Dostęp do niezawodnego internetu to dzisiaj warunek konieczny funkcjonowania jakiegokolwiek biznesu. Stałe, bezpieczne łącze jest niezbędne bez względu na rodzaj branży, w jakiej działa dane przedsiębiorstwo. Tym samym przedsiębiorca powinien już na starcie biznesu zadbać o odpowiedni internet. Jaki będzie najwłaściwszy? Jak należy organizować internet dla firm? Podpowiadamy!

Dedykowany internet dla firm

Oczywiście firma może zdecydować się na wykupienie dostępu do internetu na takich samych zasadach, jak osoba prywatna. Wystarczy podpisać odpowiednią umowę z dostawcą, który ma w danej lokalizacji podciągnięte kable. Niemniej jednak rzadko jest to najlepsze rozwiązanie. Być może sprawdzi się w przypadku najmniejszych firm, zwłaszcza działalności gospodarczych prowadzonych z domu. Jednak w przypadku większych przedsiębiorstw już nie. Poważniejsze przedsiębiorstwa korzystają z dedykowanego internetu dla firm, ponieważ:

  • wymagają niezawodnego internetu, bez jakichkolwiek przerw w połączeniu,
  • wymagają dużej przepustowości danych,
  • wymagają maksymalnego bezpieczeństwa korzystania z internetu.

Nie ma wątpliwości, że dedykowany internet dla firm zapewnia to wszystko, o czym mowa powyżej, o ile jego dostawca to fachowa firma, wykonująca usługi w sposób profesjonalny. Warto w tym miejscu wyjaśnić, na czym tak właściwie polega usługa dedykowanego internetu dla firm. Mowa o budowie nowych łącz specjalnie dla danej firmy. Zostaje utworzona niezależna sieć, która sama w sobie gwarantuje większe bezpieczeństwo od sieci ogólnodostępnej. Co więcej, często usługodawcy oferujący budowę indywidualnej sieci oferują kompletny nadzór nad siecią. Co to oznacza w praktyce? Otóż przedsiębiorstwo może zrezygnować z rozbudowanego zespołu informatyków sprawujących pieczę nad internetem w firmie. Pozwala to firmie skupić się tylko na działaniach operacyjnych oraz zaoszczędzić niemałą kwotę pieniędzy.

Bezpieczny internet dla firm

Powyżej przedstawiliśmy zalety dedykowanego internetu dla firm, wskazując między innymi na bezpieczeństwo tego typu sieci. Na czym ono polega? Oczywiście wiele zależy od wykonawcy i operatora usługi. Poszczególne firmy mogą stosować nieco odmienne środki bezpieczeństwa. Poniżej wskazujemy rozwiązania wdrażane przez jedną z wiodących firm oferujących internet dla przedsiębiorstw:

  • Funkcjonalność UTM (Unified Threat Management) – posiadają ją urządzenia zabezpieczające, montowane na styku sieci firmowej z internetem.
  • Firewall – wysokiej klasy zapora sieciowa również ma za zadanie chronić przed zagrożeniem z zewnątrz.
  • Antywirus – sprawny, na bieżąco aktualizowany program antywirusowy chroni przed atakami podczas przeglądania stron internetowych oraz korzystania ze skrzynki mailowej.
  • System anty DDoS (Distributed Denial of Service) – jego zadaniem jest identyfikacja i zapobieganie tak zwanym atakom wolumetrycznym.

Nie ma wątpliwości, że dedykowany internet dla firm to usługa, z której powinno skorzystać każde przedsiębiorstwo. Indywidualna sieć wewnętrzna to nie tylko gwarancja niezawodności połączenia, ale również, a może przede wszystkim, bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu.

Poprzedni artykułJak drukować katalogi? Forma, jakość i zawartość
Następny artykułMacBook 16 Pro- kombajn wśród urządzeń marki Apple

1 KOMENTARZ

  1. Dla mnie biznes to nie eksperyment. Ja obecnie mam w firmie internet od seev i nie mam problemów z siecią, internetem, żadnych awarii, lokalnie Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj