maszyna do szycia dla początkujących

Naukę szycia można właściwie rozpocząć w każdym momencie. Niezależnie od tego, czy wcześniej udawało Ci się doszyć guzik albo zrobić prosty ścieg ręcznie, czy nie masz z tym żadnego doświadczenia. Zobacz, czy można samemu nauczyć się szyć na maszynie.

Zacznij od narzędzi i akcesoriów

Oczywiście, aby samemu lub z pomocą kursów nauczyć się szyć, jest Ci potrzebna maszyna do szycia i skrawki tkanin. Na początek najlepiej postawić na te stabilniejsze i sztywniejsze. Dzięki temu lepiej będzie Ci wykonywać pierwsze ćwiczenia. Najlepiej zaopatrzyć się w stare ubrania albo materiały kupione w second handzie.

Nie musisz od razu też inwestować w maszynę do szycia. Wystarczy, że pożyczysz ją od znajomego albo kupisz model używany. Do pierwszych zmagań z szyciem przyda Ci się też kartka papieru w kratkę.

Pierwsze ćwiczenia w domu

Swoją naukę szycia na maszynie zacznij od podłożenia kartki pod stopkę, opuszczenia jej i szyciem wzdłuż linii. Całe to ćwiczenie polega na tym, aby wyczuć sprzęt, a także nauczyć się prostego ściegu. Nie potrzebujesz do tego nawlekania nitki. Na koniec sprawdź, czy szwy są proste i zachowują tą samą odległość od krawędzi.

Podobne ćwiczenie trzeba wykonać też po linii łuku albo koła. Na kartce narysuj dowolny wzór i zacznij szycie bez nitek po śladzie. Dzięki temu zdobędziesz więcej umiejętności, które przydadzą Ci się do dalszych ćwiczeń z materiałem. Staraj się, aby igła trafiała w linie. Po każdym ćwiczeniu sprawdzaj swoje postępy. Na kartce w kratkę najlepiej widać, czy udało Ci się prosto podążać za linią.

Kolejnym etapem jest szycie z nitką i materiałem. Możesz spróbować przeszyć linie proste wzdłuż tkaniny, a następnie przecinające, aby zrobić prostą kratkę. Kolejne ćwiczenia powinny być coraz trudniejsze, np. poprowadzenie linii pod skosem i w kształcie fali. Aby wiedzieć, jak ma wyglądać konkretny kształt, narysuj go kredką albo kredą na materiale.

Jak nauczyć się samemu szyć na maszynie? Podpowiedź

Aby nauczyć się szyć na maszynie, możesz zacząć oglądać filmy w Internecie, gdzie przedstawione są inne ściegi niż proste. Warto opanować też tzw. szycie wstecz, ścieg zygzakowaty. Konieczne jest również rozpoczynanie i kończenie szwu. Pamiętaj o tym, aby zachować spokój i pozytywne nastawienie. Nie ciągnij za materiał w trakcie szycia, bo wtedy szew może puścić albo zacząć układać się nie tak, jak powinien. Ponadto możesz też uszkodzić maszynę.

Jeśli nauczysz się podstawowych ćwiczeń i opanujesz je do perfekcji, wtedy łatwiej będzie Ci zrobić proste akcesoria, takie jak torba zakupowa, woreczek czy poszewka na poduszkę.

Z jakich materiałów korzystać, aby nauczyć się szyć na maszynie samodzielnie? Najlepiej podejrzeć filmy w Internecie, a także zainwestować w magazyny o szyciu dostępne w kiosku. Do szycia samodzielnego ubrań, potrzebne Ci będą wykroje, czyli kształty, które trzeba wyciąć z materiału. Jak widzisz, to długa droga do opanowania całego procesu. Pomocny może być też kurs szycia na maszynie do szycia. Bez obaw, w sieci nie brakuje takich szkoleń, które odbywają się bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz w niego zainwestować, przydadzą Ci się kredyty pozabankowe, które możesz wydać na dowolny cel.

Poprzedni artykułKim są uczestnicy rynku forex?
Następny artykuł5 kroków do znalezienia dobrej agencji PR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj