To niemalże powszechny widok, który wpisał się już w charakter urzędów, lekarskich przychodni, szkół czy biur. Bez tabliczek informacyjnych nie wyobrażamy sobie poruszania się po różnego rodzaju budynkach szczególnie użyteczności publicznej. Z drugiej strony nowoczesne detale mocno wpływają na charakter i stylistykę miejsca. Tabliczki przydrzwiowe są stosowane głównie na drzwiach wejściowych do pomieszczeń, budynków, mieszkań, biur, sklepów, restauracji, szkół, szpitali i w wielu podobnych miejscach. Ich głównym celem jest umożliwienie identyfikacji pomieszczenia i informowanie osób, gdzie się znajdują. Tabliczki przydrzwiowe mogą zawierać dane takie jak nazwa pomieszczenia, firmy, imię i nazwisko osoby, która zajmuje ten pokój, godziny pracy lub inne elementy, które mogą być przydatne dla odwiedzających. Tego rodzaju detale mogą być wykonane z różnych materiałów. Popularnością niezmiennie cieszy się metal, drewno, tworzywa sztuczne lub szkło, które mogą być dostosowane do różnych stylów i potrzeb.

Jakie tabliczki informacyjne wybrać?

Już prosta analiza rynku pokazuje, że dostępne są rozmaite tabliczki informacyjne. Wybór konkretnej opcji od celu, jaki chcemy nimi osiągnąć oraz od specyfiki pomieszczenia, w którym mają być umieszczone. Ważnym aspektem oczywiście będzie też wielkość, styl i kolorystyka. Nie ma się co dziwić, wszak w wielu miejscach niewielki gadżet staje się prawdziwą wizytówką firmy czy urzędu. Klienci chętnie sięgają po tabliczki przydrzwiowe. Służą one do oznaczenia pomieszczenia i podają informację o tym, co dzieje się wewnątrz. Montowane są też powszechnie tabliczki kierunkowe, które często zawierają strzałki i opisy. Popularnością cieszą się też te informacyjne. Zawierają ważne dane takie jak godziny otwarcia, numery telefonów, adresy e-mail czy też opisują zasady obowiązujące w danym miejscu. Tego typu elementy są także stylowymi instrukcjami obsługi.

Podobnie traktować należy tabliczki bezpieczeństwa. Tu znaleźć można informacje dotyczące na przykład zasad ewakuacji, miejsca schronienia w razie zagrożenia czy też instrukcje postępowania w sytuacjach awaryjnych. Takim przykładem mogą być towarzyszące nam w wielu miejscach nakazy używania maseczek czy dezynfekcji rąk lub standardowy już zakaz palenia. Z zasady tabliczki też informują o dostępności pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnościami. Dotyczy to na przykład wind, podjazdów dla wózków czy też dostosowanych do potrzeb łazienek. Warto też pamiętać, że ten rodzaj dodatku jest wykorzystywany także przez branżę reklamową do promocji produktów lub usług. Nikogo nie dziwi menu w restauracji, oferty w sklepie, informacje o promocjach w takiej nowoczesnej postaci.

Czym kierować się, wybierając tabliczki informacyjne?

Przy wyborze tabliczek informacyjnych warto również zwrócić uwagę na ich czytelność, czyli odpowiednią wielkość i kontrast kolorów, aby były łatwe do odczytania. Te elementy wykonane z różnych materiałów zależnie od ich przeznaczenia i stylu wnętrza. Będą w znaczący sposób wpływać na całą aranżację przestrzeni. Dużym powodzeniem cieszą się szklane tabliczki informacyjne, które świetnie wpisują się w minimalistyczne trendy. Są eleganckie i wytrzymałe. Mogą być malowane, drukowane lub wygrawerowane. Powodzeniem cieszą się malowane lub oksydowane tabliczki z metalu. W tym wypadku szczególnie zjawiskowo będzie prezentować się grawer lub wybicia. Naturalne piękno natomiast będą eksponować dodatki drewniane. To świetna opcja do wnętrz stylizowanych oraz utrzymanych w klimatach rustykalnych.

Efektownie mogą się prezentować na takiej tabliczce litery czy ozdoby wypalane, malowane bądź też grawerowane. Niezmiennie najpopularniejszą i najszerszą kategorią są tworzywa sztuczne. Są łatwe w utrzymaniu i tanie. Mogą być wykonane z PCV, akrylu lub poliwęglanu, o dostępność kształtów, kolorów i wykończeń sprawia, że da się dopasować najlepszą opcję do danego miejsca. Warto też zwrócić uwagę, że w wielu przestrzeniach w dalszym ciągu wykorzystuje się tabliczki z papieru. Są tanie i łatwe w drukowaniu. Często bywają laminowane lub oprawione w ramki, co rewelacyjnie sprawdza się tam, gdzie przeznaczenie pomieszczeń często się zmienia.

Jakie tabliczki informacyjne będą najlepsze?

Wybór konkretnej opcji zależy od wielu czynników. Warto wziąć pod uwagę ich cel, rodzaj informacji, jakie mają przekazywać, miejsce, w którym będą umieszczone, a także styl i design pomieszczenia, w którym będą wykorzystywane. Z pewnością uwagę przykują wypukłe tabliczki na drzwi, które są bardzo czytelne i podkreślają charakter miejsca. Nie brakuje też elementów płaskich w różnych kształtach. Przy drzwiach najlepiej sprawdza się prostokąt lub kwadrat, ale na ścianie mogą pojawić się bardziej oryginalne formy. Po nie z pewnością sięgać będzie chętnie sektor kreatywny i branża reklamy. Warto pamiętać również, że wielkość tabliczki powinna być dostosowana do ilości informacji, jakie mają być na niej umieszczone. Ważna jest też odległość, z której będzie czytelna. Z zasady im większa będzie tabliczka, tym łatwiej ją zauważyć. W tym wypadku jednak istotne są też proporcje do otoczenia. Dobrą zasadą jest to, aby napis był czytelny z odległości co najmniej 3-4 metrów.

Poprzedni artykułSłuchawki bezprzewodowe nauszne – najlepsze modele 2023
Następny artykułJaki status prawny ma CBD i THC w Bułgarii ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj