Skórę pod oczami bez wątpienia należy objąć pieczołowitą, dogłębną i skuteczną ochroną i opieką. Nie jest bowiem tajemnicą, że w tym miejscu skóra jest bardzo cienka, delikatna i wrażliwa, a także, że wszelkie niedobory, czy to snu czy witamin czy też odpowiednich kosmetyków, uwidaczniają się tam dość szybko. Warto zatem zapoznać się z 5 głównymi zasadami pielęgnacji skóry pod oczami oraz… jak najszybciej się do nich zastosować!

Zasada nr 1 – dokładny demakijaż

Życie w ciągłym niedoczasie, zwykłe lenistwo, niewystarczająco skuteczne preparaty, to najczęstsze powody, a raczej wymówki, dlaczego niedokładnie przeprowadzamy demakijaż. A tej czynności powinno się poświęcić naprawdę sporą ilość czasu. Nie można bagatelizować demakijażu, zapominać o nim. Grzechem pielęgnacyjnym jest zasypianie w makijażu. Skutkuje to podkrążonymi oczami, zmęczoną, szarą skórą pod oczami. Warto zatem, nawet mimo największego stopnia zmęczenia, wykonywać dokładny demakijaż za pomocą delikatnych, a jednocześnie skutecznych preparatów, najlepiej płynów micelarnych.

Zasada nr 2 – odpowiedni krem pod oczy

Krem pod oczy, aby wykazywał skuteczne działanie, powinien być nie tylko lekki, ale także pełen aktywnych składników. Nie warto wybierać pierwszego lepszego produktu czy dać się omamić hasłami marketingowymi. Liczy się skład, a w nim powinien znaleźć się przede wszystkim retinol i witamina C. Krem pod oczy z retinolem, a także innymi aktywnymi składnikami, znaleźć można w ofercie marki Dermalogica, która od lat dostarcza na rynek najwyższej jakości kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Krem pod oczy powinien być lekki, pozbawiony substancji zapachowych, szkodliwych ingredientów, a najlepiej wybierać produkty antyalergiczne.

Zasada nr 3 – nawilżanie od wewnątrz

Nawilżanie od wewnątrz jest tak samo ważne, jak nawilżanie od zewnątrz przy pomocy specjalistycznych kosmetyków. Nawilżanie od wewnątrz to nic innego, jak dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Nie mogą to być jednak przypadkowe płyny, a te zaliczane do najbardziej wartościowych, czyli woda mineralna, herbata ziołowa, soki ze świeżych owoców i warzyw.

Zasada nr 4 – okłady i maseczki

Okłady i maseczki dopełniają pielęgnację skóry pod oczami. Nawet jeśli nie wykonujemy okładów codziennie i nie nakładamy maseczek każdego dnia, to efekty będą z całą pewnością widoczne. Naturalnie ważny jest także dobór kosmetyków, odznaczających się możliwie jak najwyższą jakością.

Zasada nr 5 – odpoczynek i aktywność fizyczna

Zmęczenie odznacza się na skórze, a szczególnie tej pod oczami. Niedosypianie, zarywanie nocy prowadzą do szybkiego powstawania kurzych łapek, cieni pod oczami oraz opuchlizny. Jednak nie tylko chroniczne zmęczenie uwidacznia się na skórze, ale także niezdrowy styl życia, pozbawiony jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Maksyma ruch to zdrowie zawiera w sobie wiele prawdy i ma również odniesienie do pielęgnacji skóry, w tym skóry pod oczami. Im więcej ruchu, szczególnie na świeżym powietrzu, połączonego z odpowiednią dawką relaksu i odpoczynku, tym piękniejsza cera i tym bardziej zadbana skóra pod oczami.

Dowiedz się także jak zwalczać rybią łuskę Tutaj.

Poprzedni artykułJakie powinny być idealne meble do warsztatu?
Następny artykułKomunikacja w Internecie – jak zarządzać opiniami w sieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj