Kalkulator pożyczki gotówkowej
Kalkulator pożyczki gotówkowej

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę gotówkową warto nie tylko porównać dostępne na rynku oferty, ale także wyliczyć miesięczną ratę finansowania. Jak to zrobić — wygodnie, bezpiecznie i szybko? Sprawdźmy.

Chcesz zrobić remont domu, kupić wymarzone auto lub sfinansować kosztowny zabieg medyczny? Jeśli nie masz oszczędności, rozważ sięgnięcie po tanią pożyczkę gotówkową. Czym jest w praktyce i kto może ją dostać?

Czym jest pożyczka gotówkowa i kto może ją dostać?

Pożyczka gotówkowa to rodzaj umowy między instytucją finansową (np. bankiem lub spółdzielczą kasą oszczędnościowo-kredytową) a pożyczkobiorcą. Zgodnie z jej zapisami pożyczkodawca udostępnia pożyczkobiorcy określoną sumę pieniędzy. Obowiązkiem pożyczkobiorcy jest natomiast terminowa spłata zobowiązania wraz z odsetkami we wskazanych w harmonogramie spłaty terminach. W zależności od parametrów konkretnego produktu i zdolności kredytowej wnioskującego kwoty pożyczek gotówkowych mogą wynosić od kilku aż do kilkuset tysięcy złotych, a spłata odbywa się w miesięcznych ratach — nawet przez kilka lat. Pozyskane z pożyczki pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel: remont mieszkania, spłatę aktualnych zobowiązań czy nieprzewidziane wydatki.

Dużym walorem pożyczek gotówkowych jest stosunkowo łatwa procedura wnioskowania i minimalna ilość formalności potrzebnych do otrzymania finansowania. Dodatkowe środki może dostać osoba:

  • pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawych;
  • dysponująca dokumentem tożsamości;
  • mająca wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową, czyli zdolność do terminowej spłaty rat.

Zanim sięgniesz po pożyczkę gotówkową

Jeśli zależy Ci na tym, aby uniknąć dodatkowych kosztów, przed wzięciem pożyczki gotówkowej porównaj dostępne na rynku oferty. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • dostępne kwoty. Jest to szczególnie ważne, jeśli do realizacji swoich planów potrzebujesz sporej kwoty, np. kilkuset tysięcy złotych;
  • wskaźnik RRSO. To właśnie RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), a nie oprocentowanie precyzyjnie zilustruje, ile w ciągu roku zapłacisz za pożyczony kapitał. Wskaźnik zawiera w sobie bowiem wszystkie koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy. Oprócz oprocentowania może być to także opłata przygotowawcza, prowizja czy ewentualne ubezpieczenie;
  • możliwość złożenia wniosku online. Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej, wybierz pożyczkodawcę, który pozwala na złożenie wniosku przez Internet, bez wychodzenia z domu;
  • czas oczekiwania na decyzję pożyczkową i wypłatę środków. Potrzebujesz pieniędzy na przysłowiowe „wczoraj”? Zanim złożysz wniosek, sprawdź, ile czasu poczekasz na decyzję pożyczkodawcy i wypłatę środków. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnej niespodzianki i przedłużającego się oczekiwania na pieniądze.

To jednak nie wszystko.

Jeśli chcesz mieć pewność, że rata pożyczki nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu, a terminowa spłata zobowiązania nie będzie źródłem stresu, przed złożeniem wniosku pożyczkowego oblicz miesięczną ratę finansowania. Jak to zrobić? Wykorzystaj bezpłatny kalkulator pożyczki gotówkowej.

Jak działa kalkulator pożyczki gotówkowej?

Zasada działania kalkulatora pożyczki gotówkowej jest bardzo prosta. Aby najlepiej ją zobrazować, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim kalkulator Pożyczki Gotówkowej (RRSO 26,89%) oferowanej przez Kasę Stefczyka.

Aby wyliczyć miesięczną ratę pożyczki, wejdź na stronę https://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/pozyczka-gotowkowa.

Na suwaku Kwota zaznacz preferowaną kwotę pożyczki (od 1000 do 80 000 zł), a na suwaku Liczba rat (miesiące) – optymalną liczbę rat (od 4 do 120). Możesz wpisać je ręczne w przeznaczonych do tego celu polach lub przesuwać suwaki.

Po ustawieniu parametrów dotyczących kwoty i okresu spłaty, z prawej strony kalkulatora znajdziesz informację o kwocie miesięcznej raty oraz szacunkowych kosztach: prowizji, oprocentowania i całkowitej kwoty kredytu.

Jeśli rata finansowania okaże się zbyt wysoka, możesz zmniejszyć kwotę kredytu lub wydłużyć okres spłaty. Pamiętaj jednak, że dłuższa spłata to także wyższe koszty.

Najlepsze pożyczki gotówkowe to pożyczki maksymalnie dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych pożyczkobiorców. Jeśli chcesz uniknąć dodatkowych kosztów i zminimalizować ryzyko opóźnień w spłacie, przed złożeniem wniosku pożyczkowego porównaj koszty dostępnych na rynku produktów i oblicz kwotę miesięcznej raty przy pomocy prostego w obsłudze kalkulatora pożyczki gotówkowej.

Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródło:

www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-gotowkowy-kalkulator-rat

Poprzedni artykułProjekty wnętrz dla najbardziej wymagających – co je charakteryzuje?
Następny artykułPraca za granicą od zaraz – czy warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj