Grzyby, pleśnie, drobnoustroje i roztocza… Te niewidoczne zagrożenia mogą czyhać na człowieka w najróżniejszych miejscach. Często występują w domu, jak i w miejscu pracy – czy to hala fabryczna, czy powierzchnia biurowa. Skuteczne rozwiązanie tych problemów stanowią ozonatory. Jakie korzyści niesie ich użytkowanie? Sprawdź to!

Ozon – gaz o niezwykłych właściwościach

Czym jest ozon? To gaz będący izotopem tlenu (O3, nazywany także tritlenem). W naturalnych warunkach powstaje on w górnych warstwach atmosfery wskutek działania promieniowania nadfioletowego lub podczas wyładowań atmosferycznych (stąd charakterystyczny zapach powietrza po burzy). Trójatomowa postać tego pierwiastka sprawia, że ma on wysokoenergetyczne właściwości. To jedna z przyczyn, dlaczego szeroko się go wykorzystuje do oczyszczania pomieszczeń i wody z najróżniejszych zanieczyszczeń i zapachów. Jednocześnie cechuje go nietrwałość, dlatego należy nie tylko do skutecznych, ale i bezpiecznych sposobów walki z mikroorganizmami różnego typu.

A jakie dokładnie daje korzyści ozonator powietrza? Czy warto inwestować w taki sprzęt? Przekonaj się poniżej.

Ozonowanie domu – jakie ma zalety?

Mieszkanie to przestrzeń, w której każdy chciałby się czuć bezpiecznie. Niestety, nawet tutaj zdarzają się niewidoczne dla gołego oka zagrożenia. Dodatkowo czasem pojawiają się brzydkie zapachy o różnym pochodzeniu. Generator ozonu doskonale sobie z nimi radzi. Jak? Ozonator powietrza nie maskuje nieprzyjemnych woni. Utlenia drobnoustroje, bytujące na danej powierzchni, więc eliminuje źródło powodujące wydzielanie się nieprzyjemnych dla nosa substancji zapachowych.

W starych mieszkaniach lub źle ocieplonych budynkach częstym problemem są grzyby i pleśnie. Stanowią one wyjątkowo duże zagrożenie dla mieszkańców. Ozonowanie skutecznie je eliminuje wraz z zarodnikami, czego nie robią środki chemiczne służące do usunięcia samych zagrzybień.

Jednak generator ozonu do domu to nie wszystko. W sprzedaży dostępne są także urządzenia przemysłowe do dużo większych przestrzeni. Można je zastosować np. na powierzchni biurowej.

Dlaczego warto ozonować powierzchnię biurową?

Tylko przez jedno biuro często codziennie przewija się wiele osób. Każda z nich to potencjalny nosiciel różnych wirusów – np. przeziębienia lub grypy. Ponadto w tym miejscu pojawiają się zagrożenia, jakie bywają również w domu. Prawidłowo wykonane przez ozonator powietrza ozonowanie powierzchni biurowej usuwa wszelkie patogeny, ograniczając ryzyko rozprzestrzeniania się chorób. Zabieg ten bywa pomocny w sytuacji, gdy w zespole znajdują się alergicy. Ozon wyprodukowany przez generator efektywnie eliminuje alergeny, włącznie z roztoczami.

Własny ozonator? Czy może usługa profesjonalistów?

Inwestycja w generator ozonu to wydatek kilku tysięcy złotych. Jednak dzięki temu zyskuje się niezależność. Mając taki sprzęt, przeprowadzisz ozonowanie domu lub powierzchni biurowej. Alternatywą dla zakupu jest korzystanie z usług specjalistów. Zastanów się, która opcja będzie lepsza dla Ciebie. Pamiętaj też, by sięgać po sprawdzone rozwiązania.

Poprzedni artykułKiedy firmy mogą przejść na estoński CIT i jakie są różnice między tradycyjnym CIT a estońskim
Następny artykułJakie są noclegi w przystępnej cenie w Nowym Dworze Mazowieckim?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj