system do optymalizacji magazynu produkcji

Magazynowy system informatyczny Qguar WMS Pro jest oprogramowaniem, które wspomaga zarządzanie szeroko rozumianą logistyką magazynowania. System ten jest przeznaczony do pracy w magazynach, z których korzystają firmy dystrybucyjne, produkcyjne oraz logistyczne. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym funkcjom magazynowego systemu informatycznego na przykładzie Qguar WMS Pro.

Magazynowy system informatyczny – nowoczesne oprogramowanie dla każdego magazynu

Magazynowy system informatyczny służy do tego, aby – w dużym uproszczeniu – w uporządkowany sposób zorganizować wszystkie operacje odbywające się w magazynie. Korzysta w tym celu z zaawansowanych technik informatycznych oraz logistycznych. To bardzo elastyczne narzędzie, które łatwo można dostosować do bieżących potrzeb danego składowiska, bez względu na jego rodzaj.

Tak naprawdę najważniejszym technicznym ograniczeniem związanym z wdrożeniem wysokiej jakości magazynowego systemu informatycznego, np. Qguar WMS Pro, jest konieczność posiadania urządzenia, na którym można uruchomić przeglądarkę internetową. Dzieje się tak, ponieważ system ten otwiera się właśnie w przeglądarce, zainstalowanej chociażby na laptopie. Poza tym nie ma żadnych przeszkód przed zintegrowaniem tego oprogramowania z urządzeniami wykorzystywanymi w magazynie. Terminale przenośne, wagi, paletyzery, układnice, aplikatory – praca na każdym z tych sprzętów może być rejestrowana przez WMS.

Jakie firmy mogą skorzystać z systemów WMS?

W zasadzie wszystkie, które korzystają z przestrzeni magazynowej – własnej lub usługowej. Rodzaj magazynu również nie ma znaczenia, ponieważ oprogramowanie WMS można wdrożyć chociażby w takich miejscach, jak:

 • magazyny manualne, półautomatyczne i automatyczne;
 • składowiska otwarte, półotwarte i zamknięte;
 • magazyny zasobowe, skupowe, przeładunkowe czy rozdzielcze;
 • magazyny detaliczne, hurtowe oraz zbytu;
 • magazyny wysokiego składowania;
 • magazyny uniwersalne, ogólnoprzemysłowe i wyspecjalizowane (np. spożywcze).

Czyli de facto wszędzie tam, gdzie przyjmuje się, składuje i następnie wysyła dalej dowolne produkty lub surowce.

Poza tym warto pamiętać, że systemy WMS są kluczowe w kontekście tworzenia planów produkcyjnych, także dlatego, że bez większych problemów można je integrować z innymi systemami stosowanymi w przedsiębiorstwie (MES, APS, ERP). Bez aktualnych informacji dotyczących stanów magazynowych materiałów czy wolnej przestrzeni przeznaczonej na składowanie gotowych wyrobów, każdy plan produkcyjny może być narażony na ryzyko porażki.

Magazynowy system informatyczny Qguar WMS Pro – pozostałe funkcje

Qguar WMS Pro posiada rzecz jasna zdecydowanie więcej funkcjonalności, niż wyżej wspomniane. Jego wdrożenie będzie pomocne chociażby w wykonaniu takich zadań, jak:

 • tworzenie raportów, rozliczeń oraz analiz logistycznych;
 • kontrola jakości oraz ilości asortymentu przyjmowanego do magazynu;
 • konfiguracja różnych scenariuszy dostaw;
 • zarządzanie opakowaniami zwrotnymi, partiami oraz datami ważności produktów, towarami niebezpiecznymi itp.;
 • koordynacja pracy personelu magazynowego;
 • kontrola szeroko rozumianego obrotu magazynowego;
 • optymalizacja kosztów logistycznych;
 • tworzenie scenariuszy inwentaryzacji.

Po więcej informacji dotyczących magazynowego systemu informatycznego Qguar WMS Pro zapraszamy na stronę https://quantum-software.com/system-wms-pro-qguar/.

Poprzedni artykułKoszyk produktów cyfrowych – co najczęściej kupują klienci?
Następny artykułJakie dekoracje na roczek wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj