenie umowy innej pożyczki;
  • nakaz zapłaty;
  • egzekucja komornicza;
  • brak możliwości zawarcia ugody z wierzycielami;
  • zbyt agresywna windykacja;
  • pewność, że dzięki pożyczce od osoby prywatnej spłaci się zadłużenie, a raty nowej pożyczki będą spłacane w terminie. 

Sprawdzone pożyczki prywatne dają pewność, że umowa zostanie zawarta w zgodzie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. 

Poprzedni artykułJak wybrać dobre biuro rachunkowe?
Następny artykułPrezent na Walentynki? Naszyjnik z pereł, naszyjnik z pereł z literką czy może nausznica z łańcuszkiem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj