Oczywistym jest montaż przesłon okiennych na zwykłej stolarce okiennej. Co jednak z jej instalacją na oknach dachowych? Okazuje się, że w sprzedaży także dostępne są rolety na okna dachowe, które gwarantują jeszcze większą wygodę korzystania z pomieszczeń, niezależnie od pory dnia. Dlaczego dokładnie się na nie zdecydować? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Rolety na okna dachowe, czyli dostosowanie wnętrza do potrzeb

Celem okien połaciowych jest wprowadzenie do pomieszczeń na piętrze więcej światła. Jego duża ilość nie zawsze jest jednak wskazana. Jeśli przykładowo taka stolarka jest ulokowana w sypialni, to wówczas możemy chcieć zasłonić okna np. na noc po to, aby liczyć na łatwiejsze i szybsze zasypianie. W takim celu warto kupić rolety na okna dachowe, które można osłaniać i zasłaniać w zależności od potrzeb, bez ryzyka, że odbiorą one stolarce naturalnego piękna.

Takie przesłony sprawdzą się również w przypadku okien kolankowych. Są one montowane w ścianach pionowych na poddaszach i wówczas stanowią estetyczne i nowoczesne przedłużenie stolarki. W ich przypadku również warto zdecydować się na odpowiednio dopasowane rolety, które zapewnią prywatność, zwłaszcza w godzinach wieczornych.

Dopasowanie rolet do okien dachowych

Kluczowe znaczenie ma oczywiście to, aby takie przesłony były odpowiednio dopasowane do okien. Muszą bowiem dobrze przylegać do szyby, co uzyskuje się dzięki specjalnym linkom oraz prowadnicom. Dzięki temu są także wygodniejsze do użytkowania i tym samym praktyczniejsze.

Istotne znaczenie w przypadku rolet do okien dachowych ma też ich kolor. Ważne, aby producent posiadał w swojej ofercie ich bogatą gamę, dzięki czemu dobór będzie zdecydowanie łatwiejszy. Można bowiem zdecydować się na kolory neutralne (tutaj dominują szarości, beże i brązy), jak i nieco bardziej odważne, takie jak żółcie, czerwienie i błękity. Te ostatnie mogą być dobrym zakupem np. do pokoju dziecka lub nastolatka, aby dodać wnętrzu charakteru i indywidualnego wyrazu.

Prawidłowy montaż

Po wyborze absolutnie priorytetową kwestią jest to, aby taką roletę zamontować w odpowiedni sposób. Proces najczęściej rozpoczyna się od zainstalowania górnej kasety do ramy okiennej, poprzez wciśnięcie jej w zaczepy montażowe. Kolejno instaluje się prowadnice po to, aby rolety mogły przesuwać się wzdłuż okna. Trzeba zwrócić dodatkowo uwagę na prawidłowe przykręcenie uchwytów oraz umiejscowienie maskownicy. Do rolet na okna dachowe dołączane są jednak instrukcje, które sprawiają, że etap instalacji jest szybszy i zdecydowanie łatwiejszy.

Rolety na okna dachowe to jak widać absolutna podstawa. Dzięki nim można bowiem modulować ilością światła docierającego do wnętrza i tym samym sprawiać, że pomieszczenie będzie bardziej wygodne na etapie użytkowania. Takie przesłony można znaleźć również w asortymencie firmy RoofLITE+.

Poprzedni artykułRezerwacja wizyt online – zautomatyzuj swój biznes
Następny artykułTeksty reklamowe – co warto o nich wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj